ÖSYM Başkanında ALES Adaylarına Müjdeli Haber

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılındaki ALES 81 İl Merkezinde gerçekleştirilecek.

ÖSYM Son 10 Yılda Yapılan Tüm Sınavları İncelemeye Aldı

ÖSYM tarafından son 10 yıl içerisinde yapılan tüm sınavların “Sınav Sonuçlarını İzleme ve Değerlendirme Birimi” tarafından incelemeye alınacağı ve olağan dışı durumların tespiti durumunda suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.

Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer Oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Bülent Ecevit Üniversitesi (BEUN) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

2017 Yılı Mühendislik Tamamlama Sınavı (MTS) Tercih İşlemleri

Uzunca süredir merakla beklenilen 2017 yılı Mühendislik Tamamlama Tercih Süreci başladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre başvurular 21 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ve 28 Eylül 2017 tarihinde sona erecek.

ÖSYM Başkanlığı İçin En Güçlü Aday SAÜ Rektörü Muzaffer ELMAS

Üniversite Yerleştirme Sonuçlarında çıkan hesaplama hatalarından sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ömer DEMİR’in istifası ile boşta kalan koltuğun en güçlü adayı olarak Sakarya Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Muzaffer ELMAS gösteriliyor.

ÖSYM Ek Puanlarda Hata Yaptığını Açıkladı, 1.488 Kişinin Tercihi İptal Edildi

ÖSYM sabah saatlerinde yaptığı bir açıklama ile Üniversite Tercih Sonuçlarında bir hata yaptığını belirtti. Bu kapsamda da bazı öğrencilerin tercihleri iptal edilirken bazı öğrencilerin yerleştikleri üniversiteler değişti.

ÖSYM’nin 09:45 Uygulaması Doğru mu? Yanlış mı?

ÖSYM tarafından bu sene uygulanmaya başlanılan 09:45 Uygulaması ile 10.00’da sınavı başlayacak öğrenciler 09:45’ten sonra salonlara alınmamaya başlandı. Bu uygulama kısa sürede tepki çekse de ÖSYM tarafından geri adım atılmayacak gibi görünüyor.

ÖSYM 2017 Üniversite Sınav Sisteminde Köklü Değişimlere Gitti

2017 yılında yapılacak olan YGS ve LYS sınavları öncesinde ÖSYM tarafından sınavlarla alakalı bazı radikal değişiklikler yapıldı.

ÖSYM Tarafından YGS ve LYS Sınav Giriş Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

ÖSYM Tarafından YGS ve LYS Sınav Giriş Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

ÖSYM tarafından yapılan ve öğrencilerin Yüksek Öğrenim Kurumlarına girmesini sağlayan YGS ve LYS Sınavlarının giriş saatlerinde düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile kapılar artık 15 Dakika erken kapanacak.

2016 ÖSYM Üniversite Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından öğrencilerin merakla beklediği 2016 Üniversite Yerleştirme Sonuçları bu sabah itibari ile resmi olarak açıklandı.

ÖSYM Sınav Sisteminde Köklü Değişikliklere Gidiyor

ÖSYM Genel Merkezi

ÖSYM tarafından yapılan Tüm Sınavlarda sistem değişimine gidilecek. Artık her sorunun puanı zorluk seviyesine göre farklı olacak. İptal edilen sorular tüm adaylar için doğru kabul edilmeyecek. Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemine geçiş yapılacak.