Üniversite Mezunlarına Socar Petrol’de İş Yok

Socar Türkiye Kenan YAVUZ
Socar Türkiye Kenan YAVUZ
Daha Fazla Göster

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi Socar’ın Türkiye CEO’su Kenan YAVUZ YÖK, Üniversiteler ve Mezunlar hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

YAVUZ, önümüzdeki 3 yıl içinde Mesleki Eğitim alan binlerce işçiyi istihdam edeceklerini, Üniversite Mezunlarına ise kapısının kapalı olduğunu vurguladı.

Üniversitelerin Nitelikli İşgücü üretemediğini belirten YAVUZ, Kendisine CV gönderen Üniversite Mezunlarının ise CV’lerini içerisine dahi bakmadan çöpe attığını açıkladı.

 

“Ben Ne Zaman Müdür Olacağım” Düşüncesi Hakim

Nitelikli  gücü bulamadıklarından yakınan Yavuz, kendisine üniversite mezunu CV yollanmamasını isteyerek bunları, bakmadan çöpe attığını belirtti. Yavuz’un Twitter’dan yaptığı açıklamalar şöyle:

“Bazı üniversitelerin yaptığı reklamlar ibretlik;  YÖK denilen kurum aileleri ve çocuklarımızı kandırmaktan vazgeçmelidir. Üniversite! bitirip ortalığa dökülen milyonlarca genç var. Nitelikli ara işgücü bulamıyoruz. Üniversite bitirdim diye eline diploma alan, ben ne zaman müdür olacağım demeye başlıyor.

Socar Türkiye
Socar Türkiye

 

Üniversite Mezunlarına Kapım Kapalı

Buradan YÖK’e sesleniyorum, gelecek üç yıl içinde binlerce meslek eğitimli işçi istihdam edeceğim. Üniversite mezunlarına ise kapım kapalı.

Ailelere sesleniyorum, Sitcom Üniversitelere çocuklarınızı gönderip hayatlarını karartmayın. İş bulamazlar. Anadolu’nun köylerine uluslararası ilişkiler bölümü açan YÖK, yazık değil mi bu çocuklara, onlara ümit bağlamış ailelere?

Socar Türkiye Kenan YAVUZ
Socar Türkiye Kenan YAVUZ

 

 

Üniversite Mezunlarının CV’lerine Bakılmadan Çöpe Atılıyor

Üzülerek söylemek zorundayım, lütfen bana Üniversite! mezunu CV yollamayın. Bakmadan çöpe atıyorum. YÖK eğer talep ederse, çöpe attığım Üniversite mezunlarının CV’lerini kendilerine hediye edebilirim. Çöp kutum dolu zira.

Gecekondu üniversiteler kuruluyor. Buralardan mezun çocuklarımız ve ailelerin beklentileri yükseliyor. Sonrası ise vahim.

Meslek Yüksek Okulları ve Teknik Meslek Eğitimi teşvik edilmeli, teknik olmayan Meslek Yüksek Okulları kapatılmalıdır. Kasabalarda uluslararası ilişkiler olur mu?

Çocuklarımız ve aileleri sanal beklentilere sokuluyor. Eğitim planlaması en önemli meselemizdir. Herkes üniversite mezunu olacak diye bir şey yok.

En yüksek işsizlik oranı üniversite mezunları arasında. Zira her on ara işgücüne karşı sadece bir üniversite mezununa ihtiyaç var.

Japonya,Kore ve Almanya mucizelerinin altında yatan nitelikli ara işgücü ve kaliteli üniversite eğitimidir.

YÖK sürdürülemez bir düzen kurdu. Kaynaklarımız heba oluyor, yazık oluyor. Radikal reformlar yapılmalıdır.

Sanayici olarak bir gün bile YÖK bizlere sormuyor istihdama dair ihtiyaçlarımız nelerdir diye. Kafasına göre hareket ediyor.

Sonuç ise ortada.

YÖK Sitcom Üniversitelere izin vermemelidir artık…

Kaynak: Radikal

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti