İdeal Yaz Tatil Kitabı Nasıl Olmalı?

2. Sınıf Yaz Tatili Kitabı
Daha Fazla Göster

Yazın öğrenciler için verilecek yaz tatil kitabı çoğu zaman sorun olur. Kitap seçimi öğretmenler için, satın alma kararı veliler için ve o kitabı bitirmek zorunda olan öğrenciler için bu zorlu bir süreçtir. Bizler de bu yazımızda uygun ilkokul yaz tatil kitabı nasıl seçilir nasıl 3 taraf da memnun olur onu anlatmak istiyoruz. Yaz tatil kitabı tavsiye edecek öğretmenler nelere dikkat etmeli yakından bir bakalım isterseniz.

Öncelikle kitabın pahalı olması satın alacak velileri zorlayacaktır. Gerçi bazen öğretmenler sene başında velilerden para topluyor ve tüm sene boyunca çocukların ihtiyacı olacak her türlü materyali temin ediyor. Eğer sene sonunda pahalı kitapları alacak bütçeniz kaldıysa bir sorun yok. Ama yine de ucuz ve kaliteli bir kitap alıp arta kalan parayı gelecek seneye de aktarabilirsiniz elbette. Bizler bu yüzden velileri çok da zorlamayacak kitaplar tavsiye etmenizi tavsiye ediyoruz.

İkinci önemli husus ise alınacak kitabın geçen senenin konularını tekrar etmesinin yanı sıra gelecek dönem için de bir köprü vaziyetinde olması. Yani 2. Sınıfı bitiren bir öğrenci 2. Sınıf yaz tatil kitabı alacaksa bu kitabın içeriğinde sadece 2. Sınıf konuları değil, aynı zamanda 3. Sınıf konularının bir kısmını da içermesi gerekiyor. Gerekiyor ki bub kitap çocuk için bir köprü vazifesi görsün.

Üçüncü ve son önemli husus ise temin edilecek kitabın eğlenceli olması. Neden bir ders kitabı, bir ders kitabı eğlenceli olsun diye sorabilirsiniz. Bunun en büyük sebebi çocukların bu kitapla yazın vakit geçirecek olmaları. Yazın çocukların biraz gevşemesi ve okuldan uzaklaşması normal. Bütün gün ders çalışacak halleri de yok. Tatilin tadını elbette ki çıkarmalılar. Bu yüzden onları sıkmayacak, çözerken eğlenecekleri bir yaz tatil kitabı sunmak çok ama çok önemli. Ayrıca eğlenceli bir yaz tatil kitabı onların öğrenmelerine de ciddi kolaylık sağlayacaktır.

İşte tüm bu 3 neden göz önüne alındığında yaz tatil kitabı seçmek aslında zorken kolaylaşıyor bir anda. Öğretmenlerin de bu tavsiyeleri dikkate alacaklarını umuyoruz. Herkese iyi tatiller.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti