Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOP) 2016/2017 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Duyurusu

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 2016-2017 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Duyurusu
Gaziosmanpaşa Üniversitesi 2016-2017 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Duyurusu
Daha Fazla Göster

Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından 2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılı Güz Dönemi için açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi başvuruları başladı.

11 Ekim 2016 tarihi itibari ile başlayan başvurular 16 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir. Toplamda 1.022 Öğrenci Formasyon Eğitimi alabilecektir.

2016-2017 eğitim-öğretim yılı Güz ve Bahar Döneminde Başlatılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi başvuruları internet üzerinden ONLINE olarak obs.gop.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden yapılacaktır.

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru yapacak aday önce kendine bir mail adresi oluşturacak ve obs.gop.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden şifre oluştur menüsüne girerek şifre oluşturulduktan sonra ve adayın mail adresine gelen şifre girilerek başvuru işlemine başlanacak.

Not: hotmail uzantılı mail adresini sistem kabul etmemektedir.

Başvuru işlemleri sırasında aşağıdaki işlemler yapılarak başvuru işlemleri tamamlanacaktır.

 • Kimlik bilgileri doldurulacak ve bir adet vesikalık fotoğraf sisteme yüklenecek sonraki kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçilecek (Fotoğraf Sisteme Yüklenmesi Zorunludur.)
 • İletişim bilgileri doldurularak kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçilecek
 • Mezuniyet bilgileri doldurulduktan sonra mezun adaylar diploma ve not döküm tablosunu (Transkript) sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
 • Sınıf öğrencileri aynı şekilde mezuniyet bilgilerini dolduracak ve diploma yerine öğrenci belgelerini ve not döküm tablosunu (Transkript) aynı şekilde sisteme yükleyecekler
 • Sınıf öğrencileri mezun değilim kutucuğunu mutlaka işaretleyecekler ve sınıflarını yazacaklar. Kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçilecek. (Diploma, Transkript ve Öğrenci Belgelerinin sisteme yüklenmesi zorunludur.)
 • Çalışma bilgileri sayfası doldurulması zorunlu değildir.
 • Sınav sonuçları sayfasında yer sınav puan bilgilerini gireceklerdir. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğrencileri ÖSS Giriş Puanlarını gösteren belgeyi diğer adaylar ise LYS sonuç belgelerin sisteme yükleyeceklerdir. LYS sonuç belgesi olmayanlar ise Yüksek Öğretime Yerleştirme Puanını gösteren sınav sonuç belgelerini yükleyerek kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçiş yapacaklardır. (Sınav sonuç belgelerinin sisteme yüklenmesi zorunludur.)
 • Fakülte ve program seçilerek ekle tuşuna basıldıktan sonra, Bu formda girdiğim bilgilerin doğru olduğunu kabul ve taahhüt ediyorum butonu işaretlendikten sonra kaydet butonuna basılarak kayıt işlemi tamamlanacaktır.

 

Başvuru Değerlendirmeleri

4.Sınıf Öğrencileri İçin;

 • Öğrencilerin genel akademik not ortalaması (Transkript ortalaması)
 • Not ortalaması eşitliği halinde üniversite giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

 

Mezun Öğrenciler İçin;

 • Öğrencilerin genel akademik not ortalaması
 • Not ortalaması eşitliği halinde mezuniyet tarihi daha eski olana öncelik verilecektir.
 • Hem akademik ortalaması hem de mezuniyet tarihinin eşit olması durumunda üniversite giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

NOT: Adayların programlara yerleştirilmesinde mezun oldukları üniversitelerinden aldıkları 100’lükdiploma notları kullanılır. 100’lük notu olmayıp da sadece 4’lük notu olanların, bunların dışında farklı not sistemlerinin kullanıldığı yurt dışı yükseköğretim programlarından mezun olanların notları, YÖK’ün dönüşüm tablosuna göre 100’lük not sistemine dönüştürülecektir.

 

Başvuru Takvimi

11-16 EKİM 2016 Online Başvuru
17-19 EKİM 2016 Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların ilanı
20-26 EKİM 2016  Kesin kayıtlar
27-28 EKİM 2016 Asilden kazanan ve kayıt yaptırmayan öğrencilerin yerine boş kalan kontenjan sayısı kadar yedekte kalan öğrencilerin kesin kayıtları
05 KASIM 2016 Derslerin başlaması

 

Kesin kayıt için gerekli olan belgeler sonuçların ilanı ile duyurulacaktır.

Sonuçlar egitim.gop.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

 

Kontenjanlar

Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOP) Formasyon Kontenjanları
Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOP) Formasyon Kontenjanları

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti