Osmangazi Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN İstifa Etti

Rektör Hasan GÖNEN
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde 4 Öğretim Üyesinin öldürülmesi ile gündeme gelen Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN görevinden istifa etti.

Gelen son dakika bilgilerine göre üniversitede yaşanan silahlı saldırı sonrasında bütün suçlamaların hedefindeki isimlerden birisi halini alan ve silahlı saldırıyı yapan kişi için verilen dilekçeleri işleme koymadığı iddia edilen Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen görevinden istifa etti.

Geçtiğimiz cuma günü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Volkan Bayar’ın meslektaşlarına silahlı saldırıda bulunması sonucunda 4 öğretim görevlisi hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybedenler arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı da bulunuyordu.

Tutuklanan Volkan Bayar isimli öğretim üyesi ile hayatını kaybeden meslektaşları arasında FETÖ suçlaması ile alakalı olarak husumet bulunduğu, birçok meslektaşının Volkan Bayar hakkında dilekçe yazarak Rektörlük ve Dekanlık birimine ilettiği de gelen haberler arasında idi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!