Son Sınıf Öğrencilerine Yapılan KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Haziran Ayında Sona Erecek

2016 yılı KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK tarafından Üniversite Öğrencilerine sunulan Burs ve Krediler Haziran ayı itibari ile kesilmeye başlandı.

Daha önceki yıllarda öğrencilere Haziran – Temmuz ve Ağustos aylarında da ödenen Kredi ve Burslar artık KYK tarafından alınan karar neticesinde ödenmeyecek.

Burs alanlar zaten geri ödeme yapmayacakları için bir sorun yaşamayacaklar. Kredi alanlar ise sistemdeki tarihten önce kesilecek olan ödemeler için almadıkları ayların geri ödemesini yapmayacak. Geri ödeme rakamları kredi alınan aylar üzerinden hesaplanacak.

2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılında alınan karar ile Ekim – Kasım ve Aralık aylarında da Burs veya Kredi ödemeye başlayan KYK bir anlamda burada öğrenciler sunduğu 3 aylık imkânı son sınıfta geri almış oldu.

 

KYK tarafından yapılan açıklama şu şekildedir.

“2016-2017 öğretim yılı itibariyle normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencilerimizin burs/kredi ödemesi Haziran ayı itibariyle sona erecektir”

54 yorum

  1. 4.sınıfa geçtim bu sene 2 yıldır burs alıyorum 4.sınıfta açıköğretim 2 yıllık veterinerlik okuyacağım bursum devam eder mi

  2. İki yıllık bölüm okuyorum 2 ci senede burs alırsam o senenin sonunda burs alımım biticekmi ve sadece 1 sene boyunca aldığım parayı ı mı ödüycem

  3. 2 yıllık bölüm okuyorum ilk yıl burs almadım ikinci yıl almayı düşünüyorum eyer alırsam ve bölümümü dgs sınavıyla 4 yıllığa tamamlarsam yani toplam 3 yıl burs alabilcekmiyim yoksa sadece son sene aldığımlamı kalıcam

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir