Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2016 Yaz Dönemi Formasyon Duyurusu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Daha Fazla Göster

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından 2016 yılı Yaz Döneminde 500 Mezun Öğrenci için Pedagojik Formasyon Eğitimi açılmasına karar verilmiş durumda. Başvurular sadece Mezun Öğrenci Statüsünde olanlar tarafından yapılabilecek.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yaz Programı için 500 Öğrencilik kontenjan açan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yaptığı duyuru ile detayları öğrencilerle paylaştı.

2015-2016 Eğitim – Öğretim Yılı Yaz Döneminde açılan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına, 06-30 Haziran 2016 tarihleri arasında alınan ön başvurularda yeterli başvuru yapılan aşağıdaki öğretmenlik alanlarında (Ek- 1) ve yalnızca Lisans Mezunları başvurabilecektir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi” uyarınca yürütülecektir.

Başvuru ücretleri için Kendi Mezunlarına 1.500 TL fiyat biçen üniversite, Farklı üniversitelerden gelenler için ise 1.800 TL ücretlendirme yapmıştır.

Daha Fazla Soru ve Bilgi İçin Pedagojik Formasyon Eğitimi Facebook Sayfasını Ziyaret Edebilirsiniz. 
Diğer Üniversitelerin Açtıkları Pedagojik Formasyon Eğitimlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız…
BiTalebe Facebook Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız…

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2016 Yaz Dönemi Formasyon Duyurusu

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvuru yapılabilecek öğretmenlik alanları ile bu alanlara başvuru yapabilmek için gerekli bölüm / program bilgileri Ek-2’de yer alan belgede belirtilmiştir.

Bu bağlamda, adayların, başvuru yapmadan önce öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esaslarına ilişkin çizelgeyi incelemeleri ve daha sonra uygun alana başvuru yapmaları gerekmektedir. Uygun alana başvuru yapmayan adaylar, kesin kayıt hakkı elde etse bile kayıtları kesinlikle yapılamayacaktır.

Uygulanacak akademik takvim ile ilgili hususlar ilan edilmiştir. Programa başvuru süreci ile ilgili bilgiler aşağıya çıkartılmıştır.

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yaz Dönemi Pedagojik Formasyon Başvuru Tarihleri

02 Temmuz  – 10 Temmuz 2016 Başvuru Tarihi
Başvuru Adresi Başvuru yapmak için tıklayınız.
11 Temmuz 2016 Sonuçların İlanı
12 – 14 Temmuz 2016 Kesin Kayıt / Ders Kayıtları
18 Temmuz 2016 Derslerin Başlaması
Telefon 0 464 5328454/2300
e-posta eğitim@erdogan.edu.tr

 

*Programa kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler, mezuniyet ile transkript belgelerini kayıt sırasında ibraz edeceklerdir. Programlara  müracaat edenlerin sıralamasında  100’lük not sistemi esas alınacaktır. 100’lük sistemde mezuniyet notu olmayan öğrenciler kendi üniversitelerinden not dönüşüm tablosu getirmemeleri halinde YÖK’ün  not dönüşüm tablosu esas alınacaktır.

**Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ücreti; 02.12.2015 tarih ve 325 Sayılı Üniversitemiz Yönetim Kurulu toplantısında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi mezunları için 1500 TL, diğer üniversite mezunları için 1800 TL olarak belirlenmiştir. Programa kesin kayıt hakkı elde eden öğrenciler bu ücretin yarısını yaz yarıyılı ve diğer yarısını ise güz yarıyılı ders kayıtları esnasında ilgili banka hesabına peşin olarak yatıracaktır.

***Formasyon programının yaz dönemi dersleri, Uzaktan Eş Zamanlı Öğretim Yoluyla  ve güz dönemi dersleri ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde Yüz Yüze Öğretim yoluyla verilecektir. Her iki yarıyıldaki sınavlar, akademik takvimde belirtilen tarihlerde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde yapılacaktır. Programda öğrencilerin derslere devam, ders geçme vd. hususlar “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Önlisans ve Lisans  Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” uyarınca yapılacaktır.

Ek – 2) Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarının yer aldığı 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul kararı, Mart 2014-2678 sayılı Tebliğler Dergisi için tıklayınız.

 

Başvuru Yapılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Alanları

 

1.    Adalet
2.    Beden Eğitimi
3.    Biyoloji
4.    Coğrafya
5.    Denizcilik
6.    Din Kültürü ve Ahlk. Bil/İHL. M. D.
7.    Felsefe
8.    Fizik
9.    Kimya/Kimya Teknolojisi
10.  Matematik
11.  Muhasebe Finansman/ Pazarlama ve Perakende
12.  Sağlık
13.  Tarih
14.  Türk Dili ve Edebiyatı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti