Sakarya Üniversitesi 2017 Yaz Okulu Akademik Takvimi, Harç Ücretleri ve Kayıt Bilgileri

Sakarya Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi
Daha Fazla Göster

Sakarya Üniversitesi 2017 Yaz Okulu için üniversite tarafından duyurusu yapılan Akademik Takvim ve Harç Ücretleri ile birlikte Kayıt Süreci ve Ödemeler ile alakalı işlemlerin nasıl yapılacağını sizler için bir araya getirdik.

Sakarya Üniversite 2017 yılında gerek Kendi Öğrencileri gerekse de Misafir Öğrenciler için Yaz Okulu açacak olan üniversitelerden birisidir.

Üniversite tarafından belirlenen ve duyurusu yapılan SAÜ 2017 Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir. Diğer bilgiler de tarafımzıa ulaştıkça eklenmeye devam edilecektir.

 

Sakarya Üniversitesi 2017 Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

Süreç  Tarih
Derse Yazılma İşlemleri 06-07 Haziran 2017
Kapanacak Derslerin İlanı 08 Haziran 2017
Açılmayan Derslerin Yerine Ders Kaydı 09 Haziran 2017
İlave Ders Kaydı 09 Haziran 2017
Yaz Öğretimi Başlangıcı 12 Haziran 2017
1. Hafta Dersleri 12-18 Haziran 2017
2. Hafta Dersleri 19-23 Haziran 2017
Bayram Haftası 24-25-26-27 Haziran 2017
Bayram Haftası Telafi Dersleri 1-2 Temmuz 2017
3. Hafta Dersleri 3-9 Temmuz 2017
4. Hafta Dersleri 10-16 Temmuz 2017
5. Hafta Dersleri 17-23 Temmuz 2017
Yaz Öğretimi Bitişi 23 Temmuz 2017
Yaz Öğretimi Final Sınavları 24 – 30 Temmuz 2017
Mazeret Sınavları 01 – 02 Ağustos 2017
Tek Ders Sınavları 04 Ağustos 2017

Bayram Haftasında yapılamayan derslerin telafisi 1-2 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Sakarya Üniversitesi 2017 Yaz Okulu Harç Ücretleri

Üniversite tarafından yapılacak olan Duyuru sonrasında Harç Ücretleri eklenecektir.

 

Sakarya Üniversitesi 2017 Yaz Okulu Kayıt Bilgileri

Üniversite tarafından yapılacak olan Duyuru sonrasında Kayıt Bilgileri eklenecektir.

 

Sakarya Üniversitesi 2017 Yaz Okulunda Açılacak Dersler

Üniversite tarafından 2017 yılında açılacağı açıklanan derslere ebs.sakarya.edu.tr adresi üzerinden Fakülte ve Bölüm tercihlerini yaparak ulaşabilirsiniz. Bazı bölümlerin Yaz Okulu Açmayacaklarını belirtelim. (Spor Bilimleri gibi, Güzel Sanatlar gibi)

 

Sakarya Üniversitesi Yaz Okulu Esasları

 1. Sakarya Üniversitesinin ön lisans ve lisans programlarında uygulanır. Yaz öğretimi süresi, final sınavları hariç, 5 haftadır
 2. Yaz öğretimi uygulama takvimi ve açılacak dersler Güz Yarıyılı Final Sınavları başlama tarihinden önce web sayfalarından ilan edilir. Yaz öğretiminde açılacak dersler, bölümün/programın olumlu görüşü, fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu kurulunun önerisi ve Senato Kararı ile belirlenir. Eğitim biriminde bazı dersler ortak açılabilir. Bölümde açılacak ders sayısı; eğitim birimince belirlenen ortak dersler dışında 10 ders ile sınırlıdır. Bitirme çalışması, Tasarım, Mesleki Eğitim/Uygulama, İşyeri Eğitimi/Uygulaması ve benzeri dersler yaz öğretiminde açılamaz.
 3.  Yaz öğretiminde açılacak Üniversite Ortak dersleri; Rektörlük koordinasyonunda belirlenir.
 4.  Yaz öğretiminde bir dersin açılabilmesi için o derse kayıtlı öğrenci sayısının en az yirmi olması gerekir. Bir derse kayıt yaptıran öğrenci sayısı elliden fazla ise bu ders gruplara ayrılabilir. Zorunlu hallerde bu sayılar Üniversite Yönetim Kurulunca değiştirilebilir.
 5. Derse yazılma işlemi; ilan edilen takvimde belirtilen günlerde yapılır.
 6. Yaz öğretiminde öğrenci en fazla on (10) birim saatlik ders veya 3 ders alabilir.
 7. Öğrenciler Yaz Öğretiminde alt yarıyıllara ait hiç almadığı, alıp da başarısız olduğu, geçip de yükseltmek istediği dersleri de alabilir. Bu derslerden aldığı son not geçerlidir. Yüzde ona giren öğrenciler bahar yarıyılı sonunda belirlendiğinden yaz öğretimi sonunda alınan başarı notları yüzde on sıralamasını değiştirmez.
 8. Bahar Yarıyılı sonunda bulunduğu yarıyılı kadar alması gereken tüm dersleri almış ve başarmış olmak kaydıyla ağırlıklı genel not ortalaması 3.00 ve üzeri olan lisans öğrencileri yaz okulundan bir üst sınıftan ders alabilir.
 9. Öğrenciler; Sakarya Üniversitesi’ndeki başka bölüm veya programlardaki ders/dersleri, öğrenim çıktısı ve içeriği uygun olmak kaydıyla Bölüm Başkanlığı uygun görüşü ve Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile alabilirler.
 10. Öğrenciler ders/dersleri, öğrenim çıktısı ve içeriği uygun olmak ve Madde 7’de belirlenen sınır dahilinde Bölüm Başkanlığı uygun görüşü ve Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile Sakarya Üniversitesi dışındaki üniversitelerden de alabilirler.
 11. Ara sınıf öğrencilerinin başarı sıralaması, bahar yarıyılı sonunda alınan notlar ile belirlenir. Yaz öğretimi sonunda alınan notlar ağırlıklı genel not ortalamasına dahil edilir. Fakat başarı sıralamasını değiştirmez.
 12. Yaz öğretimi sonunda mezun olan öğrencilerin genel not ortalamaları, üniversite mezuniyet derecelerini etkilemez.
 13. Diğer Üniversitelerden gelecek öğrenciler Üniversitelerince verilecek Yönetim Kurulu Kararı ile yaz öğretiminden belirlenen esaslar doğrultusunda I. Öğretim ücretinin ÜÇ katını ödemek kaydıyla yaz okulunda açılmış olan derslere yazılabilirler. Yaz Öğretiminde alınan başarı notları Üniversitemiz öğretim ve sınav yönetmeliklerinin ilgili maddesi kapsamında değerlendirilir.
 14. Öğrencilerin (üniversite dışından gelen öğrenciler de dahil) ders kaydı yaptıktan sonra açılan dersten çıkmak isteyen öğrenciye ücret iadesi yapılmaz.
 15. Yaz öğretimi ders ücretleri eğitim birimi bazında ödenir.
 16.  Yaz öğretimi, öğrenim süresi dışındadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  Malatya ilitam öğrencisiyim, Yaz okulu kapsamında Fıkıh Usulü (6 AKTS), Arapça 1 (6 AKTS), Kur-an 1 (4 AKTS) derslerimi almak istiyorum. 1-4 Haziran tarihlerinde önbaşvuru sürecini kaçırdım. 7-8-9 Haziran 2017 tarihlerinde başvurabilir miyim, ders ücreti yatırma işlemi için son tarih ne zamandır? Gerekli evraklar listesi edinebilir miyim? En kısa zamanda cevap alabilirsem memnun olurum, iyi çalışmalar dilerim.

 2. Yönetici 5 sene önce

  Konuyla alakalı İLGİLİ ÜNİVERSİTE ile görüşseniz daha hızlı olmaz mı? Öğrenci İşlerine ulaşıp bilgi alın.

3 Yorum

 1. 5 sene önce

  Malatya ilitam öğrencisiyim, Yaz okulu kapsamında Fıkıh Usulü (6 AKTS), Arapça 1 (6 AKTS), Kur-an 1 (4 AKTS) derslerimi almak istiyorum. 1-4 Haziran tarihlerinde önbaşvuru sürecini kaçırdım. 7-8-9 Haziran 2017 tarihlerinde başvurabilir miyim, ders ücreti yatırma işlemi için son tarih ne zamandır? Gerekli evraklar listesi edinebilir miyim? En kısa zamanda cevap alabilirsem memnun olurum, iyi çalışmalar dilerim.

  • Yönetici 5 sene önce

   Konuyla alakalı İLGİLİ ÜNİVERSİTE ile görüşseniz daha hızlı olmaz mı? Öğrenci İşlerine ulaşıp bilgi alın.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti