Erciyes Üniversitesinden 1.5 Yıl Sonra Gezi Soruşturması

Erciyes, Erciyes Üniversitesi, Gezi Parkı Eylemi, Gezi Parkı Soruşturması
Erciyes, Erciyes Üniversitesi, Gezi Parkı Eylemi, Gezi Parkı Soruşturması
Daha Fazla Göster

Kayseri Erciyes Üniversitesi tarafından 2013 yılındaki Gezi Eylemlerine karıştıkları gerekçesi ile bazı öğrenciler hakkında 1.5 Yıl Sonra Disiplin Soruşturması açıldı.

10 Şubat 2015 tarihinde Soruşturma Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Tahir AYATA imzalı olarak gönderilen tebligatta Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz 2013 tarih ve 1850 sayılı evrak ile Erciyes Üniversitesine yazı yazıldığı belirtildi.

Söz konusu yazıda, İstanbul Gezi Parkı olaylarını protesto etmek amacıyla Kayseri’de üniversite öğrencilerinin de karıştığı birçok gösteri yürüyüşü ve basın açıklaması adı altında eylemler gerçekleştirildiğinin bildirildiği kaydedildi.

Yaklaşık 30 öğrenciye gönderilen tebligatta şu ifadeler yer aldı:

“Bu eylemlere karıştığınız iddiasıyla hakkınızda Yüksek Öğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği kapsamında yürütülen disiplin soruşturmasında, şahsınıza yöneltilen iddialara ilişkin olarak savunmanızı bu yazının şahsınıza tebliği tarihini izleyen günden itibaren 7 gün içinde soruşturma komisyonuna göndermeniz. Sözlü savunma yapmak istemeniz halinde belirtilen yerde ve saatte hazır bulunmanız. Savunmanızı yazılı sunmanız halinde size ek sorular yöneltilebileceği. Savunmanızı yapmanız üzere davet edildiğiniz bu çağrıya özürsüz uymadığınız veya mazeretinizi önceden bildirmediğiniz takdirde savunma hakkında vazgeçmiş sayılacağınız ve disiplin soruşturmasında ulaşılan bilgi ve belgelere dayanılarak disiplin soruşturmasının sonuçlandırılacağı. Geçerli bir özür bildirmeniz veya zorlayıcı nedenlerden ötürü davete uymadığınızın anlaşılması halinde, size uygun bir süre verileceği hususunuzu bilgilerinize rica ederim.”

2013 yılında gönderilen Gezi Eylemi Tebligatlarının Kayseri Erciyes Üniversitesi tarafından 1.5 yıl sonra öğrencilere gönderilme sebebi henüz anlaşılabilmiş değil.

Bakalım Gezi Eylemleri sonrasında başlayan Üniversitelerdeki Cadı Avı ne kadar daha devam edecek.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti