KYK’dan Burs ve Kredi Taahhütnamesi Onayı İçin Öğrencilere Ek Süre

KYK
Daha Fazla Göster

Burs ve Kredi Taahhütnamelerini onaylamadıkları için Burs veya Kredi alamayan öğrenciler için KYK tarafından Ek Onay Süresi verildi.

Belirlenen süre içerisinde e-Devlet üzerinden gereken onayı veremedikleri için Burs veya Kredi almaya hak kazanmışken bunu sonuçlandıramayan öğrenciler için KYK 10 Aralık 2017 tarihine kadar ek süre verdi.

Bu tarihe kadar daha önce Burs ve Kredi Taahhütnamelerini e-Devlet üzerinden onaylamayan öğrenciler gerekli onay işlemlerini yaparak kazandıkları Burs veya Krediyi almaya hak kazanacaklar.

 

Son Tarih 10 Aralık 2017

KYK tarafından verilen ek süre 10 Aralık 2017 saat 23.59’da sona erecektir.

Bu süre içinde 18 yaşından büyük olan öğrenciler Kendi e-Devlet Sistemleri üzerinden giriş yapıp Taahhütname Onayını yapabilirler.

18 yaşından küçük olanlar ise önce Anne/Babalarının e-Devlet sistemi üzerinden Taahhütname Onayı verip daha sonrasında da kendi e-Devlet Sistemleri üzerinden Taahhütname Onayını vermeleri gerekmektedir.

Annesi ve Babası vefat etmiş öğrencilerin Kanunu Vasileri ile birlikte KYK Müdürlüklerine gitmeleri gerekmektedir.

Onay işlemleri e-Devlet Mobil Uygulaması üzerinden yapılamamaktadır. Bilgisayar üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir.

Dileyen öğrenciler Onay İşlemini Gerçekleştirmeyin 2018/2019 Döneminde yeniden Burs veya Kredi Başvurusu yapabilirler. Onay işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler bu sene Burs veya Kredi alamayacak. Ek bir süre de tanınmayacak.

 

3 Aylık Ödeme Yapılacak

KYK tarafından henüz net bir tarih açıklanmasa da 2017 Aralık ayı içerisinde onay işlemlerini gecikmeli olarak gerçekleştiren öğrencilere Ekim – Kasım – Aralık ayı ödemeleri tek seferde yapılacak.

Bu kapsamda da öğrenciler 425 TL + 425 TL + 425 TL ödeme alacaklar Aralık ayı için. Düzenli ödemeler ise 2018 tarihi itibari 470 TL olarak devam ettirilecek.

 

Yurt Dışındaki Öğrenciler İçin Son Gün 15 Ocak

Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için ise son gün 15 Ocak. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

Öğrencilerin kefaletname senedini yurt içinde noterler aracılığıyla hazırlatarak en geç 15 Ocak tarihine kadar ilgili belge ile durumunu anlatan dilekçeyi Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No: 25 Çankaya/Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Arkadaslar kyk sitesinden duyuruldu.Taahutname icin ek sure verildi.Elinizi cabuk tutun 30 kasima kadar.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti