YÖK Tarafından 1.577 Dekanın İstifası İstendi, İstifalar Peş Peşe Geliyor

YÖK Tarafından 1.577 Dekanın İstifası İstendi, İstifalar Peş Peşe Geliyor
YÖK Tarafından 1.577 Dekanın İstifası İstendi, İstifalar Peş Peşe Geliyor

15 Temmuz Askeri Darbe Girişimi sonrasında YÖK tarafından başlatılan süreç kapsamında Vakıf Üniversiteleri ve Devlet Üniversitelerinde görev yapan Bin 577 Dekanın istifası istendi. İlk istifa haberi ise Akdeniz Üniversitesinden geldi.

Verilen bu rakam aslında Tüm Dekanların istifası anlamına geliyor.

Yani YÖK tarafından Vakıf ve Devlet Üniversitelerinde görev yapan Tüm Dekanlar İstifaya Çağrılmış oldu.

İstifası istenen 1.577 dekanın 1.176’sı devlet üniversitelerinde görev yaparken 401’i de vakıf üniversitelerinde görev alıyor.

 

İlk İstifa Akdeniz Üniversitesinden Geldi

Dekanların İstifaya davet edilmesinden hemen sonra Akdeniz Üniversitesinde görev yapan 19 Dekanın istifa Dilekçelerini Rektörlüğe verdikleri belirtildi.

 

Melikşah Üniversitesinin Rektörü Görevinden Uzaklaştırıldı

Gelen bilgilere göre Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında Melikşah Üniversitesinin bağlı olduğu Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfına mahkemece atanan kayyum heyeti, Rektör Prof. Dr. Mahmut Mat ile üniversitenin genel sekreteri Veli Demirci ve ve hukuk müşaviri Ekrem Horozoğlu’nu görevinden uzaklaştırdı.

YÖK tarafından önümüzdeki günlerde Rektör Ataması yapılacak olan Melikşah Üniversitesine görevinden uzaklaştırılan Rektör ve diğer kişilerin girişi yasaklandı.

 

Melikşah Üniversitesine geçtiğimiz günlerde Kayyum Ataması yapılmıştı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir