Uzaktan Eğitim Diplomaları İçin YÖK’ten Açıklama Geldi

Uzaktan Eğitim Diplomaları İçin YÖK Açıklama Yaptı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzaktan Eğitim Öğrencilerinin diplomalarına “Uzaktan Eğitim” ibaresinin düşülmesi ile alakalı olarak YÖK tarafından Uygulamanın Başlangıç Tarihi açıklandı.

Daha önce Mevcut Öğrencileri de kapsadığı konusu gündeme gelmiş ve birçok Uzaktan Eğitim Öğrencisi bu konu ile alakalı olarak tepkilerini Sosyal Medya üzerinden dile getirmişti.

Bu serzenişlerden sonra YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından Twitter üzerinden kısa bir açıklama yapıldı ve Uzaktan Eğitim Diplomaları ile alakalı yeni düzenlemenin hayata geçeceği tarihi açıkladı.

 

Yekta Saraç - Uzaktan Eğitim Diplomaları İle Alakalı Açıklama

 

2017/2018 Yılı ve Sonrasında Kayıt Olanlarda Geçerli Olacak

Yapılan açıklamaya göre şu aşamada Uzaktan Eğitim üzerinden bir bölüm okuyan öğrencilerin diplomalarında “Uzaktan Eğitim” ibaresi yer almayacak.

Ancak 2017/2018 Eğitim ve Öğretim yılı itibari ile Uzaktan Eğitim Programlarına kaydolan öğrencilerin mezun olduklarında diplomalarında “Uzaktan Eğitim” ibaresi yer alıyor olacak.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

“Almış olduğumuz kararın hangi tarihten itibaren uygulanması konusunda tereddütler oluştuğu görülmüştür. Bu kararın 2017-2018 tarihinden itibaren uzaktan eğitim programlarına kaydolan öğrenciler için geçerli olduğunu ifade etmek isterim.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!