Kurumsal Eğitimde Firmaların Yeni Gözdesi E-Learning Sistemleri

Kurum İçi Eğitim
Daha Fazla Göster

Özellikle kurumsal yapısı oturmuş firmalarda firma içi kurumsal eğitimler firma kültürünün tüm personellere doğru bir şekilde aktarılması adına büyük önem taşır.

Bunun yanında bu tarz eğitimler ile firma içinde kendini geliştirme imkânı olan personeller için de bir destek sağlanarak firmadaki konumlarını yükseltebilmeleri için de onlara imkân sağlanmış olur.

İşte bu eğitimler yıllardır firmaların uğraşları sonucunda genellikle yüzyüze olarak yapılmakta, ya eğitmen ya da personeller bazı eğitim noktalarına taşınarak süreç ilerlemekte idi.

Ancak hem gelişen teknoloji hem de firmalar için bu tarz süreçlerin ekstra maliyet ve zaman kaybı anlamına gelmeye başlaması artık Kurumsal Eğitimler için de e-Learning ya da Türkçe söylemle e-Öğrenme süreçlerine daha fazla önem verilmesine sebep oldu.

 

 

Eğitim Katalogları İle Zamana Yayılan Eğitim Süreçleri

İnsanoğlu yapısı gereği dikkatini bir alana sınırlı bir süre için toparlayabiliyor. Ayrıca bu süreçler kişiden kişiye de değişebiliyor. Bazısı 10 dakika bazısı 50 dakika bir konuya ya da anlatılan bir bilgiye odaklanıp onu sindirebiliyor.

Bu sebeple de sabah 8 de başlayarak akşam 5 de biten eğitimlerin genellikle yararları hep tartışma konusu olmuştur.

Eğitim Kataloğu sistemi bir eğitimi ara başlıkları ile farklı eğitimler altına getirerek daha kısa süreli daha fazla eğitim ile kurum içindeki personellere eğitim vermeyi amaçlıyor.

Bu sayede 1 saatlik tek eğitim yerine 10 dakikalık 6 eğitim ortaya çıkıyor ve kişilerin derslere daha rahat odaklanarak anlatılanları daha hızlı bir şekilde özümsemeleri sağlanmış oluyor.

LMS (Eğitim Yönetim Sistemi) ise kurum içi eğitimler ile alakalı birçok verinin gerek insan kaynaklarına gerekse de üst düzey yöneticilere anlaşılır ve hızlı bir şekilde aktarılması noktasında personellere büyük kolaylık sağlamaktadır.

LMS sistemi üzerinden alınacak olan geri dönütler ile birlikte İnsan Kaynakları başta olmak üzere ilgili birimlerin tamamı gerek eğitimlerin yararı gerekse de personellerin eğitimleri ne derecede önemdedikleri gibi birçok verinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Kurumsal Online Eğitim Süreçleri noktasında gerek web uygulamaları gerekse de mobil uygulamaları ile ön plana çıkan Hi e-learning firması ülkemizde de tamamen firma ve personel odaklı çalışmalarına devam etmektedir.

Özellikle firma animasyon ve etkileşim süreçlerini ön plana çıkararak Eğlenerek Öğrenme metodu üzerinden personellere ulaşmaya çalışmakta Oyunlaştırma, Mobil Uyumlu Süreçler ve Motion Graphic ile üretkenlik noktasında da başarılı işler çıkarmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti