Kadir Has Üniversitesinden Liseli Gençlere Özel Lise Yaz Okulu

Kadir Has Üniversitesi
Daha Fazla Göster

Kadir Has Üniversitesi tarafından başlatılan Lise Yaz Okulu Uygulaması ile lise öğrenimini sürdüren gençlere Üniversite Deneyimi yaşatmak amaçlanıyor.

2018 yılı yaz döneminde 2 haftalık dönemler şeklinde gerçekleştirilecek olan Kadir Has Üniversitesi Lise Yaza Okulu Projesi kapsamında toplamda 14 Ders işlenecek.

Programa isteğe bağlı olarak Üniversiteli Öğrencileri de dahil eden Kadir Has Üniversitesi programın kayıtlarını Online olarak alıyor. 2 Hafta süren program için üniversite tarafından talep edilen Kayıt Ücreti ise 250 TL.

2017 yılı için yapılan Lise Yaz Okulu Programı kapsamında 75 farklı liseden 254 Lise Öğrencisini üniversitede konuk eden Kadir Has Üniversitesi 2018 yılı için çift program düzenleyerek başvuru sayısını 500 – 600 öğrenciye çıkarmayı planlıyor.

 

14 Farklı Ders 2 Haftada Sunulacak

Farklı liselerden bir araya gelen öğrencilere 2 haftalık program kapsamında;

  • Mühendislik,
  • Fen Bilimleri,
  • Sosyal Bilimler,
  • Başarı ve Meslek

Gibi konu başlıkları üzerinden toplam 14 farklı ders veriliyor olacak.

Ayrıca proje kapsamında Lise Yaz Okuluna kayıt olan öğrenciler;

  • Arttırılmış Mekanik,
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik Mühendisliğine Giriş,
  • Uluslararası İlişkilerde Güncel Konular ve Türkiye,
  • Hukuk Eğitimi ve Meslekleri ile Meslek Olarak ve Her Ortamda İletişim

gibi derslerden her dönem en fazla altı tanesini seçme hakkına sahip.

Başvurular internet üzerinden alınacak olup başvuru yapabilmek için 250 TL gibi bir ücret ödemesi yapılması gerekecek.

Lise Yaz Okulu için kayıtlar 1 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir.

Programın birinci dönemi 2-13 Temmuz 2018, ikinci dönemi ise 16-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

“İstedikleri Dersleri Alıp Kendilerini Geliştiriyorlar”

İstedikleri taktirde Üniversite Öğrencisi gençlerinde dahil olabileceği Lise Yaz Okulu projesi hakkında bilgi veren Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker, “Öğrenciler buraya gelip her dönem iki hafta boyunca ders alıyorlar. Öğrencilerin üniversite deneyimi yaşamaları çok güzel. Her dönem altı derse kadar alabilme şansları var. Böylece hem ne istediklerini daha iyi anlayıp, kendilerini biliyorlar hem de arkadaş ediniyor, keyifli vakit geçiriyorlar” dedi.

Bu programların öğrencilere sunduğu avantajlara değinen Prof. Dr. Berker, “İlk olarak öğrencilerin bu ortamı bilmeleri gerek. İkinci olarak günümüzün opsiyonlarını, derslerini bilmeleri lazım. Elbette lisede de bunları öğreniyorlar ama burada duruma üniversiteli açısından bakma şansı buluyorlar. Bu işin bir de sosyal tarafı var. Buraya gelen öğrenci sayısı 500-600’ü bulacak ve her liseden genç olacak. Mesela geçen sene 75 farklı liseden toplam 254 öğrenciyi ağırladık. Ayıca burada başarılı olan öğrencilere üstün başarı ve başarı sertifikaları da veriyoruz.  O öğrencilerle irtibatı koparmıyoruz, onlara projeler veriyoruz ve tavsiye mektupları yazıyoruz” diye konuştu.

Derslerin büyük çoğunluğunun üniversitenin hocaları tarafından verildiğini söyleyen Prof. Dr. Berker, “Bütün dekanlarımızın dersleri var. Bunun dışında mesela web tasarımı üzerine ihtisas sahibi olan birini getiriyoruz. Bu şekilde dışarıdan da destek alıyoruz. Burada profesörlerden doçentlere kadar tüm hocalarımızdan katkı alıyoruz” dedi.

Başvuru Süreçleri, Ders Düzeyleri ve daha birçok konuda sizde düşüncelerinizi hemen alt kısımda bulunan YORUM sekmesi üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti