Tekstil Mühendisliği ve Deri Mühendisliği Öğrencilerine Ayda 1.880 TL Burs ve İş Garantisi

Tekstil Mühendisliği
Daha Fazla Göster

YÖK ve Tekstil Sendikası arasında imzalanan protokol ile Tekstil Mühendisliği ve Deri Mühendisliği bölümlerini tercih eden öğrencilere Aylık 1.880 TL Burs verilecek. Ayrıca mezuniyet sonrasında İş Garantisi de var.

Tekstil İhracatçı Birlikleri, Hazır Giyim İhracatçıları Birlikleri, Deri ve Deri Mamulleri İhracatçı Birlikleri ve Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası ve YÖK arasında son dönemlerde pek tercih edilmeyen Tekstil Mühendisliği ve Deri Mühendisliği bölümlerini güçlendirmek için bir protokol imzalandı.

 

Protokol kapsamında;

2019 – 2020 eğitim ve öğretim yılı itibari ile

  • İlk 5 tercihinden en az birisinin Tekstil Mühendisliği veya Deri Mühendisliği olması şartı
  • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme puan sıralaması ile

 

Her yıl 9 ay boyunca;

  • İlk 20 binde olanlara asgari geçim indirimi hariç net asgari ücret tutarı kadar (1.828 TL),
  • Tekstil Mühendisliğine 20-50 bin arasında yerleşen öğrencilere asgari geçim indirimi hariç net asgari ücret tutarının %70’i kadar (1.280 TL)
  • Deri Mühendisliğine 20-60 bin arasında yerleşen öğrencilere asgari geçim indirimi hariç net asgari ücret tutarının %70’i kadar (1.280 TL)
  • Tekstil Mühendisliğine 50-80 bin arasında yerleşen öğrencilere asgari geçim indirimi hariç asgari ücret tutarının %50’si kadar (914 TL)
  • Deri Mühendisliği için 60-100 bin arasında yerleşen öğrencilere asgari geçim indirimi hariç asgari ücret tutarının %50’si kadar (914 TL)

“Tekstil İhracatçı Birlikleri, Hazır Giyim İhracatçıları Birlikleri, Deri ve Deri Mamulleri İhracatçı Birlikleri ve Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası” tarafından “eğitim bursu” verilecektir.

 

Tekstil Mühendisliği

 

Bursun Devamı İçin Başarı Şartlarının Sağlanması Gerek

Bursa alan öğrencilerin burs almaya devam edebilmeleri için;

  • Her yarıyıl 4 üzerinden en az 2.5 Ortalama veya 100 üzerinden en az 65 genel not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir.

 

İş ve İstihdam Garantisi

Sendika tarafından verilen Eğitim Bursundan yararlanan öğrencilere, öğrenci tarafından sektörde çalışma taahhüdü verilmesi halinde “Tekstil İhracatçı Birlikleri, Hazır Giyim İhracatçıları Birlikleri, Deri ve Deri Mamulleri İhracatçı Birlikleri ve Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası” tarafından, tekstil veya deri sektöründe faaliyet gösteren firmalarda “en az 5 yıl iş garantisi” verilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti