Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Duyurusu ve Akademik Takvim

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2019 Yaz Okulu
Daha Fazla Göster

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi -ESOGÜ tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu ile alakalı Akademik Takvim, Kayıt ve Diğer Duyuruları bir araya getirdik.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu kayıtları 17-18 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversite tarafından belirlenen akademik takvime göre Yaz Okulu dersleri 24 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak olan sınavlar ile de son bulacaktır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından yapılan duyuruları elimizden geldiğince bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://oidb.ogu.edu.tr/Duyuru/Detay/2087/2018-2019-yaz-okulu-hakkinda-duyuru duyurular sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Akademik Takvimi

Üniversite tarafından belirlenen 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

17-18 Haziran 2019 Ders Kayıtları (ESOGÜ öğrencileri)
19-20 Haziran 2019 Ders Kayıtları (Diğer Üniversite Öğrencileri)
24 Haziran-09 Ağustos 2019 Yaz Okulu
24 Haziran 2019 Açılması kesinleşen derslerin ilanı
25 Haziran 2019 Ders eklemek için son gün
9 Ağustos 2019 Derslerin Tamamlanması
19-23 Ağustos 2019 Yaz Okulu Sonu Sınavları
28 Ağustos 2019 Mazeret Sınavı
2 Eylül 2019 Otomasyon Sistemine Not Girişinin Son Günü
17-18 Eylül  2019 Tek Ders Sınav Başvurusu
24 Eylül 2019 Tek Ders Sınavı
26 Eylül 2019 Tek Ders Sınav Sonuç Bildirimi Son Gün

 

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Ders Kayıt Duyurusu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından ilgili duyurular yapıldıkça bizlerde bu sayfa üzerinden sizlere bilgi vermeye çalışıyor olacağız.

Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://oidb.ogu.edu.tr/Duyuru/Detay/2087/2018-2019-yaz-okulu-hakkinda-duyuru duyurular sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

 

Derslere kayıt kararınızı dikkatlice gözden geçiriniz. Yönetmelik gereği olarak: yaz okulu dersleri başladıktan sonra hiçbir gerekçe ile ders bırakılamaz.

 • Fakültelerin; yaz okulunda açılacak dersleri, üniversitemiz ve diğer üniversite öğrencileri için kontenjanları, kayıt açıklamalarını fakülte sayfalarında kayıt tarihlerinden en az bir hafta önce ilan edilecektir.
 • ESOGÜ öğrencileri ve daha önceden üniversitemizden ders alıp öğrenci numarası ve şifresi olan diğer üniversite öğrencileri, açılan derslere ve kontenjan bilgilerine ESOGUBS ekranından da ulaşabilecektir.
 • Öğrenci alacağı derslere karar verdikten sonra ders saatleri ile ödeyeceği ücreti yaz okulu ücret hesaplama sayfasından hesaplayabilecektir. Ücret Hesaplama Sayfası için tıklayınız.
 • ESOGUBS sayfasında işlem yapabilmek için öncelikle öğrencinin Ziraat Bankası Eskişehir şubesinde açılan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Yaz Okulu hesabına internet bankacılığı, Bankamatik(ATM)’ten ya da mobil bankacılıkla alacağı derslerin ücret ödemesini yapmış olması gerekmektedir. EFT/Havale/Şubeden ödeme olmayacaktır. 10 Haziran 2019- 25 Haziran 2019 tarihileri arasında ücret ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.(Ödeme işleminin nasıl yapılacağı resimlerle anlatılmıştır.)
 • Önceden öğrenci numarası ve şifresi olmayan diğer üniversite öğrencileri ESOGUBS giriş sayfasındaki bağlantıyı kullanarak ücret ödemesini takiben öğrenci numarası ve şifre alacaklardır. Öğrenci numarası ve şifresi olanlar ise ücret yatırmış olmaları şartıyla giriş yapabileceklerdir. Önceden öğrenci numarası olup şifresini veya numarasını unutan diğer üniversite öğrencileri ise 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren aynı sayfadan yeni şifre ve numaralarını alabileceklerdir.
 • Öğrenciler ESOGUBS ekranına giriş yaptıktan sonra açılan dersleri görüp seçecekler ve kayıtlarını tamamlayacaklardır. Yatırılan ücret, seçilen derslerin ücreti kadar ya da daha fazla ise ve seçilen derslerin kontenjanı uygun ise sistem ders kaydını onaylayacaktır. Bölüm terminal izni veya danışman izni gerekmeyecektir.
 • Kaydı onaylanan dersler, ders öğrenci kontenjanından düşülür. Öğrencinin ödediği ücret yeterli ise Yaz okulu kayıt günleri süresince ders ekleme, çıkarma, değiştirme yapılmasına sistem izin verecek, kayıtların son gün ve saatinde bu süreç durdurulacaktır. 25.06.2019 tarihinde sadece ders eklenebilecek, silme olmayacaktır.
 • Diğer üniversite öğrencilerinin kayıtları YÖKSİS üzerinden kontrol edilecek olup, herhangi bir üniversitede kayıtlı olmayanlar ile yanlış beyanda bulunan öğrencilerin kayıtları silinecektir.
 • Yaz okulu ücret iadeleri için öğrenciler, 01 Temmuz-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında ESOGUBS içindeki iade formlarını dolduracaklardır. Ders kayıtları tamamlandıktan sonra fazla ödemeler, öğrencilerin iade formlarında belirttikleri Banka IBAN numaralarına başvuru tarihi bitiminden sonra 15 iş günü içerisinde iade edilecektir.
 • Yabancı uyruklu öğrenciler yabancı kimlik no ile ATM üzerinden ödeme yapamamaktadır. Bu sebeple Yabancı uyruklu öğrenciler yaz okulu ücretlerini Zİraat Bankası Banka Şubelerinde gişeye giderek ” Osmangazi Üniversitesi Yaz Okulu Ücretini” kurumsal tahsilat yoluyla yapabileceklerdir. TC Kimlik numarası olan öğrenciler şubeden ödeme yapmayacaktır.
 • Devlet burslusu kapsamında olan yabancı uyruklu öğrencilerden 28 Haziran 2019 tarihine kadar durumlarını belgelemeleri halinde ücret alınmayacak olup diğer üniversitelerden gelip ders alacak öğrencilerde öğrenci işlerine durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir. Diğer üniversiteden gelen misafir öğrencilerin öğrenci numarası ve şifre alabilmeleri, Ücretsiz olarak ders kaydı yapabilmeleri için 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren 20 TL ücret yatırmaları (Başvurmaları halinde ücret geri iade edilecektir) gerekmektedir. Ücretini yatıran öğrenciler numaralarını alıp yabancı uyruklu devlet burslusu olduklarını öğrenci işlerine bildirmesi sonucunda kayıt günlerinde ücret gerekmeksizin ders kaydı yapabileceklerdir. 28 Haziran 2019 tarihinden sonra durumlarını belgeleyen öğrencilere yatırmış olsalar dahi ücret iadesi yapılamaz.
 • 667 sayılı KHK kapsamında Üniversitemize yerleştirilen veya Üniversitemizden özel öğrenci statüsünde eğitim alan öğrencilerden yaz okulunda ders alacak olanlar, Üniversitemiz öğrencileri için belirlenen ücret kadar ödeme yapacaklardır. Tam burslu öğrencilerden ücret alınmayacak olup ; diğer öğrencilerden tam ücret tahsil edilecek ve 01 Temmuz-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na dilekçe ile müracat edenlere bursları oranlarında ücret iadesi yapılacaktır.
 • 667 sayılı KHK kapsamında diğer üniversitelere yerleştirilmiş olup, yaz okulunda üniversitemizde ders alacak öğrenciler diğer üniversitelerden gelen öğrenciler gibi değerlendirilecek olup ücretlerini yatıracaklardır.
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında şehit olanların eş ve çocukları ile Malullerin (Gazi) eş ve çocuklarından 28 Haziran 2019 tarihine kadar durumlarını belgelemeleri halinde ücret alınmayacak olup diğer üniversitelerden gelip ders alacak öğrencilerde öğrenci işlerine durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir. Diğer üniversiteden gelen misafir öğrencilerin öğrenci numarası ve şifre alabilmeleri, Ücretsiz olarak ders kaydı yapabilmeleri için 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren 20 TL ücret yatırmaları (Başvurmaları halinde ücret geri iade edilecektir) gerekmektedir. Ücretini yatıran öğrenciler numaralarını alıp durumlarını öğrenci işlerine bildirmesi sonucunda kayıt günlerinde ücret gerekmeksizin ders kaydı yapabileceklerdir. 28 Haziran 2019 tarihinden sonra durumlarını belgeleyen öğrencilere yatırmış olsalar dahi ücret iadesi yapılamaz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 sene önce

  osman gazi ünivesitesi neden tüm derslerden yaz okulu açmıyor

 2. Yönetici 3 sene önce

  Tüm derslerden hiçbir üniversite ders açmaz.

2 Yorum

 1. 3 sene önce

  osman gazi ünivesitesi neden tüm derslerden yaz okulu açmıyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti