Hitit Üniversitesi 2016 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Hitit Üniversitesi Yaz Okulu
Hitit Üniversitesi Yaz Okulu
Daha Fazla Göster

Hitit Üniversitesi tarafından yapılan Yazılı Açıklama ile 2015/2016 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde Yaz Okulu Açılmayacağı bilgisi verilmiş olup öğrencilerin Farklı Üniversitelerden Yaz Okulu alabilecekleri açıklanmıştır.

04/02/2016 tarihli Üniversite Senato Kararı neticesinde Hitit Üniversitesi bünyesinde 2015/2016 Eğitim ve Öğretim yılı için Yaz Okulu açılmayacaktır.

Hitit Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler aşağıdaki şartları taşıyan Farklı Üniversitelerden Yaz Okulu alabileceklerdir.

 

Diğer Üniversitelerden Yaz Öğretiminde Ders Alma Kriterleri

  • Ders alınmak istenilen üniversitenin ilgili programının taban puanı, Üniversitemizde kayıtlı olduğu programın 2015-2016 yılı taban puanından yüksek olması gerekir. (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 26/06/2014 tarih ve 75850160-104.01.02.05/38202 sayılı yazısı)
  • Öğrencinin alacağı ders veya derslerin kredi saati ve içerik denkliklerinin, gideceği yaz okuluna başlamadan önce Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulunca kabul edilmiş olması gerekir.
  • Yaz okulundan en fazla 12 krediye kadar ders alınabilir.
  • Öğrenci Güz ve Bahar yarıyıllarında başarısız olduğu dersleri veya alamadığı dersleri yaz okulundan alabilir.
  • Yaz okulundan birinci sınıf öğrencisi, üçüncü ve dördüncü sınıftan; ikinci sınıf öğrencisi de dördüncü sınıftan ders alamaz.
  • Öğrenci daha önce (CC) ve üstü harf notu aldığı dersleri yaz okulundan alamaz.
  • Diğer üniversitelerin farklı harf sistemi uygulamaları ve mutlak sistemde verdikleri notlar Üniversitemiz Senatosu’nun belirlediği dönüşüm tablosuna göre dönüştürülerek kabul edilir.
  • Öğrencilerin başvuruları Eğitim Birimi Yönetim Kurulu Kararından sonra kesinleşir.
  • Öğrenci fiilen kayıtlı olduğu bir dersin bütünleme sınavından başarılı olduğu halde bu dersten yaz okuluna kayıt yaptırmış ise, yaz okulundan aldığı not geçerli olur.
  • Öğrencinin başka bir üniversitede yaz okulunu tamamladıktan sonra, yaz okulundan almış ve başarmış olduğu derslerin notlarını içeren evrakı, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı kayıt dönemine kadar Üniversitemizde kayıtlı olduğu birimine ulaştırması gerekir.

 

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklanan ve uygulanan 2016 Yaz Okulu Sistemi bu şekildedir.

Diğer üniversitelerin Yaz Okulu Takvimlerine ulaşmak ve bilgi alabilmek için https://bitalebe.com/universite-yaz-okulu-rehberi-2016.html sayfasına göz atabilirsiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti