İstanbul Üniversitesi 30 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

İstanbul Üniversitesi
Daha Fazla Göster

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli olarak 30 personel alımı yapacağını duyurdu ve alımlarla alakalı detayları Devlet Personel Başkanlığı üzerinden başvuru almaya başladı.

Döner Sermaye ve Özel Bütçe üzerinden yapılacak olan alımlar için aranılan şartlar, başvuru şekli ve alım yapılacak olan kontenjanlarla alakalı bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Başvuru Şartlarını KPSS Puanı üzerinden alacak olan İstanbul Üniversitesi başvuru taban limitini 55 Puan olarak koymuş durumda. Ancak başvurular incelenirken KPSS Puanları en yüksek olanlardan başlanarak incelenecektir. Bu sebeple de ne kadar yüksek puanınız varsa o kadar şansınız var demektir.

İlan Açılma Tarihi: 24 Nisan 2017

Son Başvuru Tarihi : 8 Mayıs 2017

 

Başvuru İçin Aranılan Şartlar

 1. Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
 2. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 3. Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.
 4. Başvuracak adayların 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdırlar. Lisans mezunları için 2016 KPSS-P3 puan türü, Lise mezunları için 2016 KPSS P94 puan türü esas alınacaktır.
 5. 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

 

Kontenjanlar

Başvuru yapılacak olan bölümler ve bölümler için ayrılan kontenjanlar aşağıdaki gibidir.

Birim Kontenjan  Bütçe  Detay Bilgi
Hemşire 15 Döner Sermaye Bütçesi
 • Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak.
 • 2016 KPSS P3 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.
H1
Hemşire 12  Özel Bütçe
 • Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak.
 • 2016 KPSS P3 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.
 H1
Diğer Sağlık Personeli 1 Döner Sermaye Bütçesi
 • En Az Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Olmak
 • Sağlık Bakanlığı Onaylı Perfüzyonistlik Yetki Belgesine Sahip Olmak.
 D1
Biyolog 1 Döner Sermaye Bütçesi
 • En Az Biyoloji Bölümü Lisans Mezunu Olmak.
 • Tc-99m Ga-68, Lu-177 Radyofarmasötiklerinin İşaretlenmesi, Kalite Kontrollerinin Yapılması İşlemlerinde En Az 2 Yıl Belgelenebilir Deneyimi Olmak.
 • FDOPA, FCholine Radyofarmasötiklerinin İşaretlenmesi, Kalite Kontrollerinin Yapılması İşlemlerinde En Az 1 Yıl Belgelenebilir Deneyimi Olmak.
 • Hynic-TATE Liyofilize Radyofarmasötik ve Mebrofenin Kitleri Üretim ve Sentezi Sertifikasına Sahip Olmak.
 B1
BİYOLOG  1 Döner Sermaye Bütçesi
 • Biyoloji Bölümü Lisans Olup, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında Yüksek Lisans Yapmış Olmak.
 • Embriyoloji Laboratuvar Sorumlusu  Sertifikasına Sahip Olmak.
 • Yıllık Siklus En Az 300 Olan Bir Tüp Bebek Laboratuvarında En Az 2 Yıl Belgelenebilir Deneyimi Olup, Üremeye Yardımcı Tedavi Teknikleri Konusunda  Tecrübeli Olmak.
B2

 

 

Başvuru Şekli ve Süreçleri

Adayların, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) www.istanbul.edu.tr adresindeki Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına Şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından Kurumumuz tarafından teyit edilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında Genel Hükümlere göre işlem yapılacaktır. Sadece bir pozisyon için aranılan nitelik kodu belirtilerek başvuru yapılacaktır. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

 

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

 • Fotoğraflı Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • Diploma veya Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.)
 • İlanda Belirtilen Nitelikleri Taşıyor Olunduğunu Gösterir Belgeler
 • 2016 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi

 

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanması

Başvurular Komisyon tarafından değerlendirildikten sonra sonuçlar en geç 7 iş günü içinde www.istanbul.edu.tr adresinde yayınlanacaktır. Ataması yapılacak adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.istanbul.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. İlgililere yazılı ya da sözlü ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

 

 • Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir. Bu kişiler hiçbir hak talebinde bulunamaz.
 • İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti