İnönü Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Duyurusu ve Akademik Takvim

İnönü Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu ile alakalı Akademik Takvim, Kayıt ve Diğer Duyuruları bir araya getirdik.

İnönü Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu kayıtları 24 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversite tarafından belirlenen akademik takvime göre Yaz Okulu dersleri 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak ve 19 – 25 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak olan sınavlar ile de son bulacaktır.

Üniversite tarafından yapılan duyuruları elimizden geldiğince bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://inonu.edu.tr/tr/ogrenci duyurular sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

 

Malatya İnönü Üniversitesi Logo

 

İnönü Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Akademik Takvimi

Üniversite tarafından belirlenen 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

Ders Kayıtları 24 – 28 Haziran 2019
Ücret Ödemeleri 24 – 28 Haziran 2019
Yaz Okulu Başlangıcı 01 Temmuz 2019 Pazartesi
Kapatılan Derslerin İlanı 02 Temmuz 2019 Salı
Ders Ekleme Silme Günü ** 03 Temmuz 2019 Çarşamba
Derslerin Sonu 09 Ağustos 2019 Cuma
Bayramı Tatili 11 – 14 Ağustos 2019
Yaz Okulu Sonu Sınavları 19 – 25 Ağustos 2019
Yaz Okulu Sonu Mazeret Sınavları *** 27 Ağustos 2019 Salı
Otomasyon Sistemine Not Girişi Sonu 29 Ağustos 2019 Perşembe

 

** Yeterli öğrenci sayısı olmaması nedeniyle açılmayan dersler yerine yeni ders alma (Açılmış bir dersi öğrenci ekle – silde değiştiremez)

** Mazereti nedeniyle Yaz Okulu Sınavlarına katılamayan öğrenciler, mazeret sınavına girecektir. Bu sınavlara girebilmek için öğrencilerin Yaz Okulu Sonu Sınavlarına katılamama gerekçelerini resmi belge ile belgeleyerek bir dilekçe ile ilgili birimin yaz okulu kayıt memuruna en geç mazeret sınavı yapılmadan önceki mesai günü içerisinde vermeleri zorunludur.

 

İnönü Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Ders Kayıt Duyurusu

İnönü Üniversitesi tarafından ilgili duyurular yapıldıkça bizlerde bu sayfa üzerinden sizlere bilgi vermeye çalışıyor olacağız.

Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://inonu.edu.tr/tr/ogrenci duyurular sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

38 yorum

 1. Ya ben farklı bir üniversitede okuyorum bizim bölümde yaz okulu açılmadı , tarih bölümünü açmışlar mı İnönü de

 2. Benim bi kaç krediyle daha önce alamadığım bi ders vardı yani hiç dersine girmediğim .ben bu dersten yaz okulu yapabilir miydim onu merak ediyorum

 3. Merhabalr yaz okulunda dahiliye dersim 18 kredilik fiyatı ne kadar olabilir fiyat hakkında acil bilgi alabilirmiykm

 4. ders programını nerden bulabilirim ? sabahtan beri bakıyorum ama bulamadım ? yardımcı olur musunuz

  1. Bölüm sayfalarına bir bakın. Bazen direkt bölümlerde panolara iliştiriliyor. Birde öğrenci bilgi sistemine bakın derim.

 5. Merhaba 1 temmuz derslerin başlaması diyor ben ders programini bir türlü bulamıyorum yardimci olursaniz sevinirim

  1. Bölüm sayfasına veya öğrenci sistemine bir bakın. Bölüm panolarına da asılmış olabilir.

 6. Yaz okulu ders kaydı yaptım ama ücret yatıracağım zaman ödenecek faturanız yok diyor acaba yardımci olur musunuz

 7. Ön kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim? Duyuruları inceledim ama yinede kayıt yapamadım henüz

  1. Üniversite bazlı açılacak derslerin listesi ne yazık ki bize ulaşmıyor. İlgili üniversitenin öğrenci işleri sayasını veya bölüm sayfasını kontrol edin.

  2. Başka bir üniversitede hemşirelik okuyorum .cerrahi dersini veremedim ve yaz okulu yapmak için inönü üniversitesine başvuru formunu doldurdum . ama sanırım kontenjanla alıyormuş . Kayıt olma ihtimalim var mı yoksa inönü üniversitesi kendi öğrencilerini me öncelik tanıyor

   1. Ona birşey diyemem. Önceliği kendi öğrencisine verir muhtemelen. Bekleyip göreceksiniz.

 8. Ebelik okuyorumda 12 kredilik normal gebelik dersini yaz okulunda almak istiyorum bulamadım ama yardımcı olabilir misiniz

 9. Lütfen yardımcı olurmusunuz kamu yönetimi okuyorum alttan derslerim var yaz okuluna bırakacam inönü üniversitesikanu yönetimi bölümü için yaz okulu var mı

  1. İlgili bölüm sayfasını ve üniversite duyurularını takip ediniz.
   Açılacak derslerin listeleri bize ulaştırılmıyor ne yazık ki

 10. Merhaba ben başka üniversiteden üniversitesinize yaz okulu için başvuru yapacağım. ama nasıl ön kayıt yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Üniversitenin Yaz Okulu Duyurusunu takip edin. Orada Misafir Öğrenciler için başvuru koşulları ve şekli açılacak. Ona göre başvuru yapacaksınız.
   Ama öncesinde kendi üniversiteniz ile görüşmeniz lazım. Dekanlık bu üniversite için onay veriyor mu vs. Bu gibi detayları öğrenin

   1. Yaz okulu kesin olarak açılıyor mu? Açılacak ise hangi dersler açılıyor? Site de dersler ile alakalı bir bilgi yok.

  2. Merhaba bende başka bir üniversiteden İnönü’ye yaz okulu için başvuru yapıcam neler gerekli acaba kafam çok karıştı ÖSYM sonuç belgesi kimlik fotokopisi falan istiyor gerekli mi onlar ?bşrde kendi üniversitemizden yaptığımız başvuru formu bizde mi kalmalı danışman hocam gerek yok sesi . Olaki lazım oldu faks ile gönderilir mi ? Ben neler götürmem lazım yardımcı olursanız sevinirim

   1. Bunları ilgili üniversite ile görüşün. İstenen belgelerle alakalı yaz okulu duyurusunda bir liste varsa vereceksiniz. El mahkum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir