Eylül Ayına Kadar Ücretli Öğretmenlerin Yerine 14.000 Sözleşmeli Öğretmen Atanacak

Ücretli Öğretmenlerin Yerine Sözleşmeli Öğretmen Ataması
Ücretli Öğretmenlerin Yerine Sözleşmeli Öğretmen Ataması
Daha Fazla Göster

Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerindeki Ücretli Öğretmen olarak görev yapan 14.000’e yakın öğretmenin yerine Eylül ayına kadar Sözleşmeli Öğretmen ataması yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) verilerine göre ülkemizde şu an 47.000’e yakın Ücretli Öğretmen istihdamı yapılırken bu rakamın 3’te 1’lik kısmı Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde eğitim vermeye devam ediyor.

MEB yeni dönemde başlatacağı Sözleşmeli Öğretmenlik sistemini ilk olarak Ücretli Öğretmenlerin yerine yapacağı atama ile denemiş olacak.

 

KPSS Puanına Göre Sıralama, Mülakatla Seçme Sistemi

Sözleşmeli Öğretmenlik için başvuru yapacak olan öğretmen adayları önce KPSS Puanlarına göre sıralanacaklar.

Bu sıralamadan sonra Atanacak Öğretmen Sayısının 3 Katı kadar aday Mülakatlara alınacak. Yüz yüze Görüşmelerde adayım hem Mesleki, Yetkinliği hem de Öğrencilere Aktarabilecekleri konusunda fikir sahibi olunmaya çalışılacak.

 

Eylül Ayında İlk Atamalar Yapılacak

Ücretli Öğretmenlerin yerini alacak olan Sözleşmeli Öğretmenlik sisteminin ilk atamaları Eylül ayından önce yapılmış olacak.

Yaklaşık 14.000 Öğretmen atamasının yapılacağı düşünülürse önümüzdeki günlerde 42.000’e yakın Öğretmen Adayının yüz yüze görüşmeler için çağrılmaya başlanması bekleniyor.

Sözleşmeli Öğretmen olarak ataması yapılan öğretmenlerin en az 5 yıl Sözleşmeli Öğretmen olarak kadroda tutulacağı ve bu süreç içerisinde Atandıkları Bölgeden başka bir bölgeye gidemeyecekleri daha önce Sözleşmeli Öğretmenlik ile alakalı haberlerimiz de de kendisine yer bulmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti