KPPS Sınavında Aynı İsimli Başka Okula Giden 20 Aday Sinir Krizi Geçirdi

KPSS 2018
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KPSS için Samsun Merkezde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesine gelen 20 kadar aday sınav salonlarının 19 Mayıs ilçesinde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi olduğunu öğrenince şok geçirdiler.

Sınavın yapılacağı binaya giriş sürecinde görevliler tarafından fark edilen hata sebebiyle 20 kadar aday bulundukları Merkez İlkadım ilçesinden 43 km uzakta bulunan 19 Mayıs ilçesindeki bir sınav salonunda sınava gireceklerini öğrenciler.

Adaylar bu durum üzerine ilgili sınav salonuna doğru hareket etseler de aradaki mesafeden dolayı 10.00’da öğrenci alımına kapanan Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme Sınavına (KPSS) giremediler.

 

KPSS - Samsung Sınav Giriş Belgesi

 

Sınava yetişemeyen adaylar sinir krizi geçirirken okul bahçesine ambulans ve güvenlik güçleri sevk edildi. Sınava geç kalan adayların bir kısmı güvenlik güçleri ile bahçeden çıkarılırken bazıları ise ambülans ile hastane kaldırıldı.

ÖSYM tarafından gönderiler KPSS Sınav Giriş Belgelerinin üst kısmında bulunan Samsun / Merkez ibaresine bakarak Samsun’un Merkez ilçesi olan İlkadım’daki 19 Mayıs Anadolu Lisesine giden adaylar adres kısmının küçük harflerle yazılmış olmasından dolayı ilgili kısma bakma gereği duymadılar.

Konuyla alakalı olarak ÖSYM’nin sonraki sınavlarda daha dikkatli bir şekilde Sınav Giriş Belgelerini hazırlamaları dileğiyle.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!