KOSGEB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Yapacak (Temmuz 2017)

KOSGEB - 2017 Bilişim Personel Alım İlanı
Daha Fazla Göster

KOSGEB tarafından DPB üzerinden açılan ilan ile 9.000 TL ile 14.000 TL arasında değişen maaşlar ile Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacağını duyurdu.

Başvuruların sıralanması için KPSS Puanı ile YDS veya denkliği kabul edilmiş diğer sınavlardan aldığınız puanlar toplanacak ve buna göre bir sıralama yapılacaktır.

2016 veya 2017 yıllarında alınan KPSS puanının %70’i (KPSS Puanı olmayan veya KPSS puanını ibraz edemeyen adayların puanları 70 olarak hesaplanacaktır), YDS veya denkliği kabul edilmiş puanın ise %30’luk kısmı (YDS Puanı olmayan veya İbraz Edemeyenlerin puanı 0 olarak hesaplanacaktır) alınarak atama puanı belli olacaktır.

Sıralama sonunda alım yapılacak olan personel sayının 5 katı kadar personel mülakata alınacak ve bu mülakat sonunda da 8 Bilişim Personeli Alımı gerçekleştirilecektir.

 

Pozisyonlar ve Personel Maaşları

Pozisyon  Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Katsayı Tavanı  Aylık Brüt Sözleşme Ücreti Tavanı
Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı (1 Kişi)  3 Katına Kadar  Brüt 14.061 TL’ye Kadar
Yazılım Geliştirme Uzmanı (5 Kişi)  2 Katına Kadar  Brüt 9,374 TL’ye Kadar
Kıdemli Ağ ve Sistem Yöneticisi (1 Kişi)  3 Katına Kadar  Brüt 14.061 TL’ye Kadar
Ağ ve Sistem Yöneticisi (1 Kişi)  2 Katına Kadar  Brüt 9,374 TL’ye Kadar

 

Başvuru Şekli – Tarihi ve Yeri

 • Başvuru ilan metni 10.07.2017 – 08.08.2017 tarihleri arasında KOSGEB internet sitesinde (www.kosgeb.gov.tr) yayınlanacaktır.
 • kosgeb.gov.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu’nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte en geç 08/08/2017 tarihi saat 17:00’a kadar KOSGEB Başkanlık Binası (Harman Mah. Abdülhak Hamit Cad.No:66 P.K:06260 Altmışevler / MAMAK / ANKARA ) elden teslim edilmek suretiyle yapılacaktır.
 • Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesine başvurabileceklerdir.

 

KOSGEP Bilişim Uzmanı Alımı Başvuru Şartları

 1. Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel Şartları haiz olmak,
 2. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 3. (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar aylık brüt sözleşme ücretinin 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvurabileceklerdir.)
 4. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve özel kesimde Sosyal güvenlik kurumlarına prim ödemek suretiyle iŞçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
 5. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri zorunludur.
 6. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,
 7. Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak.
 8. Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınav sonucunda başarılı olan ve Başkanlığımıza atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir.)

 

Alım yapılacak olan birimler için istenilen diğer Özel Şartlar için http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?33cbb3d2-38a9-41a6-97f1-cc81d2a0c6ee adresini ziyaret edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti