Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Duyurusu (Mart – Nisan 2017)

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon
Daha Fazla Göster

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvurusu için Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından bir duyuru yayınlandı. Online Başvurular 20 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılabilecek.

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvurusu için aşağıda verdiğimiz tarihler arasında Online Başvuru yapabilir, sonrasında da kazanmanız durumunda Asil Kayıt İşlemlerini yapabilirsiniz.

Ödenecek olan ücretler, Bölümlere göre açılan Kontenjanlar, Başvuru ve Eğitim Tarihleri gibi birçok bilgiye yazımızın devamında yer alan Duyuru Metninden ulaşabilirsiniz.

 

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuru Tarihleri

2017 yılında Gaziantep Üniversitesi tarafından açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi için başvuru tarihleri şu şekildedir.

 

Tarihler İşlemler
20 Mart – 2 Nisan 2017 Formasyon programına online başvuruların yapılması
10 Nisan 2017 Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ilan edilmesi
17 – 21 Nisan 2017 Asil listeden kabul edilen öğrencilerin kayıtları
24 – 28 Nisan 2017 Yedek listeden kabul edilen öğrencilerin kayıtları

 

 

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Kontenjan Sayıları

Üniversite tarafından açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi için verilecek olan Bölüm Kontenjan Sayıları aşağıdaki gibidir.

 

Bölüm  Kontenjan
Arkeoloji 30
İletişim (Sinema ve Televizyon) 30
Beden Eğitimi (Antrenörlük) 100
İnşaat Mühendisliği 30
Beden Eğitimi (Yöneticilik) 100
Kimya 30
Bilişim Teknolojileri 30
Makine Mühendisliği 30
Biyoloji 50
Matematik/İstatistik 100
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 30
Müzik (Ses Eğitimi) 50
Felsefe 20
Müzik (Temel Bilimler) 50
Fizik 20
Müzik (Türk Halk Oyunları) 50
Gastronomi 40
Psikoloji 20
Gıda Mühendisliği 60
Sağlık Bilimleri (Hemşirelik 200
Güzel Sanatlar Fak. (Moda ve Tekstil Tasarımı) 50
Sağlık Bilimleri (Beslenme ve Diyetetik) 50
Güzel Sanatlar Fak. (Resim) 50
Sağlık Bilimleri (Ebelik) 50
İİBF (İşletme) 200
Sanat Tarihi 30
İİBF (Maliye) 150
Sosyoloji 100
İİBF (Uluslararası Ticaret ve Lojistik) 50
Tarih 150
İİBF (İktisat) 50
Tekstil Mühendisliği 30
İlahiyat 200
Türk Dili ve Edb. 250
İletişim (Gazetecilik) 30
Yabancı Diller 150
Toplam 2660

 

 1. İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Dil Bilimi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı gibi bütün dil ve edebiyat lisans programlarından mezun olan adaylar başvuruda bulunabilirler.
 2. Tablo 1’de belirtilen kontenjanların %75’i Gaziantep Üniversitesinin ilgili bölümlerindeki son sınıf öğrencilerine tahsis edilecektir. %25’i ise mezun ve diğer üniversite öğrencileri için belirlenen kontenjanlardır.
 3. Öğrencilerin programa başvuruda bulunabilmeleri için Tablo 1’de belirtilen bölümlerin son sınıf öğrencisi ya da mezunu olmaları gerekmektedir.
 4. Programa başvuru yapacak lisans öğrencilerinden hazırlık sınıfı okumayanların 2014 ya da daha önceki yıllarda, hazırlık sınıfı okuyanların ise 2013 ya da daha önceki yıllarda Üniversitemize kayıt yaptırmış olmaları gerekmektedir.
 5. Mezunlar için ayrılan kontenjanlara herhangi bir üniversitenin Tablo 1’de belirtilen programlarından mezun olanlar başvurabileceklerdir.
 6. Başvuru yapan adayların transkript not ortalamaları yüksekten düşük puana göre sıralanacak ve kontenjan adedince en yüksek ortalamadan başlayarak kayıtlar alınacaktır.
 7. Belli bir programda kontenjanın dolmaması halinde diğer programlara aktarım yapılabilecektir.
 8. Programa başvurular online olarak http://formasyon.gantep.edu.tr/page/onkayit adresinden yapılacaktır. Başvuru esnasında adayların herhangi bir belge ibraz etmeleri gerekmemektedir. Fakat kesin kayıt yapılırken başvuruda verilen bilgilerin doğruluğuna ilişkin gerekli belgeler adaylardan istenecektir. Başvuru sırasında verilen bilgilerin hatalı olmasından dolayı yaşanabilecek hak kaybından adaylar sorumludurlar.
 9. Transkriptinde mezuniyet notunun 100’lük karşılığı bulunan adaylar bu notu online kayıt sistemine gireceklerdir. Bu öğrenciler kesinlikle YÖK çeviri tablosunu kullanarak bir hesaplama yapmayacaktır. Ayrıca DGS ile lisans tamamlama yapmıĢ/yapıyor olan öğrencilerin, her iki transkriptinde bulunan 100’lük sistemdeki notunun ortalamasını alarak online kayıt sistemine girmeleri gerekmektedir.
 10. Programa başvuru sırasında online başvuru formunun aday tarafından hatasız ve eksiksiz (Türkçe karakterler kullanılarak) doldurulması gerekmektedir.
 11. Online başvuru formuna yanlış bilgi girilmesi halinde, aynı T.C. kimlik numarası ile başvurunun yenilenmesi ve düzeltilmesi gerekmektedir. Sisteme girilen en son kayıt, başvurunun değerlendirilmesinde kullanılacaktır.
 12. Pedagojik Formasyon Sertifika Programı, mezun ve son sınıf öğrencileri için ayrı iki takvim olarak yürütülecektir. Dersler, bu ilanın ekinde sunulan takvimde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.
 13. Başvuran adayların Tablo 3’te belirtilen Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Akademik Takvimini dikkate alarak kayıt yaptırmaları önerilmektedir.
 14. Pedagojik Formasyon Programı kayıt ücreti 2054 TL’dir. Bu ücret adaylardan Tablo 2’de belirtildiği gibi tahsil edilecektir.

 

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Harç Ödeme Takvimi

Üniversite tarafından belirlenen 2054 TL’lik Pedagojik Formasyon Eğitimi Ücreti aşağıdaki tabloda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

 

Mezun Öğrenciler İçin

Tarih  Tutar  Açıklama
Kayıt Esnasında  1,027 TL  Kayıt esnasında 1.027 TL Banka dekontu kayıt esnasında görevlilere teslim edilecektir.
18 – 22 Eylül 2017  1,027 TL  Banka dekontu Eğitim Fakültesi B-Blok 3. Katta (305 No’lu Oda) bulunan Pedagojik Formasyon Birimine teslim edilecektir.

 

Son Sınıf Öğrencileri İçin

Tarih  Tutar  Açıklama
Kayıt Esnasında  554 TL  Kayıt esnasında Banka dekontu kayıt esnasında görevlilere teslim edilecektir.
18 – 22 Eylül 2017  500 TL  Banka dekontu Eğitim Fakültesi B-Blok 3. Katta (305 No’lu Oda) bulunan Pedagojik Formasyon Birimine teslim edilecektir.
12 – 16 Şubat 2018  1.000 TL  Banka dekontu Eğitim Fakültesi B-Blok 3. Katta (305 No’lu Oda) bulunan Pedagojik Formasyon Birimine teslim edilecektir.

 

Kayıt yapıldıktan sonra herhangi bir suretle ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ödemelerin yapılacağı banka ve hesap bilgileri kesin kayıt duyurusunda ilan edilecektir.

 

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Akademik Takvim

Mezun Öğrenciler ve Lisans Son Sınıf Öğrencileri için belirlenen 2 farklı Akademik Takvim mevcuttur.

Aşağıdaki görsellerden Akademik Takvimleri görebilirsiniz.

Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Akademik Takvim - Mezun Gaziantep Üniversitesi Pedagojik Formasyon Akademik Takvim - Son Sınıf

 

Kaynak: http://gantep.edu.tr/ab/index.php?bolum_id=600

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti