Çukurova Üniversitesi 2018/2019 Pedagojik Formasyon Eğitimi Duyurusu

Çukurova Üniversitesi Logo
Daha Fazla Göster

Çukurova Üniversitesi ve Osmaniye Korkutata Üniversitesi tarafından 2018/2019 Eğitim ve Öğretim yılı için Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı başvuru duyurusu yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre toplamda 720 kişilik kontenjan üzerinden Formasyon Eğitimi verilecektir. Bu sayının 624 kişilik kısmı Çukurova Üniversitesi tarafından kullanılacak olup kalan 96 kişilik kısmı ise Osmaniye Korkutata Üniversitesi tarafından kullanılacaktır.

Ön kayıt başvuruları online olarak 16 Ağustos 2018 ile 31 Ağustos 2018 saat 23:59 tarihleri arasında formasyon.cu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

 

Başvuru İle Alakalı Bazı Detaylar

  • Program mesai saatleri dışında, Cuma akşam ve Cumartesi, 14’er haftalık 2 dönem şeklinde yürütülecektir.
  • Öğrenim ücreti, ödeme şekli ve zamanı kesin kayıt takvimi ile birlikte ilan edilecektir.
  • Ön kayıt başvuruları online olarak 16 Ağustos 2018 ile 31 Ağustos 2018 saat 23:59 tarihleri arasında formasyon.cu.edu.tr adresinden yapılacaktır.
  • Önceki dönemlerde alınan ön kayıtlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.
  • Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) ve Korkut Ata Üniversitesi (K.A.Ü) öğrencileri sadece kendi üniversiteleri için ilan edilen alanlara, mezunlar ise tercih edecekleri sadece bir üniversite için (Ç.Ü. ya da K.A.Ü.) ilan edilen alana başvurabilirler.
  • Adaylar genel not ortalamalarına göre sıralanacağı için not çizelgesi dörtlük sisteme göre olamayan adaylar, ortalamalarını Yükseköğretim Kurulu 4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları çizelgesine göre dönüştürerek sisteme girmelidirler.
  • Atamaya esas alana kaynaklık eden programlar dışındaki programlardan yapılan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacak, bu durumda olup sehven kaydı yapılanların ise kaydı silinecektir.

 

Çukurova Üniversitesi ve Osmaniye Korkutata Üniversitesi Pedagojik Formasyon Kontenjanlar

Üniversite tarafından 4. Sınıflara %60, mezun öğrencilere ise %40’lık bir kontenjan alanı ayrılmıştır. Mezun adaylara ayrılan kontenjanın %75’lik kısmı Çukurova Üniversitesi öğrencilerine ayrılırken kalan %25’lik kısım da diğer üniversitelerden mezun olan adaylara ayrılmıştır.

Aynı şekilde Osmaniye Korkuata Üniversitesi için belirlenen kontenjanlarda da aynı yüzdelik dilimler üzerinden işlem yapılmıştır.

Kontenjan ile alakalı daha detaylı veriye ulaşmak için http://formasyon.cu.edu.tr/wp-content/uploads/2018/08/2018OnkayitDuyuru-2.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Başvuru İşlemleri

Ön Başvuru süreci https://formasyonbasvuru.cu.edu.tr adresi üzerinden Online olarak yapılacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

İngilizce Dil Eğitim Seti