10 Üniversite Bölünecek, Toplamda 15 Yeni Üniversite Kurulacak

Hükümet tarafından 10 Üniversitenin Bölünmesi, 5 Yeni Üniversitenin kurulması ve toplamda 15 Yeni Üniversitenin eğitim faaliyetlerine başlamasını öngören kanun tasarısı TBMM’ye sunuldu.

İstanbul Üniversitesi 2018 yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Duyurusu

İstanbul Üniversitesi tarafından 2017/2018 yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi ön başvuruları başladı. Başvuru şartları, akademik takvim ve diğer bilgileri sizler için bir araya getirdik.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2017/2018 Akademik Takvimi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlüğü tarafından hazırlanan 2017/2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademik Takvimi belli olmuştur. Tarihler ve diğer bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Sınavlarında Açık Uçlu Sınav Dönemi Başlıyor

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) tarafından alınan ve Resmi Gazetede yayınlanan karar ile Ara Sınavlarda çoktan seçmeli, açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip sorular öğrencilerin karşısına çıkmaya başlayacak. Atatürk ve İstanbul AÖF İçin ise karar yakında açıklanacaktır.

İstanbul Üniversitesi 2016/2017 Akademik Takvimi

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi ve bağlı birimler için hazırlanan 2016/2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademik Takvimi aşağıdaki gibi şekillenmiştir.

İstanbul Üniversitesi Şimdide Rektör Eyleminde

İstanbul Üniversitesinde Rektör Eylemi

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne 300 Oy Farkla ilk sırada yer alan Prof. Dr. Raşit TÜKEL yerine 2. Sırada yer alan Prof. Dr. Mahmut AK atanınca İstanbul Üniversitesinde Rektör Eylemi başladı.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Vekaleten Mahmut AK’a Teslim Edildi

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Yunut SÖYLET’in Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etmesinden sonra boşalan koltuğa Vekaleten Rektör Yardımcısı olarak görevine devam eden Prof. Dr. Mahmut Ak getirildi.