ÖSYM Başkanlığı İçin En Güçlü Aday SAÜ Rektörü Muzaffer ELMAS

ÖSYM Başkanlığı - Muzaffer ELMAS
Daha Fazla Göster

Üniversite Yerleştirme Sonuçlarında çıkan hesaplama hatalarından sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ömer DEMİR’in istifası ile boşta kalan koltuğun en güçlü adayı olarak Sakarya Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Muzaffer ELMAS gösteriliyor.

Son yıllarda İktidar Partisine yakın duruşu ile ön plana çıkan ve Sakarya Üniversitesindeki rektörlük görevinin son yılına giren Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’ın ÖSYM Başkanlığına Atanması ile alakalı olarak ilk bilgiler Abbas GÜÇLÜ tarafında Twitter üzerinden yapıldı.

Milliyet Gazetesine ortaya atılan bu iddialar ile alakalı Prof. Dr. Muzaffer ELMAS tarafından “Bu bir süreçtir. Eğer görev verilirse, en iyi şekilde yapmaya, kurumun saygınlığını yeniden kazandırmaya çalışırım” şeklinde bir açıklama yapıldı.

 

 

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS Kimdir?

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS 1956 yılında Giresun’da doğmuştur.

1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesini bitirdi.

1983 yılında Yüksek Lisans ve 1988 yılında Doktora eğitimini yine İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) tamamladı.

Eğitimcilik görevine 1980 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nde Asistan olarak başladı.

1988 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent, 1994 yılında Doçent ve 2000 yılında Profesör unvanını aldı.

2002 yılında başladığı Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinde “üniversitede stratejik planlama, kalite, eğitim öğretim ve yatırımlar” alanında çalışmalar yaptı.

2010 yılında Sakarya Üniversitesine rektör olarak atandı. Bu süre içinde Yükseköğretimde Kalite, Üniversitelerde Kurumsal Değerlendirme ve Akreditasyon süreçlerini ulusal ve uluslararası alanda kolaylaştıracak Üniversite Yönetim Sistemi kurulmasına öncülük etti.

Ayrıca Başbakanlık AFAD Deprem Danışma Kurul Üyesi,  YÖK Mesleki Yeterlilikler Kurumu Üyesi, Üniversitelerarası Kurul Eğitim Komisyonu Başkanı ve Türkiye Bilimsel Akademisi Asil Üyesidir.

Sakarya Üniversitesi Rektörü olarak 2. Dönemini geçiren Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’ın görev süresi 2018 yılı Eylül ayında sona erecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti