Güncel MEB Müfredatına Uygun Konu Anlatımları

Matematik
Daha Fazla Göster

Beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci sınıfta okuyan öğrencilerin lise sınavlarına hazırlıkta ortaokul derslerinde de başarı kazanması için test çöz ders saati güncel Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun konu anlatımlı dersleri video anlatım olarak yayınlıyor.

Öğretmenlerin de sadece 5 dakikada yazılı çıktı almasını sağlayarak öğrencilerini yazılı sınava tabi tutması açısından kendi sorularını oluşturacağı bir ortam sunuyor. Kısacası hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin güncel MEB müfredatına ilişkin olarak uygun konu anlatımları tekniklerinden yararlanarak en iyi çözümü sunması bakımından öne çıkmaya devam ediyor.

Öğrenciler İçin Uygun Konu Anlatımları

Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Teknoloji ve Tasarım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Rehberlik tüm dersleri içeren test çöz ders saati sitesinde öğrencilerin kendisini geliştirip eksik yönlerini yakından takip etme olanağı bulacakları bir ortam kuruldu. Öğrencilerin interaktif öğrenme yöntemleriyle video anlatımlı konu anlatım çalışmasından yararlanması hedeflenmektedir.

Özellikle pek çok öğrencimizin zorlandığı Matematik dersindeki eksiklikleri telafi etmek, üzerine bir şeyler koyarak daha başarılı hale gelmek açısından uygun konu anlatımlı çözümlere yer verilmektedir. Bunun yanında ayrıca öğrenciler için geçmiş yıllarda çıkmış sınav soruları, yazılı deneme soruları, açık uçlu testler gibi deneme testleriyle de okuldaki derslerinde daha başarılı olması hedeflenmektedir.

 

Öğretmenler İçin Yazılı Sınav Sorusu Hazırlama Adresi

Öğretmenlerin öğrencilerini sınamak için test çöz ders saati adlı video anlatımlı ders çalışma ve test çözme sitesi üzerinden yazılı sınav soruları hazırlamasına imkan tanıyor.

Ayrıca özgün sınav sorusunu kendi branşına uygun olarak tüm öğretmenlerin hazırlamasına da katkıda bulunmaya devam etmektedir. Böylelikle deneme testleriyle öğrencilerin gerek sınavlarda gerekse okuldaki başarısız oldukları derslerde eksiklerini yakından görerek telafi etme imkanı sağlanmaktadır.

 

Liseye Hazırlıkta Öğrencilerin ve Öğretmenlerin Yanında

LGS’de öğrenciler kadar öğretmenler de büyük bir heyecanla sınav tarihini bekler. Çünkü öğretmen öğrencisine ne ölçüde katkıda bulunduğunu bir bakıma bu sınavlarla test edebilme imkanını bulur. Bu yaklaşımla hareket edecek olursak test çöz ders saati anlayışıyla hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin yanında olmaya devam eden yaklaşımla hareket ettiğimizi bir kere daha ifade etmeliyiz.

Okul derslerindeki başarısızlıkların da aşılması açısından internet üzerinden online ders çalışma & test çözme imkanını sunmaktadır. Öğretmenlerin de yazılı sınav sorularını hazırlayarak böylece başarı denemesi konusunda uzman yaklaşımla hareket ediliyor.

Öğrencilerin lise sınavlarına hazırlığında daima yanında olan video anlatım sitesinde sadeleştirilmiş konu anlatımları bireysel öğrenme metotlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Öğretmenlerin branşlarına uygun hazırladıkları sınav sorularını da bütün ortaokul öğrencileri çözebilir. Geçmiş yıllarda ÖSYM tarafından çıkmış sınav sorularından hareket edilerek hazırlanmış sınav sorularıyla öğrencinin anlama ve yorumlama kabiliyeti ölçülerek analiz etme ve pratik çözüm üretme becerisi kazanıp kazanmadığı sınanmaktadır, bu sayede öğrencilerin sözel ve sayısal konularda başarılı olmasının önündeki engeller kaldırılmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti