Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi 2018 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
Daha Fazla Göster

Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi tarafından açılacak olan 2018 yılı Yaz Okulu duyurusu yapıldı. Ders kayıt işlemleri, yaz okulu akademik takvimi ve diğer detayları sizler için bir araya getirdik.

Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi tarafından açıklanan takvime göre ders kayıtları üniversitesi öğrencileri ve diğer üniversitelerden gelen misafir öğrenciler için 2 – 4 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

Yaz okulu ise 9 Temmuz 2018 tarihinde resmi olarak başlamış olacak.

Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi tarafından yeni açıklamalar yapıldıkça sizlere bilgi veriyor olacağız. Bunun dışında daha fazla bilgi almak isterseniz http://ohu.edu.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi 2018 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

25 Mayıs 2018 Açılabilecek derslerin ilanı
02-04 Temmuz 2018 Kayıt ve Yaz Okulu Ücretlerinin Ödenmesi
05-06 Temmuz 2018 Kayıtlarda yeterli sayıya ulaşılmadığı için açılamayacak derslere kayıt olan öğrencilerden isteyenlerin açılmış olan başka derslere kayıt yaptırması veya ücretlerinin iadesi, diğer üniversitelerin yaz okulundan ders almak isteyen öğrencilerin isteklerinin ilgili birimlerce karara bağlanması
09 Temmuz 2018 Öğretime Başlama
09-15 Temmuz 2018 Ara sınav notunun ve genel sınav notunun başarı notuna etki oranlarının Otomasyon sistemine girilmesi
31 Ağustos 2018 Öğretimi Bitirme
03-07 Eylül 2018 Genel Sınavlar
14 Eylül 2018 Yaz okulu Genel Sınav sonuçlarını otomasyona giriş son günü
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ders kayıt işlemlerinin başlama tarihinin 1(bir) hafta öncesinin mesai sonu Diğer Üniversitelerin Yaz okullarından alınan derslerin notlarının ilgili Dekanlığa/ Müdürlüğe teslim süresinin sonu

 

Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi 2018 Yılı Yaz Okulu Ders Kayıt İşlemleri

 • Öğrenciler Güz ve Bahar yarıyıllarında başarısız oldukları dersler ile alamadıkları dersleri yaz okulunda alabilirler. Ayrıca öğrenciler ön şart aranmaksızın bir üst sınıftan ders alabilirler.
 • Yıllık dersler, bitirme ödevi/tezi/projesi ve benzeri dersler yaz okulunda açılmaz.
 • Yaz okulunda bir öğrenci, toplam on iki saati aşmamak üzere, en çok dört ders alabilir. Ancak, bir dersin on iki saatten fazla olması durumunda öğrenci sadece bu dersi alabilir. Öğrenciler ön koşullu derslerden ön koşulunu yerine getirmedikleri dersleri alamazlar. Başarısız olunan dersler, ilk açıldığı yarıyılda tekrar alınır.
 • Azami öğrenim süresini dolduran öğrenciler yaz okulundan ders alabilirler.
 • Bir dersin yaz okulunda açılabilmesi için en az 20 öğrencinin kayıt yaptırması şartı aranır. Yaz okulunda bir dersin açılmaması durumunda bu derse kayıt yaptıran öğrenci, açık olan başka bir derse kaydını yaptırabilir.
 • Yaz okulu süresi 7 (yedi) haftadır. Yaz okulunda açılan her ders için güz ve bahar yarıyıllarında yapılan toplam ders saati kadar ders yapılır.(14 Haftalık)
 • Yaz okulunda derslere devam zorunludur. Bir dersin daha önce devam koşulu yerine getirilmiş olsa bile devam zorunluluğu kaldırılamaz. Devamsızlık sınırı “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nde belirtildiği biçimde uygulanır.
 • Yaz okulunda her ders için en az bir ara sınav ve bir genel sınav yapılır. Yaz okulunda alınan derslerin genel sınavları için mazeret sınav hakkı verilmez.
 • Başarının değerlendirilmesinde ve not işlemlerinde “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nin ilgili hükümleri uygulanır.
 • Öğrencinin yaz okulunda aldığı not veya notlar Not durum belgesinde yaz dönemi başlığı altında açılacak ayrı bir bölümde gösterilir.
 • Öğrencilerimiz diğer üniversitelerde yaz okullarında açılan dersleri alabilirler, ancak bu derslerin bizim üniversitemizde ilgili birimlerce açılmamış olması ve eşdeğerliliğinin her yıl kayıttan önce ilgili yönetim kurullarınca onaylanmış olması gerekir.
 • Öğrenci kendi bölümünde açılan bir dersi başka bölümden alamaz.

 

Açılabilecek Derslerin Listesi: http://static.ohu.edu.tr/uniweb/media/portallar/oidb//duyurular/12925/j1unmxo0.pdf

Danışmanlık Listesi: http://static.ohu.edu.tr/uniweb/media/portallar/oidb//duyurular/12925/c2xnrxdj.pdf

Yaz Okulu Yönetmeliği: http://static.ohu.edu.tr/uniweb/media/portallar/oidb//sayfalar/2957/1vqrqunt.pdf

 

Bütünleme Sınavı İle Alakalı Açıklama

Bütünleme Sınavları 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Akademik Takviminde belirtilen tarihlerde aynen uygulanacak olup 2018-2019 Eğitim –Öğtetim yılında  Bütünleme Sınavlarının uygulanıp uygulanmayacağına Yükseköğretim Kurulu başkanlığının 14.09.2017 tarih ve 62110 sayılı yazsı gereğince Üniversite Senatosu tarafından karar verilecek ve 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi başlamadan duyurulacaktır.

 

Diğer Üniversitelerden Yaz Okulu Alacak Öğrenciler İçin Bilgilendirme

Diğer Üniversitelerin yaz okullarından ders almak isteyen üniversitemiz öğrencilerinin, alacakları derslerin üniversitemizde açılmamış olması ve ders içeriklerinin, haftalık saat ve kredi bakımından eşdeğerliliğinin öğrenci tarafından belgelenmesi ve  Yaz Okulu Akademik takviminde belirlenen Ekle –Sil Tarihlerinde bağlı olduğu Fakülte/Yüksekokul Yönetim Kurullarınca karara bağlanması gerekmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 sene önce

  Ders içeriklerine nereden ulaşabilirim?

 2. Yönetici 3 sene önce

  Bölüm sayfalarına bakabilirsiniz.

5 Yorum

 1. 3 sene önce

  Samsun 19 mayısta üniversite okuyorum bölümüm endüstriyel kalıpçılık proğramı Niğde sosyal bilimler meslek yüksekokulun Dan sivil hava ulaştırma işletmeciliğin den iş güvenliği ve işci sağlığı dersini yaz okulun da vermek istiyorum mümkün mü teşekkür ederim şimdiden

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti