Uludağ Üniversitesi 2017 yılı Yaz Okulu Duyurusu

Uludağ Üniversitesi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uludağ Üniversitesi tarafından 2017 yılı Yaz Okulu için Üniversite Senatosu tarafından alınan bir karar ile bir duyuru yapılmıştır.

Duyuruda Yaz Okulu açılmayacağı konusu öğrencilere duyurulmuş ve Bölüm Onayı alınarak Farklı Devlet Üniversitelerinden Yaz Okulu alınabileceği açıklanmıştır.

Üniversite tarafından yapılan açıklama şu şekildedir.

 

Haziran 2017 tarihinde toplanan Uludağ Üniversitesi Senatosunda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 01.06.2017 tarih ve 37394sayılı yazıları görüşülmüştür. Yapılan görüşme sonunda söz konusu yazıda “Öğrenci kayıtlı olduğu ilde başka bir yükseköğretim kurumu bulunmaması durumunda kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumunun bütünleme veya yaz öğretiminden birini uygulaması gerekmektedir” denilmektedir. Ancak bu duyuru öğrencilere zamanında yapılmadığı için 2016-2017 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı sonunda bütünleme sınavına girmiş olsa dahi başarısız olan öğrenciler, bölümlerinin onayını alarak devlet üniversitelerinde açılan yaz öğretiminden ders alabileceklerdir.

 

Yaz Okulu Açacak Olan Üniversiteler – 2017

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

  1. adminz_avatar
    3 sene önce

    İyi günler hocam. Ben bu sene mezun olucam ama iki tane seçmeli dersi alamıyorum. Uludağ unideyim ve yaz okulu açılmayacak. Başka bir üni de o iki tane seçmeli dersimi alabilirmiyim? Yani seçmeli ders diye sıkıntı olmaz dimi?

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!