Üniversite Tercih İşlemleri 18 Temmuz – 26 Temmuz Tarihleri Arasında

KYK’dan 950 Bin Üniversiteliye E-Haciz Şoku
Daha Fazla Göster

ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile Üniversite Tercih İşlemleri 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 26 Temmuz 2017 tarihinde de sona erecektir.

Başvurular ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza uygun bir şekilde öğrenciler tarafından https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanılarak yapılacaktır.

Tercih işlemleri hiçbir şekilde ÖSYM Tercih ve Başvuru Merkezleri üzerinden yapılmamaktadır.

18 Temmuz 2017 tarihi 00.00’da başlayacak olan Tercih Süreci 26 Temmuz 2017 23:59’da sona erecektir. Bu süreden sonra Tercih Girişi yapılması mümkün olmayacaktır.

 

ÖSYM Tarafından Yapılan Açıklama Şu Şekildedir

2017-ÖSYS tercih işlemleri,18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar tercihlerini,18 -26 Temmuz 2017 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır.  Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2017-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır.

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. “Tercih Süresi” tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik/düzeltme yapılamaz. Merkezimize gönderilen düzeltme/değişiklik taleplerini içerir dilekçeler işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz.

Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

2017-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna önemle duyurulur.

 

Tercihlerde Değişiklik Mümkün

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada da görüldüğü gibi ÖSYM AİS sistemi üzerinden giriş yapılan tercihler, Tercih Süresi içerisinde öğrenci tarafından sisteme tekrar giriş yapılarak değiştirilebilecektir.

Bu sebeple de Tercih konusunda son ana kadar değişiklik yapma hakkınız bulunmaktadır. Aynı şekilde başkaları tarafından da sisteme girilerek Tercih Değişimi yapılması ihtimaline karşı TC Kimlik Numaranızı ve ÖSYM Şifrenizi başkaları ile paylaşmamanız oldukça önemlidir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti