YÖK Atlas Lisans – Ön Lisans Tercih Sihirbazı Güncellendi

YÖK Atlas Lisans – Ön Lisans Tercih Sihirbazı Güncellendi
Daha Fazla Göster

Üniversite Tercihlerinde öğrencilerin en fazla destek aldıkları sistemlerden birisi olan YÖK Atlas Lisans – Ön Lisans Tercih Sihirbazı 2017 yılı ÖSYS verileri eklenerek güncellendi.

2017 yılında gerçekleştirilen Üniversite Yerleştirme Sınavı kapsamında Lisans veya Ön Lisans Bölümlerine yerleşen adayların sisteme girişi ile birlikte 2017 yılı ÖSYS verileri de artık erişime açılmış oldu.

2018 yılında Sınav Sisteminin Değişecek olması sebebiyle öğrencilerin direkt olarak 2017 verilerine bakarak tercih yapmaları biraz kafaları karıştıracak gibi görünse de bu tarz köklü değişiklikler sonrasında bu tarz sorunların yaşanması da normal olarak ele alınabilir.

Yenilenen liste üzerinden giriş yapmayı planladığınız Üniversite ve Bölümün 2014 – 2015 – 2016 ve 2017 yıllarında aldıkları Öğrenci Sayılarına ve Taban Puanlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Misal 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünün 65 + 2 Öğrenci aldığınız ve Taban Puanın 518.69256 olduğunu, bir önceki sene ise taban puanın 525.42273 şeklinde olduğunu görebilirsiniz.

Bu sayısal verilere dayanarak 2018 yılında tercih yapmadan önce ilgili bölümün ne kadar tercih edildiği, ortalama hangi puanlardan alımı kapadığı, daha önceki senelerde daha düşük mü yüksek mi puanlardan alım yaptığı gibi bilgilere erişim sağlayabilir ve tercih aşamasında kendiniz için bir yol çizebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti