İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Pedagojik Formasyon Müjdesi

İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Formasyon Müjdesi
Daha Fazla Göster

YÖK tarafından İlahiyat Fakültelerinden gelen başvurular incelenerek Pedagojik Formasyon Eğitimi ile alakalı İlahiyat Fakültesi Öğrencilerini sevindirecek bir karara imza atıldı.

Geçmiş yıllarda Öğretmen Yetiştiren Fakülteler listesinde kendisine yer bulan ancak son yıllarda yapılan düzenlemeler ile Pedagojik Formasyon Eğitimini ayrıca almak zorunda bırakılan İlahiyat Fakültesi öğrencilerine sevindirici haber YÖK’den geldi.

Yapılan düzenlemeler ile artık Pedagojik Formasyon Eğitimi direkt olarak Lisans Eğitimi içerisine alındı ve tüm öğrencilerin normal ders olarak Formasyon Dersini almalarına imkan sağlandı.

2017/2018 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren İlahiyat Fakültelerinde Pedagojik Formasyon Dersleri yeniden verilmeye başlanacak ve mezunlardan ek bir formasyon belgesi istenmeden Öğretmen olmalarına imkan sağlanmış olacak.

 

Ara Sınıf Öğrencilerine de Formasyon İmkanı Sonulacak

YÖK tarafından ilk açıklamadan sonra yeni bir açıklama daha yapılarak Halen Öğrenci olan İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine de Formasyon Müjdesi verildi.

Buna göre 2017 / 2018 Eğitim ve Öğretim yılı itibari ile 1. sınıfa başlayacak olan öğrencilerin yanı sıra 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerine de Pedagojik Formasyon Dersleri verilecek.

Derslerin normal dönem içinde verilmesi beklenirken yetişmemesi durumunda Yaz Okulunda da bu derslerin öğrencilere sunulması YÖK tarafından talep edildi.

 

 

İlahiyat - Formasyon

 

YÖK Tarafından Üniversitelere Gönderilen Yazı

  1. İlgili fakültelerin mevcut lisans programlarının toplam yerel kredilerinin, ilgili kurullarca maksimum 150 kredi olarak belirlenmesine, lisans programı içine minimum 25 kredi tutarında pedagojik formasyon derslerinin yerleştirilmesine, böylece toplamda 175 krediyi geçmemek kaydıyla gerekli koşulları sağlayan fakültelerde, söz konusu uygulamanın yapılabilmesi için düzenlenecek kredi miktarını gösteren lisans programlarının, Yükseköğretim Kurulu’na gönderilerek onay alınması ve 2017-2018 öğretim yılından itibaren de yeni lisans programlarının uygulanmasına,
  2. Halen adı geçen fakültelerde lisans eğitimine devam eden hazırlık sınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri için de programa eklenen yeni pedagojik formasyon derslerini alabilecekleri düzenlemelerin yapılabileceğine; ancak bunlar için ayrıca düzenlenecek ders programının Yükseköğretim Kurulu’na gönderilerek onay alınması gerektiğine,

karar verildiği duyurulmuştur.

 

İlahiyat Fakültesi - Formasyon Duyuru

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti