İstanbul Medeniyet Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi (2017-2018 )

İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Daha Fazla Göster

İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından 2017-2018 Yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Başvuruları başladı.

Yapılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimine gerek İstanbul Medeniyet Üniversitesi gerekse de Diğer Üniversite Öğrencileri başvuru yapabiliyor olacaklar.

Toplam kontenjan 120 kişi olup öncelik İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına sağlanacaktır. Sonrasında ise toplam kontenjanın max. %25’lik kısmı için diğer üniversitelerden başvuru yapan adaylara kayıt imkânı sunulacaktır.

Başvuru süreci 6 Kasım 2017 ile 17 Kasım 2017 tarihleri arasında http://pedagojikformasyon.medeniyet.edu.tr/tr adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Formasyon Eğitimine Kimler Başvuru Yapabilir?

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin lisans programlarının ikinci sınıfını (dördüncü yarıyılını) tamamlamış, başvuru yapılan tarih itibariyle önceki dönemlerden başarısız olduğu ders sayısı 2’den fazla olmayan ve Akademik Genel Not Ortalamaları 2.00 ve üstü olanlar.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin lisans bölümlerinden mezun olup Akademik Genel Not Ortalamaları 2.00 ve üstü olanlar.

Diğer üniversitelerin Edebiyat, Fen, Fen – Edebiyat Fakültelerinin Matematik, Psikoloji, İngilizce, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Sosyoloji bölümleri ve İlahiyat Fakültesi mezunları ile belirtilen bölümlerde ikinci sınıfını (dördüncü yarıyılını) tamamlamış, başvuru yapılan tarih itibariyle önceki dönemlerden başarısız olduğu ders sayısı 2’den fazla olmayan ve Akademik Genel Not Ortalamaları 2.00 ve üstü olanlar öğrenciler.

 

Başvuru Süreci ve Takvimi

Programa başvurular Eğitim Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon web sayfasında yer alan çevrimiçi (online) başvuru formu doldurularak yapılacaktır.

Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, çevrimiçi (online) başvuru formunun çıktısını imzalayarak kayıt için gerekli diğer belgelerle birlikte şahsen Eğitim Bilimleri Fakültesi Formasyon Birimine teslim edeceklerdir.

 

İşlem Tarih
Başvuru dönemi 06 Kasım – 17 Kasım 2017
Kayıt olmaya hak kazanan asil ve yedek aday listesinin ilanı 22 Kasım 2017
Kesin kayıt tarihi 23 Kasım 2017 – 01 Aralık 2017
Yedek liste kesin kayıt tarihi 04-08 Aralık 2017

 

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Kayıt

 • Öğrencilerin programa yerleştirilmeleri, not ortalamaları (4’lük sistemde) 2,00’den az olmamak kaydıyla Akademik Genel Not Ortalamaları dikkate alınarak puan üstünlüğü esasına dayalı olarak yapılır.
 • Programın toplam kontenjanı 120’dir. Yerleştirmede İstanbul Medeniyet Üniversitesi mezunlarına ve öğrencilerine öncelik verilecektir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerinin alımından sonra en az %25 oranında diğer üniversite mezunları ve öğrencileri yerleştirilecektir.
 • Mezunlar için mezuniyet not ortalaması ile değerlendirme yapılacak; eşitlik halinde ise yaşı büyük olana öncelik verilecektir.
 • Öğrenciler için Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO/GANO) ile değerlendirme yapılacak; eşitlik halinde ise alttan dersi olup olmadığına ders kredileri esas alınarak bakılacak; eşitliğin sürmesi durumunda yaşı büyük olana öncelik verilecektir.
 • Belirlenen tarihler arasında ve istenen belgelerle şahsen başvurmak suretiyle kesin kayıt yaptırmayan adaylar, kayıt haklarından vazgeçmiş sayılacaktır. Boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme yapılabilir.
 • Programa yerleştirilen adayların beyanlarının doğruluğunun kontrolü ve kesin kayıt işlemleri, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Pedagojik Formasyon Birimi tarafından yapılır. Programlara yerleştirilen adayların başvuru sırasında beyan ettikleri bilgiler ile kayıt sırasında ibraz edecekleri belgelerdeki bilgiler arasında uyumsuzluk olması halinde adayın kayıt işlemi yapılmaz.
 • Kesin kayda hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları ŞAHSEN yapılacaktır. Kesin kayıtlara şahsen gelemeyecek adayların kayıtları yalnızca Noter Onaylı Vekaletle yapılacaktır. Posta, belge geçer (fax, mail vb.) ve kargo yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

Eğitim-Öğretim

Eğitim-Öğretim İMÜ’nün Akademik Takvimi doğrultusunda yürütülecektir. Dersler (Öğretmenlik Uygulaması dersinin uygulama kısmı hariç) İMU Göztepe Kampüsünde, hafta sonu Cumartesi 08:30-18:50 saatleri arasında yapılacaktır. Detaylı ders programı ve derslerin hangi gün işleneceği, internet sitemiz üzerinden ilan edilecektir. Okuyan öğrencilerin, okudukları üniversitedeki ders ve sınav çakışmaları gibi durumlarda sorumluluk öğrenciye aittir.

Programa kayıt olanlar dersleri iki dönemde tamamlayacaktır. Birinci dönem 2017-2018 Bahar dönemi, ikinci dönem 2018-2019 Güz dönemidir. Her iki dönemde de dersler hafta sonu yapılacaktır. Öğretmenlik uygulaması (staj), ikinci dönem 2018-2019 Güz döneminde hafta içi yapılacaktır.

Dersler yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak olup, devam zorunluluğu bulunmaktadır. Teorik derslerin en az % 70’ine devam etmek, uygulamalı olan derslerde ise uygulamaların en az % 80’ine devam etmek gerekmektedir. İlgili yönetmelik gereği uygulamalı derslerde sağlık raporu devamsızlık durumunu değiştirmemektedir. Bu nedenle devamsızlık toleranslarının zorunlu olmadığı sürece kullanılmaması önerilmektedir.

Program, Yüksek Öğretim Kurulu’nun belirlediği Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar, İMU Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi ve İMU Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği çerçevesinde yürütülür.

 

Kesin Kayıt İçin Gerekli Evraklar

 • İmzalı online başvuru formunun çıktısı,
 • Okuyan Öğrenciler İçin Onaylı öğrenci belgesi (*)
 • Mezun adaylar için onaylı mezuniyet belgesi
 • Okuyan Öğrenciler İçin Onaylı not durum belgesi (*)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • 2 adet vesikalık fotoğraf,
 • Öğrenim ücretinin ilk taksitinin, İMÜ Döner Sermaye İşletmesi banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

* İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerinden talep edilmemektedir.

 

Öğrenim Ücreti Ödeme Şekli ve Zamanı

Hesap Adı: İstanbul Medeniyet Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi

Banka Adı: T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Şube Adı: Çemenzar Şubesi

Şube Kodu: 900

Uluslararası Banka Hesap Numarası: TR21 0001 0009 0063 6306 7950 01

Dekonta Yazılacak Açıklama: İMÜ Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programı Öğrenim Ücreti

Toplam Eğitim Ücreti: 2054,00 TL (Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın açıklayacağı oranlara göre güncelleme yapılacaktır.)

 

Taksit Tutarları Ödeme Takvimi

 1. Taksit: 1027 TL Son ödeme tarihi: 1 Aralık 2017 (Yedek liste kesin kayıt 1. Taksit son ödeme tarihi 8 Aralık 2016 )
 2. Taksit: 1027 TL Son ödeme tarihi: 3 Eylül 2018

Derslerin Başlaması: 10 Şubat 2018

 

İletişim Bilgileri

Adres: İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, E Blok 230 no.lu Formasyon Birimi, Kuzey Kampus, Ünalan mahallesi, D-100 Yanyol Üzeri Üsküdar / İstanbul

Elektronik posta: imu.formasyon@gmail.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti