Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2018 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından 2018 yılı Yaz Okulu Duyurusu gerçekleştirildi. Başvuru tarihleri ve diğer tüm detaylar haberimizde.

Üniversitenin İlk Senesinde Karşınıza Çıkacak 14 Klişe

Yoğun ve Stresli bir hazırlık süreci ve sınav maratonundan sonra Üniversiteyi Kazandınız. Tebrikler. Peki, ilk senenizde sizi bekleyen bazı süreçlerin farkında mısınız?

Üniversite İlk Kayıt Rehberi (E-Devlet ve Üniversiteden Kayıt İşlemleri)

Üniversiteye İlk  Kaydını Yapacak olan öğrencilerin sıkça sormaya başladıkları soruları bir araya getirerek bir Üniversite İlk Kayıt Rehberi hazırlayalım istedik. Hem E-Devlet üzerinden kayıt işlemlerini hem de Üniversiteye Giderek Kayıt İşlemlerini sizlere anlatmaya çalıştık.

Üniversite Tercihleri Başladı, Tercih Döneminde Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

Uzun bir sınav maratonu sonrasında artık Sınav Sonuçları açıklandı ve sürecin ikinci aşaması olan Üniversite Tercihleri başladı. Peki, tercih işlemlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Zor Durumdaki Üniversite Öğrencilerinin Ailelerine Aylık 821 TL Devlet Desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çocuğunu okutan ve maddi olarak zor günler geçiren ailelere (İlkokul – Ortaokul – Üniversite) Aylık 684 TL ile 821 TL arasında Devlet Desteği veriliyor.

Sakarya’da Kurulacak Olan 2. Üniversitenin İsmi Belli Oldu

Sakarya’da kurulması beklenilen 2. Üniversite için akıllardaki isim sorunu çözüldü. Devlet Üniversitesi statüsünde açılacak olan üniversitenin ismi netleşti.

Üniversitelerde Uygulanan Sınav Sistemleri Nelerdir? (Vize, Final, Quiz, Bütünleme, Muafiyet, Tek Ders)

Üniversitelerde Uygulanan Sınav Sistemleri

Üniversiteye başladıktan sonra karşınıza çıkmaya başlayacak olan sınavlar oldukça çeşitlidir. Quiz, Vize, Final, Ara Sınav, Yılsonu Sınavı vs. Birçok isimle anılan bu sınavları sizler için bir araya getirdik.

Bakan Yardımcısı Formasyon Programlarının Kapatılması Gerektiğini Vurguladı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM tarafından İstanbul Üniversitesinde gerçekleştirilen Öğretmen Yetiştirmede Değişim ve Dönüşümler Ulusal Çalıştayı’nda Pedagojik Formasyon Eğitimlerinin Durdurulması gerektiğini açıkladı.

Eğitim Fakültelerine Neşter Vuruluyor, Taban Puan Sistemi Geliyor

Eğitim Fakültelerine Neşter Vuruluyor, Taban Puan Sistemi Geliyor

Eğitim Fakültelerinde meydana gelen öğrenci yığılmasını engellemek isteyen YÖK bu konuda bir çalışma başlattı. İkinci Öğretim Programlarını kapatmaya başlayan YÖK ayrıca Eğitim Fakülteleri için Taban Puanı Sistemini uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

2016 ÖSYM Üniversite Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından öğrencilerin merakla beklediği 2016 Üniversite Yerleştirme Sonuçları bu sabah itibari ile resmi olarak açıklandı.