İngiltere’de Öğrenci Olmak

Yurtdışında Öğrenci Olmak
Daha Fazla Göster

İngiltere gibi bir ülkede eğitim görmek herkesin hayalidir. Ancak kafalarımızda İngiltere dil eğitimi ile ilgili ardı arkası kesilmeyen sorular oluşmaktadır. Artık sağlam bir gelecek, kariyer ve hayat standartları yüksek bir hayat sürmek için sadece üniversite okumak yetmiyor. Dünya çapında isim yapmış kaliteli üniversitelerden mezun olmak gerekli duruma gelmiştir. Bunların dışında yabancı dil eğitimini kaynağından alıp aksanlı bir şekilde yabancı dil öğrenmek de gerekli hale gelmiştir. Uluslararası standartlarda kabul gören üniversite mezunu ve dil okulu mezunu kişiler kariyerlerine bir adım önde başlıyorlar.

 

İngiltere’de Eğitim İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

İngiltere üniversite eğitimi ya da İngiltere dil kursu için bireysel olarak başvuru yapmak çok karmaşık bir yol izlemek gereklidir. Vize işlemleri, okul bulma, kalacak yer bulma gibi bir çok işlemi tek başına yapmak fazlaca zaman ve uğraş isteyen işlerdir. Bütün bu işlemleri sizin adınıza yapan kuruluşlar mevcuttur. Bunlardan en çabuk ve güvenilir sonuç alınanı da studentportal.international adıyla kurulmuş uluslararası standartlarda hizmet veren kurumdur. Şirketin yaklaşık olarak 13 yıllık tecrübesi bulunmakta ve bu işte profesyonel olduğunu %100 müşteri memnuniyeti ile göstermektedir. Şirket öğrenci vizesi, uçak bileti, size uygun okulu, kalacağınız yeri sizin için ayarlayarak tüm bu sıkıcı süreçten kurtulmanızı sağlıyor. İngiltere’de eğitim için aklınıza gelen bütün sorulara studentportal.international web sitesindeki iletişim hattından ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

 

İngiltere’de Dil Okulu Nasıl Seçilir?

İngiltere’de dil okulları sayısı oldukça fazladır. Okul işini ticarete taşıyan sayısız kurum bulunmakta ve öğrencilerin çoğunu mağdur etmektedir. Bu gibi durumlar yaşamamak adına studentportal.international gibi profesyonel kurumlardan mutlaka yardım alınarak dil okulu seçimi yapılmalıdır. Şirkete ait ofislerin araştırılması yapılmalı, daha önceki referansları iyi araştırılmalıdır.

 

İngiltere’de Eğitim Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Başvuruyu bireysel yolla yapacaksanız eğer bütün adımlara tek tek dikkat etmelisiniz. Alacağınız uçak bileti, öğrenci vizesi çıkartırken oluşabilecek sıkıntılara hazırlıklı olunmalıdır. Kalacak yer ve en önemlisi okul ayarlanırken iyice araştırılmalıdır. Eğer bu işlemleri bir kurum vasıtasıyla yapacaksanız aracı kurumu iyi araştırmalısınız. Bu işlerde kalpazanlık yapanların sayısı gittikçe arttığı için şirketlere olan güven duygusu da azalmış durumdadır. İngiltere dil okulları araştırılırken, studentportal.international gibi köklü kuruluşlar araştırılıp gerekirse defalarca görüşülerek emin olunmalıdır. Okul seçimi yapılırken mutlaka mezunlar araştırılmalıdır. Hangi şirketlerden yardım aldıkları ve aldıkları yardımdan memnun kalıp kalmadıkları hakkındaki görüşleri alınmalıdır.

 

İngiltere’de Dil Okullarının Fiyatları Ne Kadardır?

İngiltere’de eğitim diğer ülkelere göre biraz pahalı durumdadır. Ancak verilen eğitimin kalitesi üst düzeydedir. Okul fiyatları okulun adı, bulunduğu şehir, kalacak yere göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda studentportal.international web sitesinden danışma hattını arayarak bütçenize en uygun ve yüksek standartlarda eğitim için fiyat bilgisi alabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti