MEB Performans Karnesi Uygulamasında Geri Adım Attı

MEB Performans Karnesi Uygulamasında Geri Adım Attı
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 12 ilde Pilot olarak başlatılan Performans Karnesi Uygulamasında geri adım atıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve yetkili sendika Eğitim-Bir-Sen arasında yapılan görüşmelerden sonra pilot olarak başlanılan ve önümüzdeki sene tüm öğretmenleri kapsaması planlanan Performans Karnesi Uygulaması iptal edildi.

Kasım ayının son haftasında Milli Eğitim Bakanlığı ve yetkili sendika Eğitim-Bir-Sen arasında yapılan Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısında alınan Performans Karnesi Uygulamasının Kaldırılması kararı uygulamaya konuluyor.

Bu toplantıda alınan kararlar şu şekilde idi.

  • Performans değerlendirmesi, 4 yılda bir yazılı sınav, temel istihdam türü olarak sözleşmeli öğretmenlik ve rotasyon gibi kabulü ve uygulanması mümkün olmayan Öğretmen Strateji Belgesi, eğitim paydaşlarıyla istişare edilerek revize edilmelidir.
  • Pilot illerde uygulaması denenmeye başlanılan öğretmen motivasyonunu olumsuz etkileyecek, çalışma barışını bozacak, kanuni dayanağı olmayan öğretmenlerin performans değerlendirmesi uygulamasına son verilmelidir.
  • OHAL kapsamında, haklarında bakanlıkça veya mülki idare amirliklerince açığa alınma/görevden uzaklaştırma tedbiri uygulananlardan, sonrasında terör örgütüyle irtibatı bulunmadığı noktasında kovuşturmaya yer olmadığı/beraat benzeri adli karar bulunanlar görevlerine iade edilmelidir. Kamu göreviyle ilişiği kesilenlerden terör örgütüyle irtibatı bulunmadığı ortaya konulanların görevlerine iadesi için girişimlerde bulunulmalıdır.

Performans Karnesi Uygulaması

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti