Milli Eğitim Bakanı Müjdeyi Verdi, 2016 Yılında 20 binden Fazla Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ son yaşanan Öğretmen Atılmalarından sonra 2016 yılı içinde 20 bin’den fazla Öğretmen Alımı yapılacağını açıkladı.

Sivas Cumhuriyet Meydanında devam etmekte olan Demokrasi Mitingine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ özellikle Öğretmen Atamaları ile alakalı önemli bilgiler verdi.

Bakan YILMAZ “Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır. Bu da 20 binin üstünde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Atanacak Öğretmen Sayıları netleşmiş olacak. Buna göre de yıl bitmeden, Eylül ayından önce Öğretmen Ataması yapılmış olacak gibi görünüyor.

 

2016 Yılında Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapılacak

“Biliyorsunuz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmen alımımızın sözleşmeli ve mülakata bağlı olarak şubat ayında olacağını söylemiştim.

Ancak yeni çıkan durum karşısında, kamu görevinden ilişiği kesilecek öğretmenlerin yerine bu yıl öğretmen alımı yapacağız. Dolayısıyla birinci husus bu. 2016 yılında sözleşmeli ve mülakatla öğretmen alacağız.”

 

Hiçbir Öğrenci Mağdur Olmayacak

“Öğrenciler bizim öğrencilerimiz ve hiçbirisini mağdur etmeyeceğiz. Birçoğu özel okula gidiyor. Devletin malı olan o okulları da biz işleteceğiz ama öğretmenlerin, öğretmen lisansları iptal edilmiştir.

O öğretmenlerle değil, Milli Eğitim Bakanlığının yeni alacağı öğretmenlerle eğitime devam edeceğiz. Öğrencilere şunu söylüyoruz; hiç kimse mağdur olmayacak. Eskisinden çok daha iyi bir eğitimi inşallah evlatlarımıza vereceğiz.”

 

20 Binin Üzerinde Atama Yapılacak

“Onların öğretmenlik lisansları iptal olmuştur. Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır.

Bu da 20 binin üstünde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti