Kağıthane Belediyesi Üniversite Öğrenci Burs Başvuruları (2017-2018)

Kağıthane Belediyesi Üniversite Öğrenci Burs Başvuruları (2017-2018)
Daha Fazla Göster

İstanbul Kağıthane Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi Üniversite Öğrencileri için sunulan Karşılıksız Eğitim Bursu için 2017-2018 yılı başvuruları başladı.

İstanbul dışında bulunan Devlet Üniversitelerindeki Lisans ve Yüksek Lisans bölümlerinde öğrenim görmekte olan İhtiyaç Sahibi öğrencilere sunulacak olan Karşılıksız Eğitim Bursuna başvurabilmek için Anne veya Babanızın en az birinin Kağıthane Belediyesi sınırları içinde ikamet ediyor olması gerekiyor.

Burs Başvuruları 20 Ekim 2017 tarihine kadar http://kagithane.istanbul/egitim/bursbasvuruformu/Universite-Bursu-Basvuru-Formu/562/0/0 adresi üzerinden alınacaktır.

Kağıthane Belediyesi Eğitim Bursu ile alakalı daha fazla bilgiye yazımızın devamından erişim sağlayabilirsiniz.

 

Başvuru Şartları

 • ÖĞRENCİNİN İSTANBUL DIŞINDA 4 YILLIK DEVLET ÜNİVERSİTESİ DE OKUMASI GEREKMEKTEDİR.
 • ÖĞRENCİNİN SINIF TEKRARI YAPMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR.
 • KKTC DE OKUYAN LİSANS VE LİSANS ÜSTÜ, İSTANBUL DIŞINDA YÜKSEK LİSANS YAPAN ÖĞRENCİLER DE BAŞVURABİLİRLER. (KKTC DIŞINDA YURTDIŞI MÜRACATLARI KABUL EDİLMEYECEKTİR)
 • ÖĞRENCİNİN VE ANNE VEYA BABASINDAN EN AZ BİRİNİN DE KAĞITHANE SINIRLARINDA İKAMET ETMESİ GEREKMEKTEDİR. (ÖĞRENCİNİN ANNE YADA BABASINDAN EN AZ BİRİNİN 01.06.2017 TARİHİNDEN ÖNCE BELİRTİLEN ADRESTE İKAMET EDİYOR OLMASI GEREKMEKTEDİR.)
 • AİLEDE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİRİN NET 1200 TL ÜZERİNDE OLMAMASI GEREKMEKTEDİR. (TÜRK-İŞ VE MEMUR-SEN’İN AYLIK OLARAK HAZIRLADIĞI AÇLIK VE YOKSULUK SINIRI ARAŞTIRMASINA GÖRE HESAPLANMIŞTIR.)

 

Başvuru İçin Gereken Belgeler

 • SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU (BAŞVURU FORMU BİR SONRAKİ SAYFADA DOLDURULACAKTIR.)
 • ÖĞRENCİ BELGESİ, ASLI ( HANGİ SINIFA GEÇİLMİŞ İSE O SINIFA AİT İMZALI VE MÜHÜRLÜ ÖĞRENCİ BELGESİ, KKTC DE OKUYAN ÖĞRENCİLERİN OKUL ONAYLI ÖĞRENCİ BELGESİNİN TERCÜME EDİLDİKTEN SONRA NOTER TARAFINDAN TASDİK EDİLMİŞ HALİ GETİRİLMEDİLİR.)
 • TRANSKRİPT ASLI (2. SINIF VE ÜZERİ İÇİN İMZALI VE MÜHÜRLÜ)
 • NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (ÖĞRENCİNİN)
 • KESİNLİKLE ÖĞRENCİ ADINA AÇILMIŞ VAKIFBANK HESAP CÜZDANI FOTOKOPİSİ VEYA BANKA DEKONTU (BELGE    ÜZERİNDE HESAP NO, IBAN NO VE HESAP SAHİBİNİN İSMİ YAZILI OLMAK ZORUNDADIR.)
 • ANNE VE BABANIN;
  • ÇALIŞANLARDAN MAAŞ BORDROSU, EMEKLİLERDEN MAAŞ DEKONTU, VERGİ MÜKELLEFLERİNDEN ONAYLANMIŞ SON BİLANÇO VE GELİR TABLOSU GEREKMEKTEDİR
  • ANNE VE BABANIN ÇALIŞMA KAYDI YOKSA SGK’DAN “KAYDI YOKTUR” İBARELİ YAZI ALINMASI GEREKMEKTEDİR. (ONAYLATILACAK BELGEYİ AŞAĞIDAN İNDİRİP VERGİ DAİRESİ VE SGK KURUMLARINA AYRI AYRI ONAYLATILMASI GEREKMEKTEDİR.)
  • ANNE VE BABANIN VERGİ DAİRESİN DE KAYDI YOKSA “KAYDI YOKTUR” İBARELİ YAZI ALINMASI GEREKMEKTEDİR. (ONAYLATILACAK BELGEYİ AŞAĞIDAN İNDİRİP VERGİ DAİRESİ VE SGK KURUMLARINA AYRI AYRI ONAYLATILMASI GEREKMEKTEDİR.)

 

BAŞVURULAR 18.09.2017 – 20.10.2017 TARİHLERİ ARASINDA YUKARDA BELİRTİLEN BELGELER TAMAMLANARAK KAĞITHANE BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE YAPILACAKTIR.

NOT:YUKARIDA BELİRTİLEN EVRAKLAR TARAFIMIZA ULAŞMADAN İŞLEMİNİZ YAPILMIYACAKTIR ZAMANINDA TESLİM EDİLMEYEN EVRAKLAR İŞLEME ALINMAYACAKTIR. EKSİK GETİRİLEN BELGELER İLE MÜRACAT İŞLEMİ YAPILMAYACAK OLUP EVRAKLAR TESLİM ALINMAYACAKTIR. YOĞUNLUK YAŞANMAMASI İÇİN BAŞVURU TARİHİNDEN İTİBAREN EVRAKLARINIZI SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİNİZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti