Malta Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Şeyler

Malta Dil Okulları
Daha Fazla Göster

Malta dil okulları son on yıl içerisinde en fazla tercih edilen okullar arasına girmeyi başardı. Malta’da dil eğitimi kalitesini kanıtlamış ve yurtdışı eğitim sektöründeki yerini de çoktan almıştır. Özellikle yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen gençler hem İngilizce öğrenmek hem de güzel bir tatil yapmak için Malta’yı tercih ediyorlar.

Malta konusunda herhangi bir fikri olmayanlara ülkeyi yakından tanımak isteyenlere biraz daha açıklayıcı bilgi olarak aşağıda açıklama yapmak istedik.

 

Malta Hakkında

Malta Güney Avrupa’ da ve Sicilya’nın güneyinde yer alıyor. Resmi dili ise Maltaca ve İngilizce. Malta dil okulları yaklaşık olarak 30 yıldan beri yurtdışından öğrenci kabul ediyor. Malta dil okullarının son 10 yılda daha fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni bu ülkede okuma maliyetlerinin de makul olması. Günümüzde dil eğitiminin yanı sıra aynı zamanda maddi dengede oldukça önemli bir konu. Bu nedenle de malta bu dengeyi çok iyi başarmış durumda. Avrupa’ da en küçük ada olmasına karşın ülkede 50’nin üzerinde dil okulu bulunuyor. 50’nin üzerinde dil okulu bulunması da bu sektörde rekabeti de her geçen gün biraz daha artırmıştır.

Malta ülkemize yaklaşık olarak 2,5 kilometre mesafede yer alıyor. Vize almak kolaydır ve neredeyse haftanın her günü buraya uçuş bulunuyor. Genç öğrenciler için Malta yaz okulları düzenleniyor. Özel pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ise 90 güne kadar yapacakları ziyaret için vizeden muaflar. Dil eğitimi için Malta’yı tercih eden öğrencilerin sıcak iklimi sevdikleri bilinir ancak mimari ve doğal güzellikleri konusunda da burası tam bir keşfedilme arzusu yaratacaktır. Malta’da sosyal yaşamın daha da kolay hale getirilmesi için toplu taşıma araçları ve bisikletler de oldukça fazladır. İngilizce konusunda önemli konulardan biri de İngilizcenin tercihidir. Çünkü iş İngilizcesi ve akademik İngilizce gibi seçenekler var. Burada yer alan programlarda onlara göre değişkenlik gösterebiliyor. Malta dil okullarının güzel olan yanlarından biri de her yaşa uygun programların olması. Sınıflar 15 kişilik ve öğrencilerde kendi seviyelerine uygun olan gruplarda eğitimlerini alabiliyorlar. Okulların eğitim düzeyi ve kalitesine de diyecek yok. Uzman kadrolar öğrencilerin verimli bir şekilde eğitim almalarını sağlıyor. Malta’da dil okulları eğitim bakanlığı tarafından düzenli bir şekilde takip ve denetiliyor. Şu an İngilizce düzeyiniz ne olursa olsun sonunda mutlaka ileri düzeyde İngilizce eğitimi almış oluyorsunuz ve bunun gelecekteki hayatınızı da olumlu yönde etkilediği bilinmektedir.

Malta dil okullarında genel olarak çocuklar için yaz okulları ve kampları da düzenleniyor. Aileler için özel programlarda var. Kısacası bir dil eğitimi alabileceğiniz en güzel ortam ve ülke demek yerinde olacaktır. Buradan size önerimiz ise iyi bir dil okulu tercih etmek istiyorsanız Malta’yı deneyebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti