Nişan Gelin Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Nişan Saç Modelleri
Daha Fazla Göster

Nişan gelin saç modelleri nasıl olmalıdır? Sorusu gelinler tarafından oldukça çok merak ediliyor. Moda videoları arasında en çok araştırılan konulardan biri ise gelin saç modelleri modası olmaktadır. İşte gelin saç modellerinin nasıl olması gerektiği hakkında tüm detaylar…

Evlilik kararı alındı, söz ve nişan hazırlıkları başladı. Elbiseni, ayakkabını belki de çoktan seçtin. Peki, düğünün provası da denilen nişan gününde kusursuz görünmen için nişan saçı modelinin nasıl olması gerektiğini biliyor musun? Yüz tipin, saçının uzunluğu, nişan elbisenin modeli, gibi kriterler, hangi saç modelinin senin için daha uygun olduğunu belirleyen noktalar. Tarzına uygun nişan saç modellerini bulmanda sana yardımcı olması için hazırladığımız rehbere göz atmaya ne dersin? Haydi başlayalım!

Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüz şekli, hem saç hem makyajda önemli bir kriter. Çünkü yüzünde nereyi kamufle etmek istersen saçını ve makyajını yaparken buna uygun küçük hileler yapabilirsin.

Oval, yuvarlak, kare, kalp ve dikdörtgen en yaygın yüz tipi şekilleri arasında yer alır. Her yüz şekli için de ideal bir saç modeli var. Sen de yüz şekline uygun saç modelleri ile nişan gününde hoş görünebilirsin.

>> Topuz Süngeri ile Kolay Saç Topuzu

Oval Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Oval yüz tipi en ideal yüz tipidir ve hemen hemen tüm saç modelleri yakışır. Bu yüz tipine sahipsen yüz hatlarını ortaya çıkartan modelleri tercih edebilirsin. Sade topuz modelleri ile atkuyruğu saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsin.

Eğer nişanın için evde kendin hazırlık yapacaksan kolay ve şık at kuyruğu modelleri ile yapılışlarına ilişkin yazımız sana yardımcı olabilir: Kolay ve Şık At Kuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışları

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynıysa yuvarlak yüz tipine sahipsindir. Bu yüz tipinde yanaklar dolgun, elmacık kemikleri belirsizdir. Yandan ayrılmış, dağınık topuzlara yönelebilirsin. Yüz hatlarını dairesel olmaktan çıkartıp ovale yaklaştıracak hamleler yapmalısın.

Kalp Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün alt kısmı dar üst kısmı genişse kalp yüz tipine sahipsindir. Kalp yüz şekline yakışan saç modelleri arasında başta tepeden bombeli topuzlar gelir. Kalp yüze uygun saç modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken iki kısım alın ve çenedir. Bu yüz tipine sıkıca geriye taranmış saç modelleri yakışmaz. Sımsıkı bir topuz modelinden kaçınmalısın.

Kare Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu ve genişliği aynı ise kare yüz tipine sahipsindir. Köşeli, sert ve belirgin hatlı bir yüz tipidir. Eğer saçın uzunsa yumuşak dalgalarla dikkati saç uçlarına çekebilirsin. Kare yüz şekline göre topuz modelleri arasında ise en uygun olanı bukleli yandan topuzdur.

Dikdörtgen Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu genişliğinden fazla ise dikdörtgen yüz tipine sahipsin demektir. Köşeli ve uzun bir yapıya sahip bu yüz tipine uygun nişan saçı modelleri bakıyorsan yanlara doğru hacim kazanan ve yüzün genişliğini artıran modelleri tercih etmelisin. Bunlar; kıvırcık ya da dalgalı modeller ile ensede dağınık topuz modelleri olabilir.

Gelin saçın için de yüz şekline göre saç modelleri önerilerimize bakmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Yaka Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Nişan saç modeline karar verirken elbisenin yaka modelini de göz önüne almalısın. Yaka kısmı kapalı nişan elbisesi giyeceksen de dağınık topuz nişan saç modelleri başta olmak üzere nişan topuzu modellerini tercih edebilir, yakası açık elbiselerle açık saç modellerini kullanabilirsin.

V Yaka Nişan Elbisesine Uygun Modelleri

Nişan elbisen, V yaka gibi boynu açık yakalardan biriyse açık saç nişan saçı modellerini seçebilirsin. Askılı ya da düşük omuzlu modeller de açık saçı daha iyi taşır. Bunun için saçlarını açık kullanacaksan dalgalı nişan saçı modellerini tercih edebilir, aksesuar olarak zarif taçlar kullanabilirsin.

Kayık Yaka Nişanlığa Uygun Saç Modelleri

Kayık yaka nişanlık tercih ettiysen, saçlarını açık bırakman boğucu bir görüntü oluşturabilir. Bu yaka ile zarif topuz modellerini kullanabilirsin. Eğer saçların uzunsa tepeden at kuyruğu modellerini de tercih edebilir, boynunu daha ince ve uzun gösterebilirsin.

Hakim Yaka Nişan Kıyafetine Uygun Saç Modelleri

Halter yaka, hakim yaka ve bisiklet yaka gibi yakası kapalı bir nişan elbisesi tercih edeceksen, omuz ve boyun bölgeni tamamen kapatan modeller olduğu için saçlarını açık kullanmamalısın. Saçlarını hafif dağınık şekilde toplatabileceğin gibi, sıkı bir balerin topuzu da yaptırabilirsin. Nişan elbisenin sırt dekoltesi varsa at kuyruğu nişan saç modelleri uygun seçim olabilir.

Kaynak: Zetta.Mobi

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti