Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2019 yılı Yaz Okulu Duyurusu

Sakarya Üniversitesi 2019 Yılı Yaz Okulu
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu ile alakalı Akademik Takvim, Kayıt ve Diğer Duyuruları sizler için bir araya getirdik.

10 – 11 Haziran 2019 tarihinde Yaz Okulu için Derse Yazılma İşlemlerinin yapılacağı Sakarya Üniversitesinde 17 Haziran 2019 tarihi itibari ile de Yaz Okulu Dersleri başlayacak.

Üniversite tarafından yapılan duyuruları elimizden geldiğince bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://www.ogrisl.sakarya.edu.tr/tr sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

 

Sakarya Üniversitesi 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvim

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından belirlenen  2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

YAZ ÖĞRETİMİ 17 Haziran – 4 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Derse Yazılma İşlemleri 10-11 Haziran 2019
Kapatılacak derslerin ilanı 13 Haziran 2019
Açılmayan ders yerine yeni ders seçimi Yazılma yapmayanlar veya ilave ders almak isteyenler için ders kaydı 14 – 15 – 16 Haziran 2019
Yaz Öğretimi Başlangıcı 17 Haziran 2019
1.HAFTA 17 – 23 Haziran 2019
2.HAFTA 24 – 30 Haziran 2019
3.HAFTA 1 – 7 Temmuz 2019
4.HAFTA 8 – 14 Temmuz 2019
5.HAFTA 15 – 21 Temmuz 2019
6.HAFTA 22 – 28 Temmuz 2019
7.HAFTA 29 Temmuz – 4 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Bitişi 4 Ağustos 2019 Pazar
Yaz öğretimi final sınavlarının başlangıcı 5 Ağustos 2019 Pazartesi
Yaz öğretimi sınavları bitiş  8 Ağustos 2019 Perşembe
Mazeret sınavları 9 Ağustos 2019 Cuma
Tek ders sınavları 13 Eylül 2019 Cuma

 

 

Sakarya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Ders Kayıt Duyurusu

Sakarya Üniversitesi Öğrencileri İçin KAYIT SÜRECİ

Misafir Öğrenciler İçin KAYIT SÜRECİ

Yaz Okulunda Açılması Planlanan DERSLER

 

Sakarya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Harç Ücretleri

Bölüm  Saat Başı Ücret
TIP FAKÜLTESİ 55,00
DİŞ FAKÜLTESİ 44,00
MÜHENDİSLİK FAK. 36,00
BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİL.FAK. 36,00
SİYASAL BİL.FAK 27,00
İŞLETME FAK. 27,00
HUKUK FAK. 27,00
İLETİŞİM FAK. 24,00
FEN EDEBİYAT FAK. (FEN PROG.) 26,00
FEN EDEBİYAT FAK. (SOSYAL PROG.) 24,00
TEKNİK EĞT. FAK. 26,00
EĞİTİM FAK. 26,00
İLAHİYAT FAK. 26,00
SANAT TASARIM VE MİMARLIK FAK. 28,00
DEVLET KONSV. 55,00
SAĞLIK BİLİMLERİ FAK. 26,00
MESLEK Y.O. 20,00

 

SAÜ 2019 Yaz Okulu Harç Ücretleri

 

 • Öğrencilerimiz; 29 Mayıs 2019 Tarihinden İtibaren DERSE YAZILMALARIN SON GÜNÜNE (DAHİL) KADAR Yaz Okulu Ücreti Ödemelerini İŞ BANKASININ Bütün Şube Veznelerinden, İş Bankası İnternet Bankacılığı ve İŞ Bankası ATM lerinden TC KİMLİK NUMARALARI ile Yapılabilecektir. Şube Veznelerinden Ödeme Yapmak İsteyenler Yaz Okulu Ödemesi Olduğunu Söyleyip Önceden Hesapladıkları Miktarı Bildirerek, İŞ Bankası İnternet Bankacılığı ve İŞ Bankası ATM’yi Kullananların ise Önceden Belirledikleri Miktarı Yaz Okulu Sekmesinden Yapabileceklerdir.
 • Öğrenciler Yazokulundan Alacakları Derslerin Kredilerini (saatlerini) SABİS’ten Öğrenebileceklerdir.
 • Öğrencilerin 12 saate kadar alacakları derslerin ücretleri Tabloda hazır olarak verilmiştir.
 • Açılmayan ders yerine yeni derse yazılma yapacak öğrenciler belirlenen tarihte Yaz okulu ücretini yatırabileceklerdir.
 • Açılmayan Dersler ve Fazla Yatırılan Ücretler İçin Ödenmiş Olan Yazokulu Ücretlerinin İade İşlemleri Ağustos 2019 Tarihinden İtibaren Yapılmaya Başlanacaktır. Açılan, kayıt yaptırılan ve eğitim-öğretimi yürütülen derslerin ücreti herne sebeple olursa olsun geri iade edilmeyecektir. Öğrencilerimizin iadelerini alabilmeleri için KENDİLERİNE AİT hesap numaralarının Sabislerinde yer alması gerekmektedir. Başkasına ait ıban numarasına iade yapılamaz.
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler (Mavi Kart, Suriye Uyruklu, TC Uyruklu olup okulunu yurtdışında okuyanlar dahil) Türk öğrenciler ile aynı ücreti ödeyeceklerdir. Ödemelerini YU Numaraları ile Yapabileceklerdir.
 • Türkiye Burslusu olarak öğrenim Gören Öğrenciler ile Şehit ve Gazi Çocuğu Olan Öğrenciler dışındaki TÜM öğrenciler Yaz Okulu ücreti ödeyeceklerdir. Diğer Üniversitelerden gelen Türkiye Burslusu öğrenciler (Türkiye Burslusu belgesi) ile Şehit ve Gazi çocuğu olan öğrenciler (Hak Sahiplik Belgesi) durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • İkinci ve uzaktan öğretim programına kayıtlı olmakla birlikte birinci öğretim programına kayıtlı öğrencilerle beraber yaz okuluna devam eden ikinci ve uzaktan öğretim öğrencileri, birinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri tutarda yaz okulu ücreti ödeyeceklerdir.
 • Yazokulu Ücreti Ödeyen Öğrenciler, Ödeme Belgelerini (Banka Dekontu,İnternet çıktısı ATM fişi gibi) İstenildiğinde İbraz Etmeleri Gerekir.
 • 667 KHK hükmünde Üniversitemizde Kayıtlı veya 667 KHK hükmünde Özel Öğrenci Statüsünde ÜniversitemizdeYer Alan Öğrenciler belirlenen Yazokulu Ücretine göre hesaplama Yaparak Ödeyeceklerdir.
 • Engelli öğrenciler engellilik oranları kadar indirimli ücret ödeyeceklerdir. Diğer Üniversitelerden gelen öğrenciler Engelli Olduğuna Dair Sağlık Kurulu Raporlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Diğer Üniversite Öğrencileri (Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi hariç) belirlenen ücretin İKİ katını ödeyeceklerdir. SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, Üniversitemiz öğrencileri ile aynı Yaz Okulu ücretini yatıracaklardır. Diğer Üniversitelerden Gelecek Öğrencilerimiz Lütfen Ödemelerinizi AÇILAN DERSLER İlan Edildikten Sonra Yapınız.
 • Kayıtlı Oldukları Fakülte Dışında Ders Almak İsteyen Öğrenciler, Ders Almak İstedikleri Fakültenin Yazokulu Ücretini Ödeyeceklerdir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 2 sene önce

  Okulumuz Yaz okulu içeriklerini 17 haziranda kabul etti dolayısıyla kayıt tarihine kaçırdık acaba bu konuda nereden yardım alabiliriz

 2. 2 sene önce

  Banka hesabinda harci yanlisikla uygulamali bilimlere yatirdim ucreti geri alabilme ihtimalim var mi

25 Yorum

 1. 2 sene önce

  Ben misafir öğrenci olarak sakarya uygulamalı bilimlerden yaz okulu alıyorum acaba ağustos ta yapılacak final sınavı notları ne zaman kensi okulumda ki transkripte eklenicek ve benim bunun için bişey yapmam gerekri mi yoksa otamatik mi eklenecek?

  • Yönetici 2 sene önce

   Buna siz bir şey yapamazsınız. İki okul arasındaki iletişime bağlı olarak değişir.

 2. 2 sene önce

  Ben basvuruyu ve ödemeyi yaptim fakat numara sorgulamada tc mi girince ögrenci numarasi ve kullanici adi cikmiyor. Nedendir acaba ?

 3. 2 sene önce

  Okulumuz Yaz okulu içeriklerini 17 haziranda kabul etti dolayısıyla kayıt tarihine kaçırdık acaba bu konuda nereden yardım alabiliriz

 4. 2 sene önce

  Önce ders seçimini yaptım bu günde ücretimi ödedim. Yapmam gereken herhangi bir işlem kaldı mı?

 5. 2 sene önce

  ben ödememi yaptım ancak ders seçemiyorum okulu bi kaç kez aradım sitede sıklıkla deniyorum sistem sorunu denildi ne zaman düzelir son gün yarın secemezsem ne olucak ?

  • Yönetici 2 sene önce

   Farklı bir tarayıcıdan deneyin. Chrome – Explorer vs. Olmadı gece geç saatlerde deneyin. Sistemin yoğun olmadığı. Ek süre tanımlayacaklardır.

 6. 2 sene önce

  İşlerim dolayısıyla başvuru sürecini kaçırdım. Şu an başvuru yanabilme durumum varmı?

 7. Hafta ici iç gün oluyor

  • Yönetici 2 sene önce

   Ders programı değişir. Haftada 3 gün de olabilir 5 günde dersler.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti