Üniversitelerden “Kar Tatili” Haberleri Gelmeye Başladı

Üniversitelerden "Kar Tatili" Haberleri Gelmeye Başladı
Üniversitelerden "Kar Tatili" Haberleri Gelmeye Başladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yurt çapında etkisini göstermeye başlayan ve özellikle Batı Bölgelerinde hayatı olumsuz etkileyen Kar Yağışları neticesinde derslere başlamış olan bazı üniversitelerden Kar Tatili Haberleri gelmeye başladı.

İlk ve Orta Dereceli okullar ile Lise ve dengi okulların birçok ilde tatil edilmesinden sonra bazı Üniversite Yönetimleri de Tatil Kararı Aldı.

İşte olumsuz hava koşulları ve kar yağışı sebebiyle 11 Şubat 2015 Çarşamba günü Kar Tatili Kararı alan Üniversiteler.

 

İstanbul Arel Üniversitesi

İstanbul Arel Üniversitesi Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Tepekent Yerleşkesi’nde 11 Şubat Çarşamba günü eğitime 1 gün ara verildiği duyurdu.

 

Yeditepe Üniversitesi

11 Şubat Çarşamba günü eğitime ara verilen bir diğer kurum ise Yeditepe Üniversitesi oldu. Üniversitede öğrencilerle birlikte akademik ve idari personel de bugün mesai yapmayacak. İnternet sitesinden yapılan açıklamada, “Hava muhalefeti nedeniyle 11 Şubat 2015 Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi. Üniversite kampüsünde akademik ve idari personel mesai yapmayacak. Ancak idari birimlerde devam eden faaliyetler için gerekli tedbirler alınacak” denildi.

 

Kocaeli Üniversitesi (Tıp Fakültesi)

Kar yağışı nedeniyle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarşamba günü ara verildi.

 

Maltepe Üniversitesi

Maltepe Üniversitesi’nde 11 Şubat Çarşamba günü hem eğitime ara verildi, hem de hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı duyuruldu. Üniversiteden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Elverişsiz hava koşulları nedeniyle bugün (11 Şubat Çarşamba) üniversitemizde ders yapılmayacak. Hamile ve engelli personelimiz idari izinli sayılacak”

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!