Ege Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Duyurusu – Akademik Takvim

Ege Üniversitesi
Daha Fazla Göster

Ege Üniversitesi tarafından 2017 yılında açılacak olan Yaz Okulu ile alakalı Duyuru, Akademik Takvim ve Harç Ücretleri gibi detayları sizler için bir araya getirdik.

Ege Üniversitesi öğrencisi olan veya Ege Üniversitesinde 2017 yılı için Yaz Okulu almak isteyen öğrenciler alt kısımda bulunan detayları okuyarak Ders Kayıt İşlemlerini yapabilirler.

Yaz Okulu ile alakalı bilgiler Üniversite tarafından duyuruldukça bizlerde yazımızda gerekli güncellemeleri yapıyor olacağız.

 

 

Ege Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

Bölüm Başlangıç Tarihi  Bitiş Tarihi
Kayıt Yenileme 17.07.2017 24.07.2017
Yaz Okulu 24.07.2017 25.08.2017
Sınavlar 28.08.2017 08.09.2017

 

Ege Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Kayıt İşlemleri

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Üniversitemizde Fen, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Spor Bilimleri Fakültelerindeki lisans yaz okulu dersleri ile Fen Bilimleri Enstitüsündeki lisansüstü yaz okulu dersleri belirlenmiştir. Üniversitemizden misafir öğrenci olarak yaz okulundan ders almak isteyen öğrencilerin web üzerinden ön başvuru işlemleri  26 Haziran- 24 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Yaz okulu ders seçimi ve kesin kayıt işlemleri  17- 19 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okulu ders seçimi ve kesin kayıt işlemlerinde ders/derslerde değişiklik yapılabilir. Bu süreç sona erdiğinde kayıt yapılmış ders/derslerin açılması durumunda değişiklik yapılamaz.

 

Üniversitemizden misafir öğrenci olarak yaz okulundan ders almak isteyen öğrencilerin web üzerinden ön başvuru işlemleri; 26 Haziran- 24 Temmuz 2017 tarihleri arasında http://ebys.ege.edu.tr/Ogrenci/Ogr0228/default.aspx adresinden gerçekleştirilecektir.

Yaz okulu ders seçimi ve kesin kayıt işlemleri; 17- 19 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okulu ders seçimi ve kesin kayıt işlemlerinde ders/ derslerde değişiklik yapılabilir. Bu süreç sona erdiğinde kayıt yapılmış ders/ derslerin açılması durumunda değişiklik yapılamaz.

Öğrenci sayısı yeterli olmayan ancak açılması muhtemel derslerin birimlerce belirlenmesi ve açılacak derslerin ilanı; 20 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.
Yaz okulunda açılmayan ders yerine yeni ders seçmek için 21- 24 Temmuz 2017 tarihlerinde ek süre verilecektir. Ek sürede açılması kesinleşen dersler iptal edilmez, açılmayan dersler yerine yeni ders veya ilk defa ders seçimi yapılabilir.

Yaz okulu öğretimi 24 Temmuzda 2017 başlayacaktır.

Üniversitemiz öğrencileri için yaz okulu ders kaydı işlemlerine dair kılavuz için tıklayınız.
Misafir öğrenci yaz okulu ders kaydı işlemlerine dair kılavuz için tıklayınız.
Yaz okulu ders ücretlerine dair duyuru metni için tıklayınız.
Yaz okulu detaylı bilgi için tıklayınız.

Yaz okulu açılan dersler:
Fen Fakültesi açılan dersler için tıklayınız.
(*) Fen Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

Mühendislik Fakültesi açılan dersler için tıklayınız.
(*) Mühendislik Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi açılan dersler için tıklayınız.
(*) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

Spor Bilimleri Fakültesi açılan dersler için tıklayınız.
(*) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

(*) Ziraat Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

(*) Eğitim Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

(*) Edebiyat Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

(*) İletişim Fakültesi öğrencilerine eşdeğer olarak verilecek dersler için tıklayınız.

Fen Bilimleri Enstitüsü açılan dersler için tıklayınız.

(*)Eşdeğer dersler Üniversitemiz Fakülte/ Yüksekokulları tarafından Üniversitemiz ilgili Fakülte/ Yüksekokul öğrencilerinin alması için uygun görülen dersleri göstermektedir. Misafir öğrenciler kayıt yapacakları derslerin eşdeğerliliği konusunda kayıtlı oldukları Üniversiteden bilgi alacaklardır.

 

YAZ OKULU BAŞVURUSU İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

Yaz okulu kesin kayıt işlemleri yaz okulu takviminde belirtilen tarihler arasında, http://ebys.ege.edu.tr/sayfası üzerinden yapılacaktır. Açılması muhtemel derslerin açılıp açılmayacağı ilgili derslere kayıt yaptıran öğrencilerin sayısına göre kesinleşeceğinden öğrencilerin kesin kayıt için belirtilen tarihler arasında kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

 • Kesin kayıt işlemleri için verilen süre içinde, kayıtlanmış ders/dersler için kayıt işlemini yaptıktan sonra çeşitli sebeplerle ders değişikliği yapmak istemeniz halinde sistem buna izin
  verecektir.
 • Kesin kayıt tarihleri sonunda açılan veya açılmayan derslerin belli olması nedeniyle açılmayan dersler için verilen ek sürede, sadece açılmayan dersler için değişiklik yapılmasına
  izin verilecek olup, açılan derslerde değişiklik kabul edilmeyecektir. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken seçmek istediğiniz ders/dersler için dikkatli ve emin olmanız gerekmektedir. Ders seçimlerinizi kaydederken program size seçimlerinizden emin olup olmayacağınızı ayrıca bir kez daha soracak, onayınız sonucunda kesin kayıt işleminiz gerçekleşecektir.
 • Yeterli öğrenci sayısına ulaşamayıp açılamayan derslere kayıtlanmış olan öğrenciler, yukarıdaki takvimde belirtilen ek süre içinde ders değişikliği yapabileceklerdir. Bu öğrenciler açılamayan ders/derslerin yerine açılan başka ders/derslere kayıt olabilirler. Açılan derslere kayıtlanan öğrenciler ise bu derslerini kesinlikle değiştiremeyecektir.
 • Ayrıca ek sürede sistem açık olacağından kesin kayıt tarihlerinde hiçbir şekilde ders/derslere kayıt olmamış öğrenciler de açılması kesinleşmiş derslere ders ücretlerini yatırmak kaydıyla
  kayıt olabileceklerdir.
 • Kayıtlandığı halde açılmayan derslerin yerine, açılan başka ders alma hakkını kullanmayan öğrenciler belirtilen iade süresinde ve belirtilen tarihler arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımıza dilekçe ile başvuru yapmak koşuluyla önceden bankaya yatırmış oldukları ders ücretini iade alabileceklerdir. İlgili tarihler arasında başvuru yapmayan öğrencilere ders
  ücretleri iade edilmeyecektir.
 • Kesin kayıt işlemlerinin tamamlanmasından ve ek süreden sonra ders çakışması, dersi almaktan vazgeçme ve yeni bir derse kayıtlanma gibi sebeplerle yeniden kayıtlanma işlemi yapılmayacak ve ders ücretleri kesinlikle iade edilmeyecektir.

 

KESİN KAYIT İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

SİSTEME GİRİŞ YAPILDIKTAN SONRA AÇILACAK DERSLERİN SEÇİMİ VE DERS ÜCRETLERİNİN GÖRÜLMESİ;

 • “http://ebys.ege.edu.tr/” linkinden şifre girilmesini gerektiren işlemlerden öğrenci bilgi sistemine ulaşıp, öğrenci numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.
 • Öğrenci menüsünden Kayıt Yenileme (Ders Seçme) İşlemleri başlığını tıklayınız.
 • Açılan sayfada karşınıza bölümünüzde açılacak tüm dersler ile kendi bölümünüzde açılmayan fakat farklı bölüm ve Fakültelerde açılan eşlenik(eşdeğer) dersler listelenecektir.
 • Üniversitemiz Yaz Okulu Yönetmeliği’ne göre üniversitemiz öğrencileri ile diğer üniversitelerden kayıtlanan öğrenciler en çok “2” ders alabilecek şekilde seçim yapabilirler.
 • Almak istediğiniz derslerin saatlerinin çakışıp, çakışmadığını ve ders programı ile ilgili gerekli bilgileri Fakülte/Yüksekokul öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz.
 • Bu hususları göz önünde bulundurarak yapacağınız seçimlere göre ekranda seçtiğiniz derslerin toplam ücreti program tarafından gösterilecektir.

 

BANKAYA ÜCRETLERİN YATIRILMASI

 • Programın gösterdiği toplam ücreti, Halk Bankası’nın Yaz okulu hesabına öğrenci numaranızı belirterek yatırınız. (Seçimlerinizi yaparken dikkatli olmanız gereklidir. Aksi
  takdirde bankaya birkaç kez gitmek zorunda kalabilirsiniz.)
 • Bankaya yatırılan ücret bilgileri sisteme online olarak aktarıldığından sisteme hemen giriş yaparak ders seçimi yapabilirsiniz.

SİSTEME GİREREK KESİN KAYIT İŞLEMİNİN TAMAMLANMASI

 • http://ebys.ege.edu.tr/” linkinden birinci adımda izlediğiniz yolları takip ederek kesin kayıt işlemine geçebilirsiniz.
 • Almak istediğiniz dersleri işaretleyerek seçimlerimi kaydet butonuna basınız. Sistem kayıt işleminizden emin olup olmadığınızı soracaktır.
 • Kesin kayıt işlemleri için verilen süre içinde, kayıtlanmış ders/dersler için kayıt işlemini yaptıktan sonra çeşitli sebeplerle ders değişikliği yapmak istemeniz halinde sistem buna izin
  verecektir.
 • Kesin kayıt tarihleri sonunda açılan veya açılmayan dersler belirlendiği için açılmayan dersler için verilen ek sürede, sadece açılmayan dersler için değişiklik yapılmasına izin verilecek olup, açılan derslere değişiklik kabul edilmeyecektir.
 • Kesin kaydınız onayladıktan sonra yaz okuluna kayıtlandığınız dersleri gösteren bilgi çıktı olarak size verilecektir. Ders değişikliği için verilen ek sürede bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

AÇILMAYAN DERSLERİN YERİNE AÇILAN DERSLERE KAYIT YAPMA

 • Açılması kesinleşen dersler yaz okulu takviminde belirtilen tarihte http://ebys.ege.edu.tr/ internet sitemizdeki öğrencilerin kendi sayfalarında kayıt yenileme (Ders Kayıtlanma) menüsünde açılan dersler sekmesinde görebileceklerdir.
 • Kayıtlandığınız derslerde açılmayan ders varsa, yukarıdaki takvimde belirtilen ek süreyi kullanarak açılmayan derslerin yerine açılan dersler arasından değişiklik yapabilirsiniz.
 • Değişiklik için birinci ve üçüncü adımda izlediğiniz yolları takip ederek kayıtlanma sayfasına ulaşınız.
 • Açılmayan derslerin yerine açılan dersleri seçerek seçimlerimi kaydet butonuna basınız.
 • Değişiklik yaptığınız dersin ücreti farklı ise program size bankaya yatıracağınız ücreti gösterecektir.
 • Bu ücreti Halk Bankası’nın Yaz okulu hesabına öğrenci numaranızı söyleyerek yatırdıktan sonra tekrar sisteme girerek kesin kaydınızı tamamlayınız.
 • Açılmayan dersler için verilen bu ek sürede, sadece açılmayan dersler için değişiklik yapılmasına izin verilecek olup, açılan derslere değişiklik kabul edilmeyecektir.
 • Kesin kaydınız onayladıktan sonra yaz okuluna kayıtlandığınız dersleri gösteren bilgi çıktı olarak size verilecektir. Ders değişikliği için verilen ek sürede bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.
 • Yaz Okulu Kayıtlanma işleminden sonra kesinlikle değişiklik yapabilme imkanı bulunmamaktadır. Lütfen herhangi bir değişiklik talebiyle başvuruda bulunmayınız.

 

DİĞER ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YAZ OKULU KESİN KAYIT İŞLEMLERİ

MİSAFİR ÖĞRENCİ YAZ OKULU ÖN BAŞVURU İŞLEMİ

 • İlan edilen tarihler arasında http://ebys.ege.edu.tr/Ogrenci/Ogr0228/default.aspx adresinden istenilen bilgiler doldurularak, misafir öğrenci yaz okulu ön başvurusu internet üzerinden
  yapılacaktır.
 • Misafir öğrenci yaz okulu ön başvuru işlemlerinde istenilen bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekmektedir. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra
  kaydet butonuna basınız.
 • Başvuru işleminizin tamamlandığına dair ekran çıktısını lütfen saklayınız
 • Ön başvuru işlemini gerçekleştiremeyeler, yaz okulu ders kaydını gerçekleştiremez. Lütfen öncelikle ön kayıt işleminizi gerçekleştiriniz.
 • Üniversitemiz, yaz okulu misafir öğrenci başvurularında internet başvurusu dışında, herhangi bir evrak ya da form istememektedir.

 

SİSTEME GİRİŞ YAPILDIKTAN SONRA AÇILACAK DERSLERİN SEÇİMİ VE DERS ÜCRETLERİNİN GÖRÜLMESİ;

 • Ön başvuru işleminde girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda yaz okulu kayıt döneminde ebys.ege.edu.tr internet adresine girerek “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız.” linkinden TC. kimlik numaranız, baba adınız ve doğum tarihinizi sisteme gireceksiniz.
 • Sistem tarafından oluşturulan kullanıcı adınız ve geçici şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra, açılan ekrandaki bilgileri dolduracaksınız. Bu bilgileri doldururken aşağıdaki hususlara
  dikkat etmeniz gerekmektedir:

  • Oluşturacağınız kalıcı şifrenizin en az 1 harf, en az 1 rakam, ve en az 1 adet özel karakter (!/^+’%&=?*_-\) içermesi ve en az 8 karakter olması gerekmektedir.
  • Açılan ekranda gireceğiniz e-mail adresi, şifrenizi unutmanız durumunda şifrenizi hatırlatmak amacı ile kullanılacağından boş bırakılmamalıdır. Geçerli bir e-mail adresi girişi yapmanız gerekmektedir.
  • Açılan ekranda oluşturulacak güvenlik sorusu şifrenizi unutmanız durumunda sorulacaktır. Oluşturacağınız güvenlik sorusunun, kimsenin kolay tahmin edemeyeceği ve sizin de unutmayacağınız cevabının olması gerekmektedir.
  • Öğrenci menüsünden Kayıt Yenileme (Ders Seçme) İşlemleri başlığını tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Açılan Dersler Bölümü Seç” sekmesinden dersin alınacağı Fakülte/ Yüksekokul ve Bölümü seçerek, “ açılan bölüm dersler” “ bölümü seç” sekmesine tıklandıktan sonra ilgili Bölümün tüm yaz okulunda açılması teklif edilen dersleri, açılan dersler sayfasında listelenecektir.
  • Listelenen derslerden kayıt yaptırmak istediğiniz dersleri seçerek, seçilenleri ekle butonuna tıklayacaksınız. Seçilen dersler sekmesine seçmiş olduğunuz dersler gelecektir.
  • Üniversitemiz Yaz Okulu Yönetmeliği’ne göre üniversitemiz öğrencileri ile diğer üniversitelerden kayıtlanan öğrenciler en çok “2 “ders alabilecek şekilde seçim yapabilecekleri için farklı fakültelerden/ yüksekokullardan ders seçiminde en fazla “2”derse kadar yaz okulu ders kaydı yapılacaktır.
  • Almak istediğiniz derslerin saatlerinin çakışıp çakışmadığı ve ders programı ile ilgili gerekli bilgileri Fakülte/Yüksekokul öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz. Bu hususlar göz önünde  bulundurularak yapılacak seçimlere göre ekranda seçilen derslerin toplam ücreti program tarafından gösterilecektir.

BANKAYA ÜCRETLERİN YATIRILMASI

 • Programın gösterdiği toplam ücreti, Halk Bankası’nın Yaz okulu hesabına öğrenci numaranızı söyleyerek yatırmanız gerekmektedir. (Seçimlerinizi yaparken dikkatli olmanız gereklidir. Aksi takdirde bankaya birkaç kez gitmek zorunda kalabilirsiniz.)
 • Bankaya yatırılan ücret bilgileri sisteme online olarak aktarıldığından sisteme hemen giriş yaparak ders seçimi yapabilirsiniz.

SİSTEME GİREREK KESİN KAYIT İŞLEMİNİN TAMAMLANMASI

 • http://ebys.ege.edu.tr/” linkinden birinci adımda izlediğiniz yolları takip ederek kesin kayıt işlemine geçebilirsiniz.
 • Almak istediğiniz dersleri işaretleyerek seçimlerimi kaydet butonuna basınız. Sistem kayıt işleminizden emin olup olmadığınızı soracaktır.
 • Kesin kayıt işlemleri için verilen süre içinde, kayıtlanmış ders/dersler için kayıt işlemini yaptıktan sonra çeşitli sebeplerle ders değişikliği yapmak istemeniz halinde sistem buna izin verecektir.
 • Fakat, kesin kayıt tarihleri sonunda açılan veya açılmayan dersler belirlendiği için açılmayan dersler için verilen ek sürede, sadece açılmayan dersler için değişiklik yapılmasına izin verilecek olup, açılan derslere değişiklik kabul edilmeyecektir.
 • Kesin kaydınız onayladıktan sonra yaz okuluna kayıtlandığınız dersleri gösteren bilgi çıktı olarak size verilecektir. Ders değişikliği için verilen ek sürede bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

AÇILMAYAN DERSLERİN YERİNE AÇILAN DERSLERE KAYIT YAPMA

 • Açılması kesinleşen dersler yaz okulu takviminde belirtilen tarihte http://ebys.ege.edu.tr/ internet sitemizdeki öğrencilerin kendi sayfalarında duyuru bölümünden ilan edilecektir.
 • Kayıtlandığınız derslerde açılmayan ders varsa, belirtilen ek süreyi kullanarak açılmayan derslerin yerine açılan dersler arasından değişiklik yapabilirsiniz.
 • Değişiklik için birinci ve üçüncü adımda izlediğiniz yolları takip ederek kayıtlanma sayfasına ulaşınız.
 • Kayıtlanma Sayfanızın üst bölümünde açılan dersler alt bölümde de açılmayan dersler gelecektir.
 • Açılmayan derslerin yerine açılan dersleri seçerek seçimlerimi kaydet butonuna basınız.
 • Değişiklik yaptığınız dersin ücreti farklı ise program size bankaya yatıracağınız ücreti gösterecektir.
 • Bu ücreti Halk Bankası’nın Yaz okulu hesabına öğrenci numaranızı söyleyerek yatırdıktan sonra tekrar sisteme girerek kesin kaydınızı tamamlayınız.
 • Açılmayan dersler için verilen bu ek sürede, sadece açılmayan dersler için değişiklik yapılmasına izin verilecek olup, açılan derslere değişiklik kabul edilmeyecektir.
 • Kesin kaydınız onayladıktan sonra yaz okuluna kayıtlandığınız dersleri gösteren bilgi çıktı olarak size verilecektir. Ders değişikliği için verilen ek sürede bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.
 • Yaz Okulu Kayıtlanma işleminden sonra kesinlikle değişiklik yapabilme imkanı bulunmamaktadır. Lütfen herhangi bir değişiklik talebiyle başvuruda bulunmayınız.

GENEL AÇIKLAMALAR

Ders ücretleri ile ilgili açıklama:

 • Yabancı uyruklu öğrencilerden normal ders ücretinin üç katı, yabancı dille eğitim görüyorsa altı katı ücret alınır.
 • Yabancı dille eğitim gören öğrencilerden, normal ders ücretinin iki katı ücret alınır.
 • Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Akraba Toplulukları Devlet (Milli Eğitim Bakanlığı) burslusu öğrencilerden ücret alınmaz.
 • Yaz okulu takvimi aynen uygulanacaktır. Tarihlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.
 • Bunun dışındaki yaz okulu ile ilgili detaylı bilgileri http://oidb.ege.edu.tr sayfasındaki Mevzuatlar bölümünde yer alan Ege Üniversitesi Yaz Okulu Yönergesinde bulabilirsiniz.

 

Ege Üniversitesi 2017 Yılı Yaz Okulu Harç Ücretleri

 

Ege Üniversitesi Yaz Okulu Harç Ücretleri

 

Diğer tüm detaylar için http://www.ege.edu.tr/ adresini kontrol edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. Ders seçimimi yaptım fakat kaydımı ücreti yatırmadığım için tamamlayamadım. Pazartesi ayarlanabilir mi bu durum?

 2. Yönetici 5 sene önce

  Kayıttan önce onaylatma işlemini yapmanız lazım. Kesin kayıtta sizden bu onaylar istenecek.

15 Yorum

 1. Ders seçimimi yaptım fakat kaydımı ücreti yatırmadığım için tamamlayamadım. Pazartesi ayarlanabilir mi bu durum?

 2. 5 sene önce

  yaz okulunda açılacak olan derslerin ders programına nerden ulaşabilirim acaba?

  • Yönetici 5 sene önce

   İlgili dersi aldığınız bölümün sayfasına bakınız. Açıklanması gerek sayfalarda.

 3. 5 sene önce

  Kendi üniversitemize ders içeriklerini onaylatmamız gerekiyormuş. Bu onayı kesin kayıttan sonra mı yoksa ön başvuru işlemini tamamladıktan sonra mı alalım

  • Yönetici 5 sene önce

   Kayıttan önce onaylatma işlemini yapmanız lazım. Kesin kayıtta sizden bu onaylar istenecek.

 4. 5 sene önce

  sadece bu fakültelerde mi yaz okulu var . meslek yüksek okulu yok mu

  • Yönetici 5 sene önce

   Üniversite sayfasından veyahut Bölüm Sayfalarından MYO için verilere ulaşabilirsiniz.

 5. 5 sene önce

  Yaz okulunda kaç ders alabiliriz?

 6. 5 sene önce

  Mehabalar yaz okulunda seçmeli dersler açılır?

  • Yönetici 5 sene önce

   Duruma ve Üniversiteye göre değişir. Öğrenci İşlerini takip edin. Açılabilir.

 7. 5 sene önce

  Ege üniversite de 2017 yaz okulunda açılan dersler listesi açıklanabilir misiniz . Teşkkürler!

  • Yönetici 5 sene önce

   Listeler geldikçe ekliyoruz.
   Bölüm Sayfalarından takip edebilirsiniz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti