YÖK Üniversitelerdeki Bütünleme Sınavlarını Kaldırdı mı?

Üniversitelerdeki Bütünleme Sınavları Kaldırıldı mı

Sosyal Medya üzerinden yoğun bir şekilde paylaşılan ve YÖK tarafından üniversitelere gönderildiği iddia edilen “Bütünleme Sınavları Kaldırıldı” başlıklı metin öğrencilerin büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına sebep oldu.

Ancak metnin birçok hata içeriyor olmasının ötesinde YÖK tarafından daha önce alınan birçok kararla da çelişiyor olması direkt olarak Sahte Haber düşüncesinin de ortaya çıkmasına sebep olmuştu.

Sabah saatlerinde ise YÖK tarafından konuyla alakalı bir açıklama yapıldı ve söz konusu içeriğin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

 

YÖK Sahte Metin

 

İşte o açıklama;

Üniversitelerde bütünleme sınavlarının kaldırıldığına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır.

Bu konuda Başkanlığımızın almış olduğu yeni bir karar bulunmamaktadır. Medyada paylaşılan evrak sahtedir.

Bu tür paylaşım ve haberlere itibar edilmemesini, sadece Başkanlığımız web sayfasında yapılan duyuruların dikkate alınmasını önemle rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Sınav Yapıp Yapmama Yetkisi Üniversitelerde

YÖK daha önce aldığı bir karar neticesinde YAZ OKULU ve BÜTÜNLEME Sınavlarını yapıp yapmama tercihini üniversitelere bırakmıştı. Burada sadece bu seçeneklerden En Az Birinin Uygulanması notu düşülmüştü.

Yani dileyen üniversite Bütünleme Sınavı, Dileyen üniversite Yaz Okulu, Dileyen üniversite ise Bütünleme + Yaz Okulu şeklinde bir sistem belirlemek durumunda.

[stextbox id=”info”]2017 Yılında Yaz Okulu Açan Üniversitelere ulaşmak için tıklayınız…[/stextbox]

2 yorum

  1. Sayın yetkili öğrenciler mağdur yani bu durumu büt+yaz okulu şeklinde yökün himayesinde yapılması ve insiyatifin senatodan alınmasını rica ederim sonuçta kul hakkı ödenmeden cennete gidilmiyor

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir