Kocaeli Üniversitesi 2017/2018 Pedagojik Formasyon Duyurusu

Kocaeli Üniversitesi Logo
Daha Fazla Göster

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından 2017/2018 Eğitim ve Öğretim yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi başvuru tarihleri ve şartları duyuruldu.

Yapılan duyuruya göre Başvuru Bilgi Formu 1 Ağustos 2017 tarihi ile 8 Eylül 2017 tarihleri arasında aktif olacak ve öğrenciler Online olarak formlara erişim sağlayabileceklerdir.

Başvurular ise 06 Eylül 2017 tarihi ile 08 Eylül 2017 tarihleri arasında mesai saatlerinde ŞAHSEN Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesine yapılacaktır. Posta, faks veya kargo yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir

4. Sınıf Öğrencileri ve Mezun Öğrenciler için aktif olacak olan başvurularda 2.00 Ortalama Şartı atanmaktadır.

Toplamda 1.500 öğrenci için kontenjan ayrılmış olup bunun %75’i Kocaeli Üniversitesi son sınıf öğrencileri ve mezunlarına, %25’i ise diğer üniversitelerden gelecek olan son sınıf öğrencileri ve mezun adaylara ayrılacaktır.

 

 

Başvuru İşlemleri – Genel Şartlar

 • Başvuru işlemleri ile ilgili her türlü açıklama ve duyuru Eğitim Fakültesi internet sitemizden (http://egt.kocaeli.edu.tr) yapılacaktır.
 • Derslere devam zorunluluğu olup, öğrenciler Kocaeli Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliğine tabidirler.
 • Kesin kayıt işlemlerinden sonra dersler başlayana kadar başvuran adaylara ücret iadesi yapılacak olup, dersler başladıktan sonra ücret iadesi yapılmayacaktır.

 

Kimler Başvuru Yapabilir?

MEB TTKB 20/02/2014 ve 9 Sayılı Kararına Göre Öğretmenliğe Kaynaklık eden Program/Bölüm/Dal Mezunlarının Atanabileceği Alanlar Ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama alanlarına İlişkin 20/02/2014 ve 9 sayılı kararında güncelleme yapılan yazının yer aldığı Ağustos 2014 sayılı Tebliğler Dergisinde yer alan ve Ağustos 2016 tarihli Tebliğler Dergisinde güncel hali bulunan (http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_07/11114339_9_cizelgeveesaslar.pdf adresinden incelenebilir) öğretmenlik alanlarına Kocaeli Üniversitesinde okuyan son sınıf (4. Sınıf ve uzatmalı) öğrenciler ve Kocaeli Üniversitesi dışında okuyan son sınıf (4. Sınıf ve uzatmalı) öğrenciler ile herhangi bir üniversiteden mezun olanlar başvuru yapabilirler.

Müracaat eden adayların programlara uygunluğu kendi sorumlulukları altındadır.

Son sınıf (4. Sınıf ve uzatmalı) öğrencilerin başvuru yapabilmeleri için genel not ortalaması 4’lük sisteme göre en az 2.00 olmalıdır.

 

Bilgi Formu

Elektronik ortamda doldurulacak olan Başvuru Bilgi Formuna erişim 1 Ağustos 2017 – 8 Eylül 2017 tarihleri arasında açık tutulacaktır.

Başvurular 06 Eylül 2017- 08 Eylül 2017 tarihleri arasında mesai saatlerinde ŞAHSEN Eğitim Fakültesine yapılacaktır. Posta, faks veya kargo yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Listelerin İlanı

Başvuru değerlendirme sonuçları 09 Eylül 2017 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi web sayfasında ilan edilecektir.

 

Kayıt İşlemleri

11 Eylül 2017 ile 14 Eylül 2017 tarihleri arasında kesin kayıt yapılacaktır.

 

Yedek Kayır İşlemleri

Kontenjanlarda boşluk kalması durumunda yedek ilanları 15 Eylül 2017 tarihi akşamında ilan edilecek ve 18-19 Eylül 2017 tarihinde yedekten kesin kayıt işlemi yapılacaktır.

 

Ders Programı

Hafta sonu grubu için dersler 30 Eylül 2017 tarihinde başlayacak olup hafta sonları (Cumartesi ve Pazar günleri) yapılacaktır. Hafta içi grubu için dersler 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olup, bu grubunun dersleri hafta içi 17:00’dan sonra yapılacaktır.

Adaylar, tercihlerine göre hafta içi akşam veya hafta sonu programını seçebileceklerdir. Sonradan değişiklik yapılmayacaktır. Program 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı sonunda bitirilecektir.

 

Kontenjan Dağılımı

 • Üniversitemize toplam 1500 kontenjan ayrılmıştır.
 • Kontenjanın %75’i Kocaeli Üniversitesi son sınıf öğrencileri ve mezunlarına, %25’i ise diğer üniversite son sınıf öğrencileri ve mezun adaylara ayrılacaktır.
 • Kontenjanların alanlara göre dağılımı, alanlara yapılan başvuru oranları dikkate alınarak yapılacaktır.
 • Programa öğrenci kabulü, akademik not ortalamalarına göre sıralanarak belirlenecektir.

 

Başvuru İçin Gereken Belgeler

 • Başvuru Dilekçesi (Çıktısı alınıp doldurulacak ve imzalanarak başvuru sırasında teslim edilecektir). Başvuru Dilekçesi: http://egt.kocaeli.edu.tr/formasyon/formasyon_basvuru_dilekcesi.docx
 • Başvuru Bilgi Formu (Form için adresin üstüne tıklayınız ya da tarayıcınızın adres satırına yapıştırınız: http://egt.kocaeli.edu.tr/formasyon/basvuruformu.php adresinden doldurulacaktır, ayrıca çıktı alınmasına gerek yoktur.). Formu çok dikkatlice okuyunuz ve özenerek doldurunuz. Bu Bilgi Formunun doldurulması başvuru yapıldığı anlamına gelmez. Adayın, başvuru dilekçesiyle birlikte gerekli belgeleri ilgili tarihlerde şahsen Eğitim Fakültesi’ne teslim etmesi gerekmektedir.
 • Son sınıf öğrencileri için Öğrenci Belgesi, Mezun adaylar ise Mezuniyet Belgesi ya da Diploma fotokopisi (aslı ibraz edilmek koşuluyla)
 • Onaylı Not Durum Belgesi (Transkript)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Aslını ibraz etmek suretiyle)
 • Şehit ve Gazi yakınlarının durumlarını belgelemeleri

 

Kocaeli Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Ücretleri

Pedagojik Formasyon Sertifika Programının toplam ücreti 2054 TL’dir. Ücret iki eşit taksit şeklinde tahsil edilecektir. 1. Taksit kesin kayıt sırasında, 2. Taksit ise ikinci dönem başında ödenecektir.

Üniversitemiz Senatosu’nun 13/04/2017 tarihli ve 2017/4 nolu toplantısında alınan 9 sıra sayılı kararı uyarınca 2017-2018 Eğitim Öğretimde açılacak Pedagojik Formasyon Sertifika Programında şehit çocukları, eşi, annesi, babası ve kardeşleri ile gaziler ve onların çocukları, eşi, annesi, babası ve kardeşleri ücretsiz olarak eğitim göreceklerdir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti