Sakarya Üniversitesinden Öğrencilerine 30 Gün Süreli Ödünç Dizüstü Bilgisayar

Sakarya Üniversitesinden Öğrencilerine 30 Gün Süreli Ödünç Dizüstü Bilgisayar
Daha Fazla Göster

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ihtiyaç halinde kullanabilmeleri için öğrencilerine Hiçbir Maddi Karşılığı olmadan Ödünç Bilgisayar vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen ve öğrenciler tarafından da yoğun ilgi gören proje Üniversite tarafından aralıksız olarak her sene uygulanacak gibi görünüyor.

30 Gün Süre ile verilen Yedek Bilgisayarlar öğrencilerin Ders Çalışması, Tez Hazırlaması, Ödev Yapması gibi birçok konuda maddi sıkıntılara girmeden desteklenmelerine imkân sağlamış oluyor.

 

Sakarya Üniversitesinden Öğrencilerine 30 Gün Süreli Ödünç Dizüstü Bilgisayar

 

Yedek Bilgisayar Sayısı 2016 Yılı İçin 500 Adet

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, yaptığı açıklama da öğrencilerin ders dışı zamanlarını daha kaliteli ve verimli geçirmeleri için bu projeyi aktife geçirdiklerini ve her sene geliştirerek devam ettirdiklerini vurguladı.

Bilgisayarı olmayan öğrencilere, üniversite içerisindeki bilgisayar laboratuvarlarında ve kütüphane binasında 7 gün 24 saat açık internet erişimi sağlandığını ifade eden Elmas, “Bilgisayarı olmayan öğrencilerimizin okul dışında da bilişim teknolojilerinden faydalanmasını sağlamak üzere Ödünç Bilgisayar Dağıtımı Projesi’ni başlatmıştık. Öğrencilerimiz tarafından yoğun talep olmasından dolayı 2016 yılında bu sayıyı 500’e çıkardık. 2017 yılı içinde de ödünç bilgisayar sayısını arttıracağız” dedi.

 

Sakarya Üniversitesinden Öğrencilerine 30 Gün Süreli Ödünç Dizüstü Bilgisayar

 

Teknoloji Artık Eğitim Hayatımızın Tamamen İçinde

Özellikle Üniversitelerde artık Bilgisayar Kullanımı zorunlu hale gelmiş durumda.

Ödevlerin yapılması, Araştırmalar ve Bilgi elde edilmesi, Tez hazırlanması, Sunum yapılması ve daha birçok alanda öğrenci ve öğretim üyelerinin bilgisayar sahibi olmalarını sistem neredeyse zorunlu hale getirmiş durumda.

Bu noktada da mali durumu iyi olmayan öğrencilere sağlanan bu tarz imkânlar hem öğrencilerin ders başarılarını yükseltmek hem de ciddi mali sıkıntılara girmelerini engellemek adına oldukça güzel.

Sakarya Üniversitesini bu çalışmasından dolayı tebrik ediyor, farklı üniversitelerin de bu tarz çalışmalar ile öğrencilerine imkanlar sunmasını bekliyoruz…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti