Kamuya Kademeli Olarak 300.000 Bilişim Uzmanı Alınacak

Kamuya Bilişim Uzmanı Alımı Yapılacak
Kamuya Bilişim Uzmanı Alımı Yapılacak
Daha Fazla Göster

Basına yansıyan bilgilere göre FETÖ Operasyonları kapsamında görevden alınan 20.000’e yakın Bilişim Uzmanının yerine Bilişim Uzmanı alımı yapılacak

Verilen bilgilere göre 2017 yılı içinde aralarında TUBİTAK, TİB, Emniyet, Genelkurmay Başkanlığı, Başbakanlık, İç İşleri Bakanlığı gibi önemli noktalara 100.000’e yakın Bilişim Uzmanı Alımı yapılacak.

Alımlar için Maliye Bakanlığı tarafından gerekli onayların verildiği, kurumların kendi Bilişim Uzmanı İlanlarını açmak için şartnameleri hazırladıkları da gelen bilgiler arasında.

 

6 Yılda 300.000 Bilişim Uzmanı Ataması Yapılacak

2017 yılında yapılacak olan 100.000 Bilişim Uzmanı atamasından sonra kademeli olarak 6 yıl içinde atama sayısının 300.000 seviyesine çıkması bekleniyor.

Bu sayede bütün Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Bilgi İşlem Daireleri yenilenmiş ve yeni personeller ile çalışmaya başlamış olacak.

 

Aylık 8.000 TL Maaş İle Alımlar Yapılacak

Şu aşamada Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Bilişim Uzmanı olarak görev yapan personeller ortalama olarak 8.000 TL Maaş ile hizmet sunmaya devam ediyorlar.

Yapılacak olan alımlardan sonra 100.000 Bilişim Uzmanına da aynı oranda ödeme yapılması bekleniyor.

Bilişim Uzmanı Statüsünde yapılacak alımlar için henüz net bir İlan yayına alınmamış olmasa da beklentiler Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği gibi 4 yıllık Lisans bölümlerinden mezun olan öğrencilerin sisteme dahil edileceği yönünde.

Alınacak olan personelin yetiştirilmesinde İş-Kur ve Görevi Başındaki Bilişim Personellerinin çalışmalar yapacağı ve yenilenen kadroların hızlı bir biçimde işi kavrayacak hale getirilecekleri de verilen bilgiler arasında.

Alımlarda KPSS Puanının yanısıra daha önce farklı kurumlarda da uygulanmaya başlanılan MÜLAKAT SİSTEMİNİN de önemli bir SEÇME Sistemi olacağını belirtmekte fayda var.

 

Detaylar Önümüzdeki Günlerde Netleşecek

Basına sızdırılan bilgilerin şu aşamada ne kadar doğru olduğu ne yazık ki belli değil. Kamu Kurumları Personel Daire Başkanlıkları kısa süre içerisine Uzman Alımı İlanlarını yayına almaya başlayacaklardır.

Bu süreçte ne kadarlık Bilişim Personeli alınacağı, Hangi şartlarda atamalarının yapılacağı gibi detaylarda netleşmiş olacaktır.

Bu bilgiler tarafımıza ulaştığında sizlerle paylaşıyor olacağız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti