KYK Beslenme Yardımı – Yemek Yardımı Nedir? Kimlere Verilir?

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK tarafından öğrencilere sunulan Beslenme Yardımı – Yemek Yardımı Nedir? Bu yardımlar hangi şartlarda, hangi öğrencilere verilir?

KYK Burs ve Kredi Nakil Talepleri E-Devlet Üzerinden Yapılacak

KYK’dan Burs ya da Kredi alırken Yatay Geçiş, Dikey Geçiş veya Yeniden Sınava Girme yolu ile Üniversite veya Bölüm Değiştiren öğrencilerin Burs ve Kredi Nakil Talepleri E-Devlet üzerinden alınacak.

KYK ” Pasif Öğrenci Hatası ” Sebebiyle Burs ve Kredi Sonuçlarını Yeniden Değerlendirecek

Bazı öğrencilerin Pasif Öğrenci Statüsünde görünmesinden dolayı oluşan hata sebebiyle sorun yaşayan öğrencilerin KYK tarafından Burs ve Kredi sonuçları yeniden değerlendirilecek.

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK Yurt Başvuru Kılavuzu (2017/2018)

Kredi Yurtlar Kurumu 2017/2018 Öğretim Yılı KYK Yurt Başvuruları ile alakalı Başvuru ve Açıklanma Tarihleri, Başvuru Şartları ve diğer tüm bilgileri sizlere aktarıyor olacağız.

2017 KYK Yurt Başvuruları Ağustos Ayında Başlayacak

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından Türkiye geneli ve KKTC’deki toplam 748 öğrenci yurdu için 2017 yılı KYK Yurt Başvurularının Ağustos ayında başlayacağını duyurdu.

Son Sınıf Öğrencilerine Yapılan KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Haziran Ayında Sona Erecek

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK tarafından Üniversite Öğrencilerine sunulan Burs ve Krediler Haziran ayı itibari ile kesilmeye başlandı.

KYK Sözleşmeli Yurt Personeli Alım İlanı (2017 Nisan)

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK tarafından Öğrenci Yurtlarında görevlendirilmek üzere Sözleşmeli Personel Alımı yapacağını açıkladı. Alım için açılan kontenjan ise 1.044 olarak belirlendi.