KYK Burs ve Kredi Taahhütname Onay Süresi Uzatıldı (2018)

KYK Burs ve Kredi Taahhütname Onay Süresi Uzatıldı
Daha Fazla Göster

KYK Kredi ve Burs Taahhütnamelerini onaylamayı unutan öğrenciler için 25 – 30 Kasım 2018 tarihleri arasında Ek Onay Süresi verildi.

Buna göre 25 Kasım ile 30 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden KYK Burs veya Kredi Taahhütnamelerini onaylayan öğrencilere Aralık ayı itibari ile ödemeleri yapılacak.

Ek Onay Sürecinde ödeme onayı veren öğrencilere Aralık ayında Ekim – Kasım – Aralık ödemeleri toplu bir şekilde yapılacak.

 

Ek Süre 30 Kasım 23:59’da Sona Erecek

Kredi veya Burs almaya hak kazanan ancak Taahhütname Onayı vermeyen öğrencilerin 30 Kasım 2018 tarihine kadar e-Devlet sistemi üzerinden onay işlemlerini tamamlamaları gerek.

Onay sisteminin Mobil Uygulama üzerinden aktif olmadığını, bilgisayar üzerinden girip onay işleminin yapılmasının daha sağlıklı olacağını da baştan belirtmiş olalım.

Burs/kredinin hangi durumda kesileceği, kredi geri ödemesinin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı gibi öğrencinin sorumluluğunda olan bilgilerin yer aldığı burs/kredi taahhütnamesini okuyup onaylayan öğrencilere ekim, kasım, aralık ayları dâhil olmak üzere aralık ayında üç aylık ödeme yapılacak.

KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan ama kullanmak istemeyen ve taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere 2018-2019 eğitim öğretim yılı için ödeme yapılmayacak. Dileyen öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılında (normal öğrenim süresi içerisinde olmak kaydıyla) burs/kredi için tekrar KYK’ya başvurabilecek.

 

18 Yaşından Küçük Öğrencilerin Hem Velileri Hem Kendileri Onay Verecek

Burs veya kredi tahsis edilen 15-18 yaş arası öğrencilerin anne/babalarının e-Devlet şifreleriyle burs/kredi taahhütnamesi için veli onayını tamamlamalarının ardından öğrenciler kendi e-Devlet şifreleriyle taahhütname onayını gerçekleştirebilecek.

15 yaşından küçük ya da anne/babası olmayan öğrenciler ise kanuni vasileri ile birlikte kendilerine en yakın KYK il/yurt müdürlüklerine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylayabiliyor.

 

Yurtdışında Öğrenim Gören Öğrencilere de Ek Süre Verildi

Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin kefaletname hazırlatma işlemleri için ise son gün yine 30 Kasım.

Öğrencilerin kefaletname senedini yurt içinde noterler aracılığıyla hazırlatarak en geç 30 Kasım Cuma gününe kadar ilgili belge ile durumunu anlatan dilekçeyi Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No: 25 Çankaya/Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti