Okullar Yetersiz Kalınca Özel Derse Olan Talep Arttı

Özel Ders
Daha Fazla Göster

Okullardaki eğitim kalitesini tartışmaya başladığımız şu günlerde velilerin çocukları için Özel Ders almaya daha fazla ihtiyaç duydukları da ortaya çıkmaya başladı.

Değişen sistemler, ücretli öğretmenlerin tam olarak yeterlilik sahibi olmaması, sınıfların kalabalık olması ve öğrencilerin anlama seviyelerinin farklı olması mali olarak durumu iyi olan ailelerin çocuklarını Özel Ders  ile eğitime tabi tutmalarına sebep olmaya başladı.

Her ne kadar TEOG Sistemi kaldırılmış olsa da Üniversite Sınavı sadeleştirilecek olsa da yine öğrencilerin eğitim hayatları boyunca peş peşe girecekleri ve hayatlarını şekillendirecekleri onlarca sınav var.

Bu sebeple de daha birinci sınıftan itibaren temelin sağlam ve doğru olarak hazırlanması öğrencilerin ilerleyen yıllarda daha az sorun yaşamasına sebep olacaktır.

 

Büyükşehirlerde Talep Daha Fazla

Öğrenci sayısının arttığı ve sınıfların artık yetersiz gelmeye başladığı İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde Özel Derse olan talep de artmaya başlamış durumda.

Özellikle İstanbul özel ders alanında ciddi anlamda talebin olduğu, üniversite öğrencisinin fazlalığı sayesinde de bu talebin hızlı bir şekilde karşılandığı illerin başında geliyor.

Tabi ki Ankara da özel ders alanında ciddi talebin olduğu ve yine genellikle üniversite öğrencileri sayesinde bu talebin hızlı bir şekilde karşılandığı iller arasında.

Bu sürecin içerisinde bazı dersler ciddi anlamda talep görüyorlar. Özellikle sayısal içerikli derslere olan talep her geçen sene artmaya başlamış durumda.

Matematik ve Geometri bu derslerin başını çekerken sonrasında Fen Bilimleri alanında yer alan Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi derslerde öğrencileri zorluyor.

Sözel kısımda ise genelde tarihlerin sürece girmesi ile Tarih dersi ve sonrasında da Türkçe ile Coğrafya dersi özel derse talebin azalarak sıralandığı dersler olarak ele alınabilir.

Artan bilgisayar kullanımı ile öğrencilerin dersleri online olarak alabilmeleri de mümkün hale gelmiş olsa da özellikle Özel Dersin sunmuş olduğu disiplinli ortamın oluşmaması anlama sürecini biraz daha uzatmış oluyor.

Misal İstanbul matematik özel ders almak isteyen bir öğrenci için Online Dersleri çok rahat bir şekilde önerilebilir. Ancak bilgisayar başında ne kadar etkin bir öğrenme süreci yaşanacağı, soruların cevapsız kalması sebebiyle işin ne kadar doğru yürüyeceği soru işareti olacaktır.

Bu sebeple de Reel olarak alınan Özel Dersler her zaman için daha etkili olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    çok bilgilendirici bir yazı olmuş. elinize sağlık..

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti